Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A falusiak miért ennyire...

A falusiak miért ennyire pletykásak?

Figyelt kérdés
Sajnos zömében középkorú falusi nőkkel dolgozom és annyi bennük a rosszindulat, folyamatosan a másik ember életével foglalkoznak. Nem a munka a rossz hanem baromira toxikus a környezet ő miattuk. Pár hónap alatt arra jöttem rá itt mindenki kidumal mindenkit és szidják egymást a másik háta mögött .

2023. febr. 12. 09:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Nem csak a falusiak...

De kevesebb ott a történés, nincs miről beszélni. Be vannak szűkülve.

2023. febr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Dolgoztam anno fiatalokkal is ők nem voltak ilyenek , ment a hülyéskedés. Itt viszont mindenki mogorva , röhögnek a másikon , különféle gúny neveket adnak a másiknak . Lehet nem is azért mert falusiak hanem mert 50 és a halál között van a korosztály aki itt dolgozik .
2023. febr. 12. 09:51
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
A faluban maradó fiatalokból is ilyen lesz húsz év múlva.
2023. febr. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mindenki szar semmi nem jó senki nem jó , neki szakálla van ő meg kövér , ő meg buta . Persze egymás szemébe meg megy a nyalizás. Valami gusztustalan ami itt megy .
2023. febr. 12. 09:56
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez az én munkahelyemen is megy, pedig a fővárosban vagyunk.
2023. febr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem ez az első munkahelyem , de én még ilyet nem tapasztaltam. Vagyis ilyen mértékűt. Bemegyek már rosszul vagyok tőlük . Lehet abból fakadt hogy elvált , csóró asszony az összes és idegesek, mert eltolták az életüket.
2023. febr. 12. 10:00
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Azok a platykásak, akiket kevés inger ér életük alatt, s így már annak is hírértéke van, hogy valaki bement a szomszédasszonyhoz.

Úgy vacilálnak rajta, hogy vajon ki lehetett az, miért jött, miért maradt ilyen sokat, miről beszélgettek, mintha minimum a pápa lett volna.


Vagy van más példám is. A szüleim a mai napig kiülnek az ablakba, mikor az utcában elmegy egy autó vagy egy szekér vagy egy traktor, hogy ki az, merre megy stb. Egy városban, főút mentén, ahol nem pár óránként megy el néhány jármű ez még nem is lenne kivitelezhető.



A másik meg, hogy egy faluban mindenki ismer mindenkit. Nem barát vele, nem tartja a kapcsolatot, de tudja ki ő. Nagyobb településen ez már nem működik, ott az embereknek megvan a szűk és a távolabbi baráti körük (ebben simán benne vannak nagyobb távolságok is, mint egy falu területe), s ennyi. Nem foglalkoznak az utca végi Mari nénivel, mert semmi értelme sincs tudni azt, hogy az unokái hol járnak iskolába, a férje mikor halt meg, meg a többi felesleges információ, amit a falusiak tudnak egymásról. Ha meg fingod sincs, hogy ki jön veled szembe az utcán, mindjárt nem olyan érdekes azon gondolkodni, hogy hova mehet, mert nincs elég információd ahhoz, hogy variálj, s megalkoss egy történetet.

2023. febr. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
A pletykáló ember "fontos". Mindenki hozzá szalad "infóért".
2023. febr. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%
Az ingerszegény környezet teszi azzá az embereket.
2023. febr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na és a rosszindulat? Hogy most a Gizinek kinőtt az állán egy nagy szőr száll az hírértékű ? annyira szánalmasak.
2023. febr. 12. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!