Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Koncentráció fejlesztésére...

Koncentráció fejlesztésére technikák?

Figyelt kérdés
az a baj hogy nincs domináns agyféltekém de ambidexter sem vagyok (asszem) csupán különböző kézzel végzek amúgy rutin dolgokat szóval bal kézzel írok jobb kézel dobok vagyis nem először az egyik aztán a másik agyfélteke lett domináns, nincs időbeli elhatárolódás és az ambidexterekre jellemző tünetegyüttes mind megjelent, meg is jártuk vele a terapeutákat annak idején. a gond az, hogy egy elég komoly egyetemre készülök, már megtanultam nagyjából struktúráltan gondolkozni viszont a koncentrációm nagyon gyenge ha nem köt le az adott téma sajnos olyan szinten hogy sokszor amikor emberekkel beszélgetek meg kell kérnem őket hogy ismételjék meg, ha olyan dologról beszéltek ami nem érdekel namost tanulásban ez úgy néz ki hogy képes vagyok kétszer elolvasni egy oldalt és nem esik le hogy már olvastam, ezért olyan gyakorlatokat vagy technikákat keresek amelyekkel az irányíott koncentrációmat fejleszthetem.

2013. máj. 23. 16:29
 1/1 anonim ***** válasza:
Csukd be a szemed, és számolj el 100-ig, úgy, hogy közben látod magad előtt a számokat. Hárdkórba meg úgy, hogy ha bejön egy másik gondolat kezd előröl.
2013. máj. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!