Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy vagyok síkbuta?

Hogy vagyok síkbuta?

Figyelt kérdés

Haverok mondjak röhögve hogy buta vagyok. Nem tudom nem szeretek tanulni nincsenek jó jegyeim. Igazából a kondizas gyuras érdekel, nem nagyon olvasók vagy jarok múzeumba meg ilyenek

Szerintetek buta vagyok?

Mit csináljak hogy okosodjakk, vagy jó ez így?


17/f



máj. 23. 08:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Hogy képzeled el a jövődet? Amiből stabilan képes leszel megélni és fenntartani magad. Vagy már most a segédmunkás életre gyúrsz, hogy bírd a téglát pakolni a mester keze alá? A továbbtanulás ezek szerint nem lesz opció, mert nem érdekel (iskolaidőben, reggel 8-kor a neten csevegve). Az látszik a helyesírásodon is. Ebből a 4 mondatból úgysem derül ki mennyire vagy buta, de láthatóan elmaradott vagy.
máj. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%

Ha neked ez a jó,akkor hajrá.

Nekem csak az jön le az egészből,hogy a társadalom gyarapodik még egy agyontetovált kigyúrt tahóval(már bocs) a sokszázezer mellé.

Kormolós 30 éves BMW-t ne felejts el venni.

máj. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Pedig érdemes lenne olvasnod. Attól lehet fejlődni.

Az már egy jó jel, hogy foglalkoztat ez a kérdés és az is, hogy egyáltalán felmerült benned.

Az igazán buták magukat okosnak tartják.

máj. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Szikszai.B ***** válasza:
81%
Olvasni azért nem árt néha, ártani nem árt, csak használ.
máj. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Mik a céljaid? Milyen munkát, életet képzelsz el magadnak?

Nem muszáj mindenkinek értelmiséginek lennie, és igazán az számít, mennyire vagy lelkiismeretes, odaadó és mennyi jó tulajdonságod van.

Ha elmész kőművesnek, vagy asztalosnak, amihez nem kell az eszedet használnod, de élvezed, akkor mi a probléma?

Persze, ha téged zavar, hogy buta vagy, akkor tényleg nincs mese, tanulni kell. De ha nem zavar, és nincsenek irreális elvárásaid a jövőre vonatkozóan, akkor maradj ilyen.

máj. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Többiek màr felvetették hogy tudi kéne hogy képzeled el az életedet.

Én inkàbb erre a "buta" dologra mennék rà.

Sajnos nem tudjuk a kontextust, így nehéz megmondani haverjaid mit értettek ez alatt és hogy igazuk van-e.


Leginkàbb két dolgot értünk a buta alatt:

- Tudatlan: Amikor az egyén egész egyszerűen nincs a tudàs bírtokàban, mert még nem talàlkozott vele. Ez a kissebb baj. Ezt tàjékozódàssal lehet fejleszteni. Ha le kellene àllni beszélgetni egy sajàtomtól eltérő szakterületről, a megszerzett tudomànyos fokozataim ellenére az adott témàban én is tudatlan lennék. Viszont ha alap műveltségi szintbe csap bele a tudatlansàg, azt butànak nevezzük. Ez ellen könnyen tehetsz. Annyi, hogy tàjékozódsz, minél több dolognak utànaolvasol, stb. Ez javítható.

- Unintelligens: Ez a nehezebb helyzet. Inteligenciàt dokan keverik az előnytelen előadàsmóddal, bunkó hozzààllàssal és egyéb negatív dolgokkal. Viszont kezeljük itt úgy mint rendszerfelismerő és problémamegoldó képesség. Lehet valaki igénytelen bunkó és rendkívül intelligens, és fordítva. Az intelligencia kb annyi hogy mennyire könnyedén veszel észre összefüggéseket és oldod meg az erre épülő problémàkat. Fejleszteni a nyers intelligenciàt ne nagyon lehet. Ha magas intelligenciàjú anyuka és magas intelligenciàjú apuka nemz gyereket, az valószínű szintén az lesz. De egyénen belül nem nagyon lehet mit kezdeni vele. Amit lehet csinàlni, és kell is, az problémamegoldàsok gyakorlàsa. Viszont azt rendszerenként kell gyakorolni. Ha mondjuk mész egy mérnökire, azt alacsony intelligenciàval is (ésszerű keretek között alacsony) el fogod tudni végezni ha vért izzadsz és sok àldozatot hozol. Míg egy magas IQ-val szerencsésen született ember az energiabefektetésed töredékével nevetve hozza. Ilyen az élet, unfair.

Ez persze nem azt jelenti hogy alacsony intelligenciàval nem lehet valaki értékes/sikeres/boldog. Pusztàn annyit hogy vagy olyan karriert vàlaszt ahol ez nem baj, vagy sokkal többet kell majd azon dolgoznia hogy az agya adaptàlja az adott rendszereket amik lehet màsnak maguktól érthetőek első hallàs utàn.


Amúgy jó dolog a sport. Semmi baj nincs azzal ha ebben a korban a sport érdekel. Késöbb nem feltétlen lesz rà lehtőséged hogy így építsd a tested, és elég szomorú úgy megöregedni hogy sose volt lehetőséged megtapasztalni milyen is az amikor a tested csúcsformàban van. Viszont ne hagyd hogy felemésszen. Ne àldozd fel a jelent a jövőért vagy a jövőt a jelenért. Tanulj is valamit. Nem kell majd PHD-t szerezned ha nem akarsz. Viszont azért valamit tanulj, hogy a gyàri vagy segédmunka ne tegye tönkre amiért most küzdessz a súlyokkal. Lehet most hihetetlen, de leszel 27, 37, 47 és reméljük 87-97 éves is. Nem mindegy milyen munkàt végzel addig és az mennyire tesz tönkre.

máj. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
Tanulj sokat, olvass, művelődj. Haveroknak meg kijár egy csicskalángos, ha még egyszer lebutáznak... 😃😃
máj. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Próbálj ki új dolgokat, de ne add fel az elején, ha sikertelenséget érzel. Olvass naponta 5, majd 10, 15 oldalakat.
máj. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nemtom kösz a tippeket de nem nagyon szeretek olvasni nem tudom mit lehetne meg
máj. 23. 20:23
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem sok mindent. Szókincs, helyesírás, választékos beszéd, kifejezőképesség javítása csak irodalmi művekkel működik, amit el kell olvasni. Ha hallgatod, nem látod, hogy van helyesen leírva, ha háttérzajként rakod be, akkor nem figyelsz rá. A tudást, általános műveltséget már lehet más jellegű tartalmakból is szerezni (pl. ismeretterjesztő videók), de az sem megy úgy, ha nem érdekel semmi.
máj. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!