Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lesz gyenge egy férfi...

Mitől lesz gyenge egy férfi felnőttkorára? Minél több traumát és verést kap valaki gyerekkorában, annál erősebb lesz felnőttként?

Figyelt kérdés

Az én apám gyerekkoromban rengeteget üvöltött velem, de sose vert meg. 2-szer vagy 3-szor megpofozott, de komoly verést nem kaptam soha. Csendes gyerek voltam, de ha kisebb hibákat vétettem, nem megfelelően nyírtam le a füvet (kihagytam pár fűcsomót) vagy hármast kaptam a suliban stb., mindig kiabált velem. Dühös voltam rá sokszor, de nem mertem visszaszólni neki, mert többször is mondta, hogy ha nem azt csinálom amit ő mond, akkor kirúg otthonról. Édesanyám sose bántott, de nem is nagyon állt ki mellettem apámmal szemben. Most felnőttként pedig van munkám, fizikailag erős vagyok, de mentálisan elég gyenge. Nem merek kezdeményezni a nőknél, kerülöm a konfliktusokat, félek a változásoktól, magyarul gyáva vagyok. Szűz vagyok. Önbizalomhiánnyal küszködtem sokáig, ez azonban már kicsit talán javult. Ha apám megvert volna sokszor az üvöltözés mellé, akkor most erősebb lennék? Lehetek még erős mentálisan vagy ez már gyerekként eldőlt nálam örökre?

29/f


ápr. 18. 09:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
0%
10 Ha valóban annyi idős vagy mint amit írtál-akkor még van esélyed. 40-től már nincs.
ápr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!