Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ítélkező vagyok, nem akarok...

Ítélkező vagyok, nem akarok ilyen lenni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Azt hittem, elfogadó vagyok, de rájöttem, pontosabban tudatosítottam, hogy nem. Dehogy! Meg akarok változni! Hogyan lehet dolgozni ezen?
ápr. 28. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek nagy része ilyen még tudat alatt is.
ápr. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek 99%-a gyakorlatilag állat. Nem baj, ha ítélkezel, kisebb az esélye, hogy életedet szenvedésben éled le, vagy akár hogy direktbe elvágják a torkodat egy cipőfűzőért.
ápr. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
ápr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Önismeret. Meg kell keresni önmagadban a kiváltó okát. Onnan lehet építkezni.

Legegyszerűbb magyarázat, hogy azzal próbálod a saját elfogadhatóságodat bizonyítani, hogy másokat kritizálsz. Magadat miért nem tartod e nélkül elég jónak?

Sokat kritizáltak téged is gyerekként?

Perfekcionista vagy, aki csak akkor elég jó magának, ha mindenben ő a legjobb?

Örömtelen vagy, és az is kevésbé fáj, ha tudod, hogy mások is mennyit bénáznak?

Meg ezer más lehetőség. Neked kell megkeresni.

Esetleg szakemberrel.

ápr. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: ez a válasz nagyon hasznos számomra, köszönöm! Sok igazság van abban, amit írsz. Borzalmasan sokat kritizáltak, ez nem a szüleimre igaz, hanem a nagyobb családra, egész életemben pontosan ez volt. Folyamatosan azt éreztették, hülye vagyok, szerencsétlen, soha nem lehetek elég jó, mindig hátra lehet sorolni. Az szüleim részéről annyi élményem van ebben, hogy sose védtek meg. Mikor felnőttem, és valamiben sikeres voltam, dicsértek, szeretetet kaptam, mindig csodálkoztam. Valahol most is hihetetlen nekem, hogy lehet engem szeretni.
ápr. 28. 18:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet, és gyerekként is lehetett volna. Sokszor ez több generációs örökség. Az enyém a nagyszüleim félárvaságával, gyerekmunkájával kezdődött. Idegenek bántották, hajszolták őket. Számukra ez lett az etalon.

Még én is sokat továbbadtam belőle😢, pedig engem már csak az anyai ágon érintett ez az örökség.

Nagyon jó, hogy felismerted, mert sokan észre sem veszik magukon, annyira ez a természetes, amiben felnőttek.

A legjobbakat kívánom!

ápr. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mielőtt ismét elkezdesz valami miatt ítélkezni, azonnal állítsd le magadat: kérdezd meg magadtól, hogy miért fontos ez neked? Mire mész vele? Ha lényegében semmire, akkor lehet mással foglalkozni.
ápr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6: köszönöm, ez tényleg sokat segít! Kár, hogy itt nem lehet szívezni 😅 egyébként nekem is főleg Anyukám családjától jött.

7: hát igen, ez az, amit most csinálok, csak az a baj, hogy ebben az esetben már megtörtént az ítélkezés, és én azt szeretném, ha az sem lenne egyáltalán

máj. 2. 13:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!