Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A falusi emberek miért pletyká...

HunLo kérdése:

A falusi emberek miért pletykálkodnak?

Figyelt kérdés

máj. 26. 21:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem csak a falusi emberek pletykálkodnak. 🤔 Budán dolgozom egy irodaházban, az emberek 90%-a ott is pletykás és folyton másokkal foglalkozik.
máj. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Ott lehet pletykálni, ahol az emberek ismerik egymást.

Egy régi budai bérházban élek, de nem hogy a szomszédaim nem ismerem, de hirtelen abban sem vagyok biztos, hogy 6 vagy 7 emeletes az épület. A szomszédaim nevét sem ismerem, home office dolgozóként pedig havi 1-2 alkalommal látom a kollégáim, így sajnos nehéz pletykálni.

máj. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Mert nincs semmi életük, semmi hobbijuk, stb.

Szomszédom szinte mindig a kertben van, már elneveztem mamuluknak.

30 évig éltem Budapesten, de ez a vidék komolyan egy agyf.sz.

máj. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Seila ***** válasza:
100%

Azért mert egy porfészek faluban a buszon, a helyi bolton, templomon és a rendszeresen bejáró kukásautón kívül más élet ott nincs, így a pletyka az állandó jelenlét.

Reggel a célszemély még fel sem kel, de már zajlik róla a pletyka. :P

máj. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Ingerszegény a környezet, amelyben élnek, ezért "legyártják az ingereket" mesterségesen.
máj. 27. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem szeretnek és nem is akarnak kommunikálni, ill nem tudnak eleget arról, akiről beszélnek, mert nem beszél magáról, nem ad infokat. Így kiegészítik azzal, amivel gondolják.
máj. 27. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Hogy jobban múljon az idő.

Itt ülünk egész nap a porban, érted... A nap süt ezerrel, 40 fok van, szellő se rebben, madár se röppen. Áll a levegő. A veteményes kiégett, locsolni nem kell, kapálni sem kell. Jó, ha kétnaponta elmegy a ház előtt egy trágyával megrakott lovaskocsi oszt' ennyi. Lóf*** se történik... Muszáj nekünk kitalálni a történeteket, hogy szórakoztassuk magunkat egy kicsit, mert különben beledöglenénk az unalomba.

(Szarkazmusból írom, de egyébként baromira így van. Falun nőtem fel, 25 évig éltem falun. Nagyanyám volt a falu egyik legnagyobb "kreátora", amíg élt. (Nem akartam azt írni rá, hogy pletykafészke.) Bárkiről le tudott gyártani bármilyen hajmeresztő pletykát seperc alatt. Unatkozott. Nem történt semmi az életében. De amúgy mindenki ezt csinálta a faluban. A pletykálkodás tette elviselhetőbbé az életet.)

máj. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Nekem ez a falusi pletykálkodás a halálom. Szörnyű. Az ember életét megkeserítik ezzel.
máj. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

"Az ember életét megkeserítik ezzel."

Ezzel egyetértek. Nagyon sokak életét és sok családot tönkretesznek ezzel.

máj. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
Sokan immunisak a pletykara. Engem sose erdekelt mit mondanak rolam. Igaz sose ert hatrany miatta.
máj. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!