Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka annak, hogy falun...

Mi az oka annak, hogy falun minden második családapa alkoholista? Nincs más szórakozás, mint a kocsmába járás? Vagy mert olcsó a pia (pálinkát főznek, szőlőjük van)?

Figyelt kérdés

2013. máj. 17. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
...vagy mert nem szeretik otthon tölteni az estét, mert egy házsártos feleségük van, és a haverok jobb társaság a kocsmában.
2013. máj. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Ez a varosiakra is igaz, ne altalanosits.
2013. máj. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Így van, a városiakra is igaz.
2013. máj. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Mert már az apjuk, nagyapjuk is ezt csinálta.

Hál égnek a férjem más hobbit űz, megelégszik pár baráttal, ha isznak az is meló után, itthon (fahasogatás télen forraltborral, erdőrejárás pálinkával, kaszálás-fűnyírás hideg sörrel) Ezek olyan 2-3 havonta vannak.

Viszont sajnos látok olyat, hogy több gyerek van, és minden hónap második munkanapjától(GYES+csp érkezési ideje) apuka négykézláb távozik a kocsmából egy hétig. Aztán megy a bőgés, hogy semmire sincs pénz.

Apám is nagy kocsmás, most is jár, pedig alkoholt nem iszik(fogadtunk és el fogom bukni). Amolyan közösségi ház funkciója van.

2013. máj. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
20%
Piálni jó dolog. Sajnos sok olyan nő van, akik szülés után teljesen elcsúfultak, meg már több időt fordítanak a gyerekre, mint a saját urukra. Emiatt is inkább haverokkal kocsmában piálnak és jókat dumálnak, mint hazamenni .
2013. máj. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Sajnos sok feleség alig várja hogy a férje végre hazaérjen és szekálhassa.Mért most jössz,pénz kellene,nincs egy rongyom,bezzeg-ék mit vettek,javítsd meg amit mondtam,majd estére pihenhetsz-másra már nem vagy jó.Vidéken még rá vár az álatok ellátása,kerti,mezei munka is,asszonyi kritika melett.Akkor inkább a kocsma,pedig ott sem jó lenni.
2013. máj. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

:D Micsoda kérdés ez? Hogy jön ez a következtetés?

Én nem vagyok alkoholista, de alkalmanként be szoktunk térni a cimborákkal egy italra valamelyik helyre. Nálunk a falun ahol éltem a kocsmába akik egyfolytában kotta részegek azoknak nincs családjuk, és nem is volt soha. Ők ilyen bútordarabok, sajnos egyik gyerekkori osztálytársamból is ilyen lett. Illetve vannak még olyanok is akik ténylegesen az asszony elől menekülnek, de ők max legurítanak 2 italt és eltöltik az idejüket. Illetve van még az a kategória akik hazaérnek egy húzós munkanapból, otthon még elvégzik a tenni valókat, és kimennek megisznak egy pofa sört, egy picit beszélgetnek, majd mennek haza a családhoz. Aztán van még az a kategória akiket én is képviselek, 3-4 havonta betérünk a cimborákkal és egy picit lazítunk és megbeszéljük hogy mi történ ez idő alatt.


Ahogy az egyik válaszoló írta, a kocsma egy közösségi hely, olyan mint a nőknél a fodrászat, meg a drogéria, meg a ruhabolt/turkáló...


Kérdezem én, miért kell általánosítani alkoholistának azt aki kocsmába jár??? Ráadásul mi az hogy "falun"? Ez mindenhol így van.

2013. máj. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!