Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudom, hogy mit...

Miért nem tudom, hogy mit esne jól csinálnom, mire van szükségem?

Figyelt kérdés

Általában tudni szoktam, és feltalálom magam. De most csak itthon vagyok, emészt a depizés, és nem élvezek semmit se csinálni. Így ki szoktam mozdulni, elmegyek sportolni, túrázni, ilyesmik. És tök zavar, hogy nem megyek, de egyszerűen rá se tudom venni, mert nem élvezném, már a kimozdulás gondolata is lefáraszt, és nincs kedvem hozzá, és nem tudom mi ez.


Mi történik ilyenkor? Miért nem élvezem, amit szoktam szeretni csinálbi, és miért nem jön semmi, amit tudnék élvezni, jól esne?


ápr. 28. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert most egy depresszív mélyponton vagy, valami nagyon nyomaszt. Átérzem, de nekem is csak az segített, hogy a fogamat csikorgatva ugyan, de kimentem, próbálkoztam, magamba néztem, megpróbàltam megkeresni, ami jo nekem. Még keresem, de már valamivel jobban vagyok. Egy biztos, felnőttnek lenni pokoli nehéz, de nem megoldhatatlan.
ápr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező és 1-es, szeretlek titeket! :)

Szívemből szóltatok.

Majd elmúlik ez az állapot, csak addig ne csináljatok semmi hülyeséget. Kicsit aludni, lustálkodni is kell, aztán ha azt megunjátok, jobb kedvvel lehet bárminek nekiállni. Nálam ez bejön. Csak ki kell várni.

ápr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2-es én is szeretem a hozzátok hasonlókat, mert làtszik, hogy tenni akartok ellene és fejlődni fogtok! Mindenkinek van egy csomó jó tulajdonsága. Nekem az a legnagyobb küzdelem, hogy szorongó kötődő vagyok, nem jöttek össze a kapcsolataim és úgy fest megint mellényúltam mert az elköteleződési hajlandóságot nem látom a páromon. De még türelmes vagyok vele, aztán egy adott ponton úgyis meg kell ejteni azt a beszélgetés, csak nagyon fájdalmas nőként ennyi kudarc, amikor körülöttem mindenki révbe ért 30 előtt. Persze, tudom nem vagyok egyedül ezzel a problémával, meg más is keresi az igazit, a jó munkát, lehetőséget egy sajat lakásra, stb. Attól, hogy valakinek 30 éves korára meglesz minden, másnak összejöhet 40 éves korára. És akkor összedőlne a világ? Nem. Nem kell rohanni és rossz döntéseket hozni, lehet türelmesnek és lustának lenni olykor.
ápr. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hihetetlen, hogy ezen az oldalon vagy hogy egyáltalán összejöttek a jóérzésű, normális, kedves emberek. :) Most én is ilyen depresszív szakaszomban vagyok, borzasztó érzés…
ápr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
3 voltam, kitartás. Nekem sokat segített a pszichodrama. Az első hónapokban masnap végigbőgtem az egész élményt, de ott pont olyan emberek vannak mint én, fejlődni vágyó, segíteni akaró személyek, a mi dinamikánk a csoportban kifejezetten irigylésreméltó volt. Plusz nemcsak rajtad segítenek, te is segítesz a csoporttagoknak. Én mindenkinek ajánlom! ;) persze nem old meg egycsapásra mindent, de minden közösségnek megtartó ereje van, és egy nagyon elismert modszer. Plusz nem is olyan drága mint az egyéni terápia. Ez csak egy tipp, nem reklámoznám, ha nem lett volna a környezetem szerint is hatásos esetemben!
ápr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagyok benne, hogy akinek semmihez sincs kedve, nem fog pszichodráma csoportot keresgélni! Hát megmozdulni sincs belső ereje, nemhogy új közegbe menni emberek előtt megnyílni...


1-es ügyes, hogy kimozdulsz, hajrá!


Én a természetet tudom még javasolni nektek, akár egy parkot a város közepén. Az rám mindig jó hatással van, gyakran olyan érzésem van az erdőben, hogy egy apró porszem vagyok a világban, tehát a problémáim is kicsinyek. Ez engem mindig megnyugtat.

A másik az unalom. Szükségünk van unatkozni, kellenek ilyen periódusok az ember életébe. Persze az egyénileg változó, hogy kinek mennyi ideig tart egy-egy ilyen időszak. Utána megjön a tettvágy, az alkotókedv, kinyílik a világ. Türelem.

ápr. 29. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen,nem mindegy az se,hogy csupán kisebb, nagyobb időszakok, vagy életforma a káosz!

Mindenből van kiút, a legaljáról csak felfelé.

ápr. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!