Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is úgy érzitek hogy kicsiná...

Ti is úgy érzitek hogy kicsinál benneteket ez a társadalom?

Figyelt kérdés
Nem érzitek néha úgy hogy már lassan nem lehet vastagabb bőrt növeszteni az arcotokon, annyi igazságtalanság, bunkóság, önzőség, korruptság, szenny zúdul rátok nap mint nap?? Hajsza a pénz után, munkanélküliség, az a hatalmas szakadék ember és ember között hogy az egyik élete buli, szórakozás, egészség, mert beleszületett a jóba meg a hatalomba, a másik meg szenvedjen és vegetáljon?!

2012. nov. 14. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Aha ,sajnos !
2012. nov. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Évezredek óta ez megy. Amúgy úgy érzem én is.
2012. nov. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar az "hogy az egyik élete buli, szórakozás, egészség, mert beleszületett a jóba meg a hatalomba" mert hiába látom kívülről csak a csillogást, azért biztosan van munka is a jólét mögött. Amitől én kivagyok, az az, hogy miközben én szép komótosan haladok előre, betartva minden játékszabályt, folyton jön valami ótvaros tahó, aki belegázol az életembe, nem tudom, milyen jogon: kétszer törtek be a lakásunkba, egyszer ellopták a kocsinkat, a rendőrség szokás szerint semmit sem talált, nyomozás lezárva, ennyi! És miközben én kezdhetek mindent elölről, addig ezek a tetvek röhögnek a markukba. Talán a keserűség miatt érzem, de inkább lenne rajtam kívül mindenki gazdagabb, szetencsésebb, mint örökké ezeknek a "megélhetési bűnözőknek" a támadásaitól rettegni.
2012. nov. 15. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt nagyon jól megfogalmaztad, óriási mondat volt, utolsó kommentelő!
2012. nov. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos mindenki csak a saját érdekeit nézi, és nem tiszteli a másik életét, munkáját, elveit, sőt magasról tesznek rád az emberek, ha nem áll érdekükben veled jóban lenni. Nincs tisztelet, nincs szavahihetőség, nincs becsület, de már a betyárbecsület sem olyan mint régen.

34 éves vagyok, de amikor én voltam tizenéves, az én korosztályom sokkal jobban tisztelte a nála idősebbeket, mint a mostani. Elkényeztetett gyerekek, minden alájuk lett téve, fogalmuk sincs az életről. De kicsit elkanyarodtam.

Egy generációval előttünk, gondolok itt a szüleimre, sokkal nyugodtabb, kiszámíthatóbb volt az élet. Az ember dolgozott, gyereket nevelt, este a családjával volt, elment néha kirándulni, nyaralni, stb. Most mi van? Az ember feje felett mindig ott lebeg a kérdés: mi lesz holnap? Felőröl mindenkit a bizonytalanság, a bizalmatlanság, a rengeteg meló éhbérért, és még folytathatnám. Erről viszont már azok tehetnek, akik onnan fentről irányítanak minket, azok tették ilyenné ezt a társadalmat (szerintem).

2012. nov. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó nagyon jól megmondta a dolgokat !!!

Mindenki csak a saját érdekeit nézi, a többi le van sz*rva !!! Ha z esetleg változna, akkor hidd el jobb lenne minden :)

2013. okt. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!