Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen szlenget, kifejezéseket...

Milyen szlenget, kifejezéseket használtok, mi most a népszerű a fiataloknál?

Figyelt kérdés
Amit ti, vagy a környezetetek, haveri körötök használ. Esetleg ilyen haveri becézésekre, beszólásokra, odamondásokra, ilyesmikre is gondolok... A mai fiataloknál, tiniknél mi most az elterjedt beszédmód?

máj. 24. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom, de a "minden is" kifejezéssel az őrületbe lehet kergetni és sajnos túl sokan használják.
máj. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

😂☺️👍💖🎁🐴👩🏾‍🤝‍🧑🏽👫👼😁🤩😍😒😘😢🤣🥰😁😶🤗😣😒


sokaknak kb ennyi a válaszuk :)

máj. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
sok angol szòt használnak”hunglish” amik nagyon idegesítők. red pill/flag,black pill,incel,chad,creepy,needy stb…..
máj. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A haveri becézések nem elterjedtek.
máj. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tesa.
máj. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Huszonéves vagyok, a korombelieknél, egyetemen, ezeket szoktam hallani:

cringe (különféle kiejtéssel), creepy, (take a) chill pill, red flag, crush, dream team, most csak ezek jutottak eszembe, de még van bőven olyan angol kifejezés, szó, amit át kezdtek ültetni a magyarba. Vagy már elég szépen jelen is van.

Magyar szövegkörnyezetben egyiket sem használom.


Ami már talán kezd felénk kikopni az a kajak, tesó, tesa, báttya, bástya és társai. Ennek örülök, mert nekem borzasztó volt az összes.

máj. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#6 nálunk a tesó még megvan, valamint az öreg és a bro. Ami szleng még mondjuk a slay, period, bestie, nerd, based, nyomod, toljad, adom, badass, chill. Más most nem jut eszembe.
máj. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!