Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miskolc csak szerintem csúszik...

Miskolc csak szerintem csúszik egyre lejjebb?

Figyelt kérdés

Miskolciként azt veszem észre, hogy a város egyre lejjebb adott, főleg ami a közbiztonságot illeti. Egyre kevesebb a jó környék, ami korábban jó volt most már az is kevésbé mondható jónak, vagy egyáltalán nem.

Kicsit olyan érzésem van, mintha az egész város le lenne lakva, pedig gyönyörű környezetben fekszik, dehát mit ér a szépsége, ha cserébe romlik az egész.

Munka terén se valami fényes a helyzet és olyan 10 éve vettem észre, hogy valami nagyon nem oké a városban, de főleg az utóbbi 5-6 évben meg még inkább romlott.

Csak én látom így, vagy más miskolci esetleg átutazó ugyanezt veszi észre? Nem tudom más városokban mi a helyzet, de azt tudom, hogy Miskolc nem ilyen volt.



ápr. 18. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjuk, mi a baj, de ha tudnánk, az biztosan rasszista lenne.
ápr. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

A színvonal csökkenése, biztonságérzet megszűnése várostól függetlenül jelen van az országban.

Én debreceni vagyok, ha az általad említett dolgokra fókuszálok, itt is ez van. De ha mélyebben belenézek, ez csak egy szemüveg, amit a kilátástalan helyzetű, szomorú, biorobot emberek vettek fel. A szemüvegeket viszont le lehet cseréni.

Aki a rosszra fókuszál, azt is fogja látni.

ápr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kaposvár ugyanez. Nagyon balkániasodik a város, pedig kisváros révén régen viszonylag barátságosak voltak egymással az emberek. Most meg már a szomszéd se köszön ha olyan a hangulata.
ápr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden csúszik lefelé.
ápr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a sok ci akarom mondani roma miatt van :D
ápr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit vársz a cigány epicentrumtól?
ápr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én miskolci vagyok, szívesen válaszolok, ha kicsit konkrétabbakat is írsz.


"egyre kevesebb a jó környék, ami korábban jó volt most már az is kevésbé mondható jónak, vagy egyáltalán nem."


pl. itt mely környékekre gondolsz?

ápr. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok a C-osztálybeli. Ők rontják le a várost főleg, de vannak mások is szépszámmal.
ápr. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#7 pl. a Selyemrét egyáltalán nem egy jó környék, legalábbis szerintem. Korábban az se volt így leépülve, vagy a pályaudvarok környéke, főleg a Tiszai.

Belvárosban a Vörösmartyn szintén ugyanezt tapasztalom, viszont annyi, hogy a belvárosban még van egy-két rész, ami nem lenne rossz.

Próbálom azért meglátni a jót, de tény, hogy jócskán romlott a város amit sajnálok.

ápr. 22. 13:19
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

#7-es válaszoló vagyok

Azzal kezdeném, hogy 40 éves vagyok, tehát maximum a 90-es évekig visszamenőleg tudok nyilatkozni, hogy milyen volt korábban.

Nem vagyok elfogult sem negatív, sem pozitív irányban sem a várossal kapcsolatban, szeretem úgy látni a dolgokat ahogy valójában vannak.


Nem igazán értek egyet azzal, amiket írtál,hogy egyre kevesebb a jó környék, meg lejjebb csúszik a város stb.. Mégpedig azért, mert ha a 90-es 2000-es évekkel hasonlítom össze külön-külön az egyes városrészeket akkor nem igazán látok komolyan romló tendenciát összességében, hanem inkább pozitív a javulás ha az összképet nézzük. Selyemrét meg Tiszai környéke: Ugyan ilyen volt 20 éve is, csövesek,kurvák, alkoholisták, gáz alakok flangáltak akkor is a környéken.Sok a lerobbant rész, az ugyan ilyen volt akkor is. Vörösmarty lakótelep: A környékén nőttem fel, 90-es években akkora volt a csóróság,hogy bandákba verődött tizenévesek rabolgattak, ütötték le az embereket stb.. Ez utána egyértelműen javult szép lassan ahogy változott a világ. Nem hiszem hogy bármivel is veszélyesebb lenne ma, mint akkor ez a lakótelep.

Búza téren jártál a 90-es, 2000-es években? Romos épületek, zsebtolvajok, az aluljáróból ahogy feljöttél egymás után szólítgattak le a seftelő alakok. A piacon ment az itt a piros hol a piros,a kocsmákban a játékgépeknél hemzsegtek a sittes romák, ha látták hogy nyersz megnézhetted magad.Ma már hol vannak ezek..

Most nincs kedvem többet írni, de ha gondolod folytatom még a városrészek bemutatását :D

Aki nem miskolci az ne szörnyülködjön ezeken, itt csak a rossz környékekről beszéltem, a város nagyrésze jó környék:)

ápr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!