Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért butulnak ennyire el a...

Miért butulnak ennyire el a fiatalok?

Figyelt kérdés

Mi ugyanazt a 8 osztályt amikor jártuk, megtanítottak mindenre.

Hogy mikor kell kérdő jelet tenni, mikor felkiáltó jelet, és ami a legfontosabb, az ékezetek helyes, és normális írására.

Ezt már a mai fiatalok nem tudják, ez a tanárok hibája, vagy valóban ennyire buták?



máj. 1. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
A kérdésed bizonyítja az ellentétét - én fiatalként tudom, hogy nem általánosítok, mert azzal nem tudok valamit tényként állítani. Kismillió felnőtt és idős ember helyesîrása csapnivaló, mégsem mondom, hogy rosszabb, vagy jobb lenne a helyesírásuk.
máj. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Ehhez képest te is elég sok helyesírási hibát vétettél, kérdező. Javaslom, hogy előbb a saját házad környékén sepregess.
máj. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Az írásképeden nem ez látszik.
máj. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Azért ennél sokkal nagyobb problémák vanank a mai tiniknél, fiatal felnőtteknél...

Szerintem az okot mind körvonalazzuk...

máj. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdőjel, felkiáltójel egybe kell írni!


Mind a két oldal a hibás, a tanár is, és a diák is. És valóban, sok középiskolás pl. az ABC-t se tudja, én ezt sajnos tapasztaltam is.

máj. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tanárgyerekként mondom, hogy vannak olyan esetek, amikor valóban a tanár a hibás, de lehet ő bármilyen ügyes, bármennyire kiválóan magyaráz, tanít, ha a diák cs*szik megtanulni bizonyos dolgokat. Szóval kettőn áll a vásár.
máj. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert nem ezt tanítják a tanárok!
máj. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És az internet!
máj. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

"Hogy mikor kell kérdő jelet tenni, mikor felkiáltó jelet, és ami a legfontosabb, az ékezetek helyes, és normális írására."


Nem hinném hogy ezzel lenne manapság a legnagyobb probléma. Sokan idősebb fejjel se tudják. Az ékezeteken főleg kár manapság rugózni, nagyon sokan vannak okostelefonról, és gyorsabb és egyszerübb anélkül írni.

Ami sokkal nagyobb probléma szerintem az már rendszerszintű, azzal se feltétlen a fiatalokat kéne ekézni mert sokkal inkább áldozatai ennek az egésznek. Legfőképpen két dolgra tudok gondolni, az egyik a jelenkori lezüllesztett magyar oktatási rendszer. A másik pedig a mindenféle 1 soros 10 mp-s spamelő közösségi oldal, ami figyelemzavart okoz, és egyre jobban tönkrevágja a koncentrációt, elmélyülést, beleélést. Bár a "sima" közösségi oldalakat se tartom valami sokra pl facebook, ott meg a gátlástalan propaganda és konteó terjed, és ami az oktatás csődje hogy nem tanítja meg őket (szerintem nagyon is szándékosan) arra, hogyan lehet értő, elemző, logikus módon gondolkodni, ezáltal átlátni üzeneteket és megkülönböztetni az igazságot a hazugságtól.

Szóval ha te butulást látsz, szerintem inkább ezekben érdemes keresni.

máj. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!