Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden csak hit kérdése?

Róóz Peter kérdése:

Minden csak hit kérdése?

Figyelt kérdés

Angelina Jolie amputáltatta melleit, mert abban hisz, hogy rákos lesz. 10-20 éve nem létezett ilyen vizsgálat, boldogan élne egész-ségben, talán jó sokáig. Brad Pitt állítólag (bulvár a téma, tehát állítólag) azt mondta, ez volt (a műtét ideje) életük legszebb napja (mert Ő is hitte, hogy ezzel közös életük meghosszabbodott).

(Ha kiderülne, hogy engem a farok-tő-mirigyrák fenyeget, biztos nem választanám azt a kezelést, amitől melleim nőnek.)

Nem vagyok szakértő, de úgy tudom, hogy a gének csak hajlamosítanak, de nem határoznak meg biztosan. Egy lehetséges 100 éves életkor is elscehető mondjuk intenzív kábszer adagolással, és a kevesebb is nyújtható megfelelő életmóddal. ... Mindegy is, én abban hiszek, hogy a hit (nem vagyok vallásos) de hegyeket tud megmozdítani, ezért jó lenne vigyázni arra, hogy miben hiszünk, mert öncsonkítás lehet a vége.



2013. máj. 18. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a témát, de el tudom képzelni, a szakorvosok másképp beszélnének erről az orvosi esetről. (valószínű, nem csak "hit" és para miatt történt..)
2013. máj. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az ő esete kissé más, mint egyszerű hit. Egyébként nem ő találta fel a melegvizet, Magyarországon ingyen elvégzik a vizsgálatot annak, akinek a nőrokonainál előfordult ilyen rák. És nem is ő az egyetlen, akinek a helyzetében ez a jobbik döntés.



Ha már hit: én azt hiszem, nem kellene elítélni olyan embert a tetteiért, akinek nem vagyunk a helyzetében, nem azt éljük át amit ő.

2013. máj. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"..... a szakorvosok másképp beszélnének erről az orvosi esetről ..."


Vannak szakorvosok (Őrájuk hallgatott Jolie is) aki szerint az Ő génjeivel 82% esélye van a mellrákra. Más szakorvosok (Őket idéztem saját szavakkal) nincs tuti genetikai elrendelés, pláne, ha valaki tudja, hogy hajlama van. Egészséges életmóddal (valamivel) tehet a megelőzésért.


+


Tudnia kellene, hogy ma már korai stádiumban nagy százalékban gyógyítható lenne, járhatott volna jó sűrűn szűrésre is.


Ő valamiért ebben hitt. A történetet csak apropónak szántam, mer valamikor azt is hittük, hogy a Föld lapos, és most is hiszünk sok mindenben (hiszünk, mert igaznak tűnik). Vajon összetett világunkban tudhatunk-e mindenről, vagy csak hitek határoznak meg minket?

2013. máj. 18. 19:03
 4/8 A kérdező kommentje:

"Az ő esete kissé más, mint egyszerű hit..."


És abban nem hiszel, hogy a hajlam ugyan meghatározható, de ez csak egy figyelmeztetés - hogy figyelj magadra jobban -, és csak akkor lépj, ha tényleg szükséges?

2013. máj. 18. 19:07
 5/8 anonim ***** válasza:

4: minden eset más. Az én apukám 75 felett van, van egy szívbetegsége amit műtöttek, az orvosa mondta, hogy a gyerekeinek is lehet majd problémájuk. A szívem nem tudom kikapni, egészséges életmód mellett csak oda tudok figyelni az egészségemre, majd ha aktuális, esetleg megműtenek. Ennyi.


AJ esete más. Kiemelten veszélyeztetett, ez nála több annál, hogy talán rákos lesz majd valamikor. Persze mehet havonta szűrésre, de ha megjelenik a rák a testében, akkor ugyanúgy a nyisszantás a vége, plusz a kemoterápia, amiből bármi lehet... Gondolom állandó rettegésben sem akart élni és naponta félve vizsgálgatni a mellét. A cicijei nem létfontosságú szervek, ha ezzel nyugodtabban tud élni és megúszott egy kemoterápiát, akkor már megérte. A petefészke dettó: valószínűleg nem akar több gyereket, itt nagyon nehéz a rákot diagnosztizálni. Viszont azt a 6-ot még jó ideig nevelnie kell, lehetőleg egészségben, nem két kezelés között.

Szóval én nem ítélem el ezért, az adott helyzetben lehet, hogy én is így döntöttem volna. A gyerekeim nevelése fontosabb, mint az, hogy az igazi mellem a helyén van vagy sem.

2013. máj. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A rák bizonyítottan a mai "fejlett" táplálkozás következménye. Nem tudom elképzelni, hogy AJ ne tudna előteremteni annyit, amiből egészségesen táplálkozhatna.
2013. máj. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az utolsónak:az egészséges táplálkozás épp úgy megelőzés, mint a műtét, és ő a kettő a közül a biztosabbat választotta! Ez miért zavar ennyi mindenki?!
2013. máj. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert fájdalmas. Érthető de fájdalmas döntés. Alapvető emberi igény a testünk.

Én nem ítélem el de megértem azt is aki szörnyülködik. Semmi esetre sem álom ez az egész :/

2015. okt. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!