Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz hogy ha nem élem ki...

Igaz hogy ha nem élem ki minimálisan is a fiatalkorom, akkor később ezt nagyon megbánom és hamar kiégek?

Figyelt kérdés
Röviden egy 18 éves srác vagyok épp az első munkámat csinálom amit nagyon élvezek és eléggé bele élem magam, visszont az öregebb kollégáim folyton azt mondogassák, hogy most kéne még "kiélnem magam" visszont önmagam súllyosabb önbizalomhiányal és depresszióval küzdök, igy nincs semmilyen más elfoglaltságom sem motivációm másra, problema ez?
máj. 8. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Mondogassák? Szóval felszólítod őket?

Kiégni a túlhajszolt élvezetektől szoktak az emberek, munkába belefáradnak.

máj. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Hülyék a kollégáid. Te a munkádban, hivatásodban éled ki magad, és nem a lumpolásban, a munkával keresett pénzed elszórásában.

Te csak menj a saját fejed után. Élj normális, értelmes életet, normális barátokkal, normális barátnőddel.

máj. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Mindenki a saját életét élje. ÉS ne a másikét.
máj. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Ez baromira egyénspecifikus, ahogy az is, hogy kinek mit takar a "kiélni a fiatalkort".


Nekem az átlagos emberek a bulik miatt mondták és mai napig nem bánom, hogy nem táncikáltam dumáltam ittasan a többi ittas majommal.


Utazni utaztam, alkottam s alkotok, hobbikkal ügyködtem és ügyködök, a saját kis mindenhonnan összeszedett ismeretségemmel jól éreztem és érzem magamat, amikor összejönnek a sima talik vagy hosszabb utazások, magam módján mindig megélem a pillanatokat, a mindennapokat szintén.


Ha neked jó az, ami van, akkor felesleges rástresszelned a témára.

Ha pedig akarsz valamit, fokozatosan iktasd be, valósítsd meg.


A szövegedet olvasva azzal kezdeném, hogy rendbe tenném magamat. Az önbizalomhiány, depresszió, kisebb nagyobb célok kezelése, rendbetétele elengedhetetlen alapok.


Lehetne ez kezdeti célod, hogy lelked állapota egészséges szintet elérje.

Mert bizony hatalmas bélyeg és önblokk az életben.

Ha nem megy egyedül, akkor a számodra ideális szakit fel kell keresni és együtt dolgozni ezeken.

Nem kell az elsőnél megrekedni, mehetsz másikhoz, ha előzőnél nem indult el változás, tényleges segítségnyújtás. Vannak kisebb csoportos terápiák is.

Merj kérdezni. Pl "mit kellene tennem, hogy...?"


Persze mindenek előtt a problémáid mély gyökeréig le kell ásni.


Ha introvertált is vagy, az mögé ne bújj. A szociális és kommunikációs készségek alapok ugyanúgy 1-3 fős beszélgetések, ismerkedések során.

Azzal pedig semmi gond nincs, ha nem akarsz tömeget, hanem pl egy komfortos kis udvari grillezést vagy szalonnasütést 1-3 emberrel. Ugyanúgy lehet szórakozni, megélni a pillanatokat, jókat beszélni, társasozni stb.


Gondolkodj el, számodra mik fontosak és úgy alakítsd a dolgokat. Le kell tojni, hogy a másik ember szerint mi az élet értelme, mert mimdenkinek más.

Az egy dolog, hogy valaki megosztja saját nézetét, amit el is lehet fohadni, mint róla kapott imformációt, de az nem oké, ha rád akarja tukmálni vagy/és meg akarja mondani, hogy neked mi a jó.


Pl a depi és önbizalomhiány már más téma. Az senkinek nem kellemes, se nem előnyös, idővel pedig felemészt. Ezügyben tudatosan kell eljárni, hogy kiléphess belőlük.


Sok sikert! Élvezd és szeresd azokat amiket/akiket szeretsz.

máj. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
80%

Mint a ki nevet a végén játék. Nyertes pozícióból is veszthetsz, és fordítva. Lehet, hogy csak 10 év múlva teljesedsz ki szociálisan, de akkor ugyanúgy örülni fogsz neki, és nem igazán fogod érezni a múltbéli hiátust. Ugyanígy ha fiatalon csak erre koncentrálnál, az nem garantálná, hogy hosszútávon boldog leszel, szociális sikereid lesznek.

A kiégés alapvetően magas szintű és tartós stressztől van (munka, tanulás stb.). Az egy másik probléma, nem elhanyagolható. Padlóra küldhet, főleg anyagilag, karrierben.

máj. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ha nem esett volna még le akkor mégegyszer leirom,

a jelenlegi munkám szeretem és egészen bele élem magam, sőt ez egyben az első munkahelyem, igyekszem teljesiteni és jól kijönni az emberekkel(ami nálam sokszor nehézségeket okoz),

visszont sokan szépen azt mondogassák hogy kicsit túlzok és fiatal vagyok ahoz hogy ennyire bele éljem magam a munkába...

Azthiszem valamennyire igazuk van ebben, de sokszor megesik hogy a munkába menekülök a frusztráció elől, mert máskülömben semmi életem nincs és ha nem lenne ez a munkám már valószinű több öngyi kisérleten lettem volna túl ha nem jön össze.

máj. 8. 20:10
 7/10 A kérdező kommentje:

4es, köszi hogy ilyen összetetten leirtad, de sokszor már bánom hogy nem vagyok még átlagos sem...

Az hogy nem bulizok és csavargok állandóan nem egy nyertes ügy, mikor itthon a szabad időmben megbolondulok és akár 3hetet is eltöltök az

ágyban..

Nálam nem az a probléma hogy intorvertált vagyok, hanem hogy egy olyan mértékben traumatizált ember vagyok hogy képtelen vagyok adoptálódni a normális emberek közé, mint mindig is 0 emberi kapcoslatom van

és mindenre egyedül vagyok hagyva, nekem meg persze nincs energiám sem vágyam bármibe is belekezdeni.

máj. 8. 20:17
 8/10 A kérdező kommentje:
ráadásul egy olyan környezetben nőttem fel ahol napi szinten csak az agysejtjeim vesztettem/vesztem, mára egyszerűen megundorodtam a buta emberektől, önmagam kb egy 80 éves demens öregnek érzem magam és ez igy is van, félek már egy online IQ tesztet is kitölteni mert elsirom magam mikor kiderül milyen buta vagyok...
máj. 8. 20:20
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
Egy boldog élethez elengedhetetlen, hogy végigcsináld, amire a korod predesztinál. Gyerekként játszani kell, kamaszként a határainkat feszegetni, hülyeségeket csinálni, és begyűjteni az érte járó pofonokat. Fiatal felnőttként csajozni/pasizni ezerrel, megismerni és elfogadni a másik nem a miénktől homlokegyenest ellenkező lelkivilágát, gondolkodásmódját. Ha bármi kimarad, óhatatlanul nyomot hagy.
máj. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9es, nekem eddig minden kimaradt az életemből..
máj. 10. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!