Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lesz gyenge egy férfi...

Mitől lesz gyenge egy férfi felnőttkorára? Minél több traumát és verést kap valaki gyerekkorában, annál erősebb lesz felnőttként?

Figyelt kérdés

Az én apám gyerekkoromban rengeteget üvöltött velem, de sose vert meg. 2-szer vagy 3-szor megpofozott, de komoly verést nem kaptam soha. Csendes gyerek voltam, de ha kisebb hibákat vétettem, nem megfelelően nyírtam le a füvet (kihagytam pár fűcsomót) vagy hármast kaptam a suliban stb., mindig kiabált velem. Dühös voltam rá sokszor, de nem mertem visszaszólni neki, mert többször is mondta, hogy ha nem azt csinálom amit ő mond, akkor kirúg otthonról. Édesanyám sose bántott, de nem is nagyon állt ki mellettem apámmal szemben. Most felnőttként pedig van munkám, fizikailag erős vagyok, de mentálisan elég gyenge. Nem merek kezdeményezni a nőknél, kerülöm a konfliktusokat, félek a változásoktól, magyarul gyáva vagyok. Szűz vagyok. Önbizalomhiánnyal küszködtem sokáig, ez azonban már kicsit talán javult. Ha apám megvert volna sokszor az üvöltözés mellé, akkor most erősebb lennék? Lehetek még erős mentálisan vagy ez már gyerekként eldőlt nálam örökre?

29/f


ápr. 18. 09:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem akkor még rosszabb lett volna.
ápr. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem lettél volna erősebb,ha még meg is ver.Max.erőszakossá váltál volna,vagy még visszahúzódóbbá.Lehetsz erős mentálisan,én azt mondom keress fel pszichológust.
ápr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Akit bántalmaznak otthon, az az esetek 98%-ában egy mentális roncs lesz, visszahúzódó, szocfóbiás és társai. Ezekből csak terápia után lehet erős ember. Ritka eset, hogy egyedül is fel tudja dolgozni, pl ha a visszahúzódás ellenére szuper barátai vannak, ilyesmi.
ápr. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

A traumáktól, veréstől csak sérült lesz, nem erős.

Jó nevelés kell ahol biztos hátteret adnak neki, de hagyják, hogy önállóvá váljon.

És igen, lehetsz erős, határozott ember a gyerekkori gondok ellenére is.

ápr. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Engem vertek is. Nem vagyok erős, sőt mindenkitől félek és eleve mindenkitől a rosszat várom. Minden napom egy kínszenvedés idegen emberek között...
ápr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

Attól lesz gyenge, ha tizenéves korában nem sportol keményen.

Aki keményen sportol, abban termelődik a tesztoszteron, ez eléggé férfiállattá teszi, nagyon motiválja arra, hogy hajtson nőkért és más javakért, ezek megszerzéséért kockázatot is vállaljon.

ápr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Engem sose ütöttek meg, kiabálás is elég ritkán volt. Viszont nagyon szigorúak voltak mindig. Mindig hatalmas elvárásaik voltak velem szemben. Most már hálás vagyok nekik, de akkor utáltam és én is idegroncs közeli állapotban voltam. Szerintem a verés és ordibálás nem megoldás, attól félresiklik az ember élete. Viszont a vasszigor szükséges ahhoz hogy utána az ember kiegyensúlyozott, sikeres életet éljen, mert gyerekkorától megtanulja hogyan kell keményen megdolgozni valamiért. Az összes volt osztálytársam akinek laza szülei voltak, tök átlagos lett vagy lecsúszott mert nem tanult önfegyelmet. Úgyhogy szerintem az is rosszat tesz aki túl laza/elfogadó a gyerekével és az is aki veri a gyerekét. Valahol a kettő között van az ideális
ápr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem barátom... egyáltalán nem.
ápr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Egy lelkileg nagyon erős, és egyenes, becsületes társ mellett-aki láttatni tudja veled mi jó, mi rossz, mi becsületes, mi becstelen még van esélyed. Egy fonák társ mellett csak még jobban lefogsz csúszni, aztán a végén már nem fogsz tudni kikecmeregni, hanem folyamatosan egyre mélyebb és mélyebb dolgokba találod magad és már a becstelenség lesz az ami zsigerből fog jönni nálad-az lesz számodra a természetes. Tehát döntő milyen ember mellett fogsz a jövőben élni-mint társ. Az egész sorsodra, és jövődre kihatással lesz....
ápr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 Köszönöm, hogy kinézed belőlem, hogy képes lennék találni egy ilyen nagyszerű társat magamnak.
ápr. 18. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!