Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aki megtud csinálni 6 egykezes...

Aki megtud csinálni 6 egykezes normál fekvőtámaszt az fekvenyomásba ki tudja nyomni a saját súlyát kb 3szor?

Figyelt kérdés
én 70 kg vagyok fekvenyomasba 50kg mal szériázok de egy egykezes fekvot se tudok megcsinalni szoval szerintem 70 kg ba bele se tudnék nyomni pedig az egykezes fekvonel nem az egesz testsulyodat hasznalod,
2013. máj. 15. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem mert semmi köze egymáshoz a kettőnek!
2013. máj. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szerintem erosebb leszek fekvenyomasba ha mar megy az egykezes fekvo nem?
2013. máj. 15. 17:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
de baszod, ha egykezes fekvőzől az olyan, mintha saját testsúlyodat nyomnád ki 2 kézzel, mivel a normál fekvőnél meg mintha a testsúlyod felét nyomnád 2 kézzel. Bár ez genetika függő, érdemes jó technikát alkalmazni, meg mérlegen megmérni hogy mennyit nyomsz egy fekvő közben, de am én belenyomok a saját testsúlyomba, mégsem tudok egykezes fekvőtámaszt csinálni, zsírmennyiségtől is függ...
2013. máj. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 zoli9411 ***** válasza:

Többet is ki tudsz nyomni. Én még nem tartok ez egykezes fekvőtámasznál, de 6-8x kinyomom a saját súlyom fekve.


Aki pedig azt állítja, hogy nincs köze egymáshoz a kettőnek, az segghülye az edzéshez. Mindkettőhöz mell és tricepsz kell, ezt egy kis gondolkodással is meg lehet állapítani.

2013. máj. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én lehet soha nem fogok egykezes fekvőt megcsinálni de a sajűt súlyom az ment mikor utoljóra pórbáltam olyan 15-16szor stabilan
2013. máj. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
gondoltam , jo hogy van koze egymashoz , ha most nem tudom megcsinalni de kesobb meg fogom tudni nyilvan nagyobb sulyt ki tudok nyomni fekve is
2013. máj. 15. 20:18
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

én tudom az egykezes fekvőt,nem tudom hitelesen-e, de amikor 12 ezernél jártam meg tudtam emelni 2 mázsát,később még többet is.erőemelőnek 160 kg a rekordom fekvenyomásban meg 105.testsúlyom volt 85 kg most 69 kg.

végül is sokat lehet vele emelni.100 kg-t egy kézzel.de nem 6 ismétlést nyomtam hanem 2x2x40-et meg valamikor 1000-et is egy nap.

2015. ápr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ennek a kérdésnek kb. annyi értelme van mimt hogy "aki 150kg val guggol, az tud 30kiloval franciarudon bicepszezni?
2018. ápr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szerintem van hozzá köze.

Fekvőnél a súlyod feleződik, amit ha egy kézzel nyomsz, akkor az az egy kézre 35kg nehezedik, ha mind két kezeddel megy egykezes fekvő, akkor jó eséllyel 70kg is könnyen kimegy fekve, viszont mikor a két kezed összedolgozik, elméletileg nagyobb súlyt tudsz kinyomni.

Én csak a jobb kezemmel tudok 1 db félkezes fekvőt tisztességesen és kb a saját testsúlyomat is csak egyszer tudom kinyomni nyögve nyelősen. Bár én kicsit túlsúlyos vagyok (87 kg) De szerintem meg van a kettő között az egyenes arányosság valamelyest.

2018. dec. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!