Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy ha valamirő...

Miért van az, hogy ha valamiről megkérdezzük az emberek véleményét akkor (szinte) mindig többségben van a negatív vélemény?

Figyelt kérdés
Nagyon ritka az olyan eset amikor nem a negatív vélemény van túlsúlyban.

2012. aug. 12. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert negatívak vagyunk. A magyar ember ha valaminek örül, akkor rögtön elkezd szomorkodni, hogy mindjárt vége.
2012. aug. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
naja pont ezt akartam mondani. a magyaroknak a génjeikbe van kódolva a panaszkodás
2012. aug. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez egyáltalán nem csak a magyarokra jellemző. Akik itt élnek elhiszem, hogy így gondolják és nem ok nélkül, viszont az téves, hogy ez csak itt lenne jellemző.


A kérdés inkább arra vonatkozik, hogy az emberek általában miért inkább a negatív tapasztaltukat közlik a közösséggel, mint a pozitívat, vagy akár a semlegest?

2012. aug. 12. 23:45
 4/9 A kérdező kommentje:
Szóval ez nem csak a magyar fórumokon megfigyelhető hanem máshol is.
2012. aug. 12. 23:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Külföldön is ilyenek a magyarok.


De nézz meg pl egy híradót, hány pozitív és hány negatív hír van benne. Általában a híradó végére max betesznek egy aranyos hírt, minthogy kismaci született az állatkertben meg ilyesmi. Egyébként meg emberölés, csalás, politikai viszályok, fajtalankodás, erőszak minden mennyiségben. Ennek van hír értéke... Vagy nézz szét itt a GYKn, durván lehúzzák egymást az emberek csak azért, mert valakinek eltérő a véleménye. Egyszerűen könnyebb panaszkodni, egyszerűbb mindent és mindenkit okolni, mint megtalálni azt a kis jót és harcolni érte. De nemcsak a magyarság, az egész társadalom erre van felépítve az egész világon, sajnos.


Nem hiszem, hogy ezen lehetne változtatni. Maximum csak nagyon kis közösségekben, mint pl egy falu vagy egy kis közösség valahol az őserdőben.

Annyit lehet tenni, hogy egyénileg pozitívan állsz a dolgokhoz. Nem azt nézed, mi nincs, hanem mi van, minek örülhetsz és mit lehet tenni a még jobbért. Tudod a félig üres/félig tele pohár. :-)

2012. aug. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ezekkel én is tisztában vagyok. Én már meg is találtam a saját pozitív közösségemet. :)


Inkább az érdekelne, hogy MIÉRT van ez így? Miért érdekli az embereket inkább a sok rossz, mint a jó?


Azt is megfigyeltem, hogy az emberek nem a tényekre hagyatkoznak sokszor hanem a "szomszéd" és egyéb "hozzáértők" NEGATÍV véleményére.

2012. aug. 17. 11:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Ez már egy kemény szociológia kérdés amire az emberi faj milyenségéből kell kiindulni.


A legegyszerűbb válasz talán inkább az, hogy a legegyszerűbb panaszkodni, azt bárki tud. Dolgozni, tanulni, spórolni, küzdeni, kiállni valamiért...na ehhez már kell kitartás is.


De akár itt is körbekérdezhetsz, miért pontozzák le össze-vissza az eltérő véleményű embereket...

2012. aug. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Kár, hogy ennyire kevés válasz érkezett.

Nekem is hasonló tapasztalataim vannak.

Továbbá még azt is megfigyeltem, hogy az emberek sokkal hajlamosabbak az ilyen buta negatív véleményeket elhinni, meg elfogadni, mint a tényeknek utána nézni vagy azt elhinni.

Persze azt könnyebb.

2012. aug. 19. 12:49
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem hozzászólókkal.

Kis közösségekben, mint mondjuk egy jó baráti társaság, tud működni a segítő szándék, a pozitív hozzáállás.


De én még azt is hozzá tenném, hogy ez már inkább tömegphszihológia, az ember tömegben megbutul. És ha a tömeg/társaság lehúzó, akkor egyszerűbb egyet érteni és beállni a sorba, mint kiállni a különvéleményünkért. A tömegben a pánik, a félelem és a negatív hangulat is sokkal gyorsabban el tud uralkodni.


Nem hiszem, hogy ezen lehetne változtatni. Én inkább kerülni szoktam az ilyen embereket és a pozitív emberek társaságát keresni.

2012. aug. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!