Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes emberek az önbizalomhiányos embertársaikat egekig magasztalják, a normál önbizalommal rendelkezőket pedig rombolják?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor megfigyeltem már ezt. Mondok egy példát (de remélem, hogy nem lesz erre sarkítva az egész téma). Szóval ha van egy csúnya, kövér lány, akkor jönnek, hogy biztos csodálatos belső értékei vannak, meg igaziból ők meglátják benne a gyönyörűt, ő nőies, és még építőjellegű kritikát sem fogalmaznának meg vele szemben soha. Neten méginkább megy ez, mivel ott nincs is következménye az álszentkedésnek.

Ezzel szemben, ha van egy szép lány, aki meg is van magával elégedve, akkor pedig inkább az a tendencia, hogy megkeresik rajta a legapróbb hibákat, és nekiállnak mocskolódni.


És ez csak a külső volt, ugyanezt belső értékekkel kapcsolatban is tapasztaltam. Az önbizalomhiányosaknak felértékelik minden tulajdonságukat, a magabiztosabb emberekkel szemben pedig megy a kötekedés.


Én is érintett vagyok a témában. Sokan mondták már ugyan, hogy szép vagyok, jószívű, okos, meg fene tudja még mi, de minden egyes közösségben akadt néhány ember, aki minden erejével azon volt, hogy elvegye tőlem minden önbizalmam. Ma már - 23 éves vagyok - ez nem működik, de még mindig eszembe jut, hogy amikor még tizenéves voltam, akkor mennyire meg tudták ezek az emberek velem utáltatni saját magam. 20-21 éves koromra jöttem ki ebből.


2013. máj. 17. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne törődj velük.Majd kinövik.
2013. máj. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy a magasztalók és a rombolók ugyanazok a személyek? Te mondtad, hogy EGYESEK. Talán egyesek ilyenek, egyesek olyanok. De ha nevekkel tudsz mondani ilyen kettős mércét alkalmazó eseteket, szivesen megnézem.
2013. máj. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 _Jessy_ ***** válasza:
Miért gondolod, hogy önbizalomhiányos az, akit te mondjuk úgy lenézel? Eléggé kicsinyes a gondolkodásod. Lehet, hogy pont emiatt "rombolják" a fene nagy önbizalmadat. Vagy nevezzem annak, ami? Beképzeltségnek? Mert az írásodból pont ez jön le, és lehet, hogy a viselkedésed is ezt igazolja. Egyébként meg miért fáj az neked, hogy kicsit növelik az önbizalmát annak, akinek kevés van?
2013. máj. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jessy mondott valamit. Meg ez egy kicsit felszínes látásmód. Abból, hogy valaki szép, még véletlenül sem következik az, hogy szimpatikus is, ugyanakkor egy csúnyább lány is lehet nagyon jófej, akit sokan szeretnek. Nyilván egy ellenszenves, csúnya lányt nem fog soha senki az egekig magasztalni, mint ahogy téged se, ha nem érdemled meg.
2013. máj. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Végig olvasva a kérdéseket #2el egyetértek. Bár elsőbenyomásra kicsit megértettem a kérdésed, még ha nekem túl általánositott is. Bár nem tudok túl hasznos válasszal szolgálni, de engem is foglalkoztat hasonló kérdés:). Az én helyzetemben is vannak emberek, akiket talán közelebb érzek magamhoz, mint bárkit, egy időután mégis megbántanak, és nem értem, hogy miért. talán túl sokat várok el tőlük, és talán nem is arról van szó, hogy nem "értékelnek", hanem a bizalom hiánya. néha még nekem is vannak olyan benyomásaim másoktl, akik bár "értékesek" mégis az a benyomásom, róluk, hogy "ez mit akar"? pl. mert nem barát, tudja túl kifejezni magát, és nem értem mit akar:))
2013. jún. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Doruss ***** válasza:
Ez nem igaz szerintem. Itt nem lehet általánosítani, mert az, hogy valakit magasztalnak vagy ócsárolnak, az annyi dologtól függ, az okok és indítékok olyan szinten összetettek... Ráadásul egyáltalán nem csak a célszemélytől függ, hanem a társaságtól is.
2013. júl. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!