Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon mit érezhetnek azok az...

Vajon mit érezhetnek azok az emberek, akik anno halálba szekálták azt az osztálytársukat, aki ma híres, vagy "csak" gazdag és sikeres lett?

Figyelt kérdés

Direkt név nélkül mondom ezt most el. Olvastam egy cikket egy napjainkban sokak által ismert ember gyerekkoráról (mivel a szeretet az szubjektív dolog, direkt azért nem azt használtam, de mindenki hallott róla legalább egyszer).Szóval neki a gyerekkorából olvastam, hogy valami rettenetesen kegyetlenül szívóztak vele nap mint nap az osztálytársai.

Napjainkban pedig gazdag sikeres, elismert ember. Azon gondolkodtam el, hogy annyit mondják ilyenkor, hogy " az élet majd visszaadja nekik a kölcsönt".

Szóval azt képzelem el, hogy anno az osztály legerősebb, legnagyobb szekálója, akiből végül nem lett semmi ül a tév előtt, és látja, hogy a gyerek, akit anno halálba szekált pl mert kisebb volt, mert elálltak a foga, vagy pont hogy a fogszabályzó miatt, vagy a pattanások végett stb,. Szóval Ő benne van a tévében, és szembesül vele, hogy a srác/lány szemmel láthatóan többre vitte mint ő maga.


Azon gondolkodom, hogy mikor ezzel szembesült vajon mi játszódhat le a fejében.



2013. máj. 23. 17:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ó, én ki voltam pécézve az osztályban, mint a "csúnya okos lány". 12 évig kaptam az osztást, egyetemen aztán javult a helyzet. Most volt a 10 éves osztálytali. Többen hátast dobtak, amikor megérkeztem, néhányan megkérdezték, hogy bocsi, de mégis ki vagyok, és amikor elmeséltem, mit dolgozom, koppantak az állak az asztalon. :) Nem mondom, hogy ez volt életem nagy pillanata, de jól esett. :) Bár tv-ben nem szereplek, celeb sem vagyok. De látszott a meghökkenés.
2013. máj. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Nos, nem tudhatom mit érez, de szerencsére ez így igaz, az élet visszaadja a pofonokat, amiket másoknak adtunk. Engem is piszkáltak általánosban, csak mert új voltam az osztályban, másfél évet bírtam ott, de megkeserítették az életem. Hát sokan közülük nem sokra vitték, az egyik lánynak súlyos balesete is volt, én pedig elég jól élek.
2013. máj. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Engem is állandóan szekáltak, általános iskolás koromban nem, mert az osztálytársaimmal együtt jártam már oviba is. Viszont táborban, szakkörön, mindenhol szekáltak egy betegségem miatt.

A középiskolás éveim még ennél is kegyetlenebbre sikerültek. Nemcsak a diákok, de a tanárok is állandó jelleggel megalázták. Mondjuk nem elit gimibe jártam, de a tanártól elvárná az ember, hogy ne rúgjon még bele ő is egy jó nagyot a diákba... igazából olyan is előfordult, hogy bőgve kimentem az óráról és hazáig meg sem álltam. Összesen 4x váltottam iskolát, de osztályom az 6 volt.


Azóta orvos lettem. A sors különös fintora, hogy pár éve talán megmentettem az egyik volt osztálytársam gyerekének az életét.

Bőgve hálálkodott nekem, pedig én csak a munkámat végeztem...

Nem tudom, hogy pontosan mit érezhetett és mi játszódhatott le benne, de rá 2 hónapra megkeresett és elnézést kért azért, amit velem tett középiskolában.

2013. máj. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
3-as: respect! Nagyon népmesei, visszaadtad a rosszat jóval, és ettől a régi osztálytársban is valami megváltozott. Szép!
2013. máj. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A harmadiknak részemről is egy gratuláció :D

Valóban mesebeli történet. Sokan leírtátok, hogy szekáltak, és gondolom kitaláltátok, hogy azért teszek fel ilyen kérdést mert engem is...

De akkor csavarok egyet a kérdésen. Mondjuk képzeljétek bele magatokat, hogy Ti vagytok az az ember, aki ül a tévé előtt. Már ezen agyalok tényleg elég rég óta :)

2013. máj. 23. 17:44
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Hát, az a baj, hogy mivel nem szekáltam senkit, nehezen tudom elképzelni.

Valószínűleg szégyellném magam, de csak a szívem mélyén, cserébe elütném magamban valami cinikus megállapítással, hogy biztos az isten pénzét ráköltötte, hogy embernek nézzen ki. Vagy ilyesmi. :)


De a legizgibb az lenne, ha előkerülne itt néhány szekírozó, és kiderülne, mit gondolnak. Csak sajna ez nem valószínű. :(

2013. máj. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, de erre én is nagyon kíváncsi lennék. Arra meg főleg, hogy miért teszik!


Engem is piszkáltak, meg piszkálnak is... már nem nagyon emlékszem hogy kezdődött. 5-be félévkor meghalt az apukám, de úgy emlékszem, hogy év végéig minden rendben volt (már ami az osztály illette). De 6-ba elkezdtek piszkálni. Mindenért. Tök mindegy mi volt, hogy hogy futok, hogy még nem borotváltam a lábam, hogy össze volt fogva a hajam, bármi... mindenbe amibe tudtak, belekötöttek. De ha kellett valami, megtaláltak, kihasználtak. És ez így folytatódott tovább, a ballagást már alig vártam.

A piszkálásokról soha nem beszéltem itthon. Magamra nézve tartottam cikinek, hogy nem tudom megvédeni magamat. Meg akkor anyám elakart volna vinni a suliból, de féltem, hogy ott ismét ez lenne, piszkálnának.

Már nem emlékszem rá, hogy apukám halála, és a piszkálódás előtt milyen is voltam, de ezek hatására csendes, zárkózott lettem.

A középsuliba bekerülve már 2. nap piszkáltak. Gondolom azért, mert én csendes voltam meg minden, nem ismertem senkit se (pár évfolyamtársat az ált. suliból, meg más osztályokba mentek volt o. társaim). De komolyan, ezért miért kell piszkálni valakit, mert csendes???? Nem értettem sose... Megvédeni sosem mertem magam... Most ott tartok, hogy nincs bajom az osztállyal, mert a fiúk normálisak meg minden! De van egy csaj, aki beszokott nekem szólongatni, végül is csak őt utálom... Jó tanuló is vagyok, ezért is kapom a cseszegetést. Mindig elképzelem magamba, hogy mostmár leosztom a csajt, de ez élőbe nem megy...

Csak bízom abban, de nagyon, hogy legalább lebukik, és visszakapja ezt az élettől, amit nekem adott! Na meg az ált. sulis o. társaim is... És remélem, hogy tanúja lehetek annak, amikor ezt mind visszakapják. És ezt nem rosszindulatból mondom, de amennyit ők ártottak nekem, ennyit megérdemelnek.

Amúgy ide biztos nem fog írni egy olyan ember, aki másokat piszkál... de kíváncsi lennék a véleményére.


17/L

2013. máj. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7-es: csak azt tudom üzenni: kitartás! Ne keseredj el, felnőttként más lesz az életed, ha Te is akarod!
2013. máj. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon sokat bántottak, de kb. semmire nem tudom vinni az életben, de nagyon próbálkodok. Egyszer talán... :)
2013. máj. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
Én soha senkit nem szekáltam, de engem gimiben annál inkább. Nem tettem senkinek semmi rosszat, csak szimplán más voltam, mint ők. Másként gondolkoztam és okosabb voltam, ez fájt nekik. Meg az is, hogy nem valamelyik menő tanuló kapott meg egy külföldi ösztöndíjat, hanem én. Na, akkor nagyon elszabadult a pokol. Hihetetlen, hogy az emberek mennyire irigyek tudnak lenni. Aztán, mikor visszajöttem a külföldi iskolaév után, próbáltak a közelembe férkőzni, mert populáris voltam, de szépen leráztam mindenkit, elzárkóztam. Ez bizonyult a legjobb megoldásnak, elvoltam a fiúkkal, ők rendesek voltak. Gimi után persze egyetem. Nos, összesen 6 nyelven beszélek, 2 egyetemen tanulok párhuzamosan és emelett egy jól fizető munkám van, rengeteget utazom. Semmit sem tudnak rólam és most ugye mindig történik velem valami és nem tudják hova tenni a dolgokat. Azt sem tudták, hogy hol lakom (kisvárosi emberek vagyunk mind), úgy kb. fél éve kérdeztek rá. Az osztály találkozón alig mertek hozzám szólni, kíváncsiak, de irigyek is egyben, ezt érzem. Hogy milyen érzés nekem? Tudom, hogy nem ez a kérdés, de élvezem a helyzetet, nagyon is. Legszívesebben az orruk alá dörgölnék mindent. Én elértem a céljaim, még csak a diplomák kellenek. Boldog párkapcsolatban élek, mindenem megvan és ezt nagyon szívesen oda mondogatnám nekik, de nem vagyok ilyen típus egyébként. :) Szóval úgy hiszem, hogy irigységet éreznek és egy bizonyos szinten kialakul bennük egyfajta tisztelet is, vagy legalábbis egy kis félelem, tartózkodás. Nekem ez pont elég elégtétel. :)
2013. máj. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!