Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez vajon mit jelenthet ha...

Ez vajon mit jelenthet ha valaki így utal rám?

Figyelt kérdés

Az mire utal, ha valaki beszélgetés közben

nem szólít meg nem mondja, hogy "te" v. "Ön" csak a keresztnév alapján utal rád. pl.: ketten vagyunk és valaki hozzám beszélve ezt mondja: Tegnap láttam Istvánt a múzeumba, akartam köszöni, de sietnem kellett.(én vagyok István) meg hasonlóan utalnak rám néhányan.



2013. máj. 27. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudja eldönteni, hogy tegezzen vagy magázzon-e. Úgy lehet megoldani ezt a kérdést, hogy spontán módon, barátságos hangnemben felajánlod a tegeződést.
2013. máj. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hmmm, hát ez elég érdekes fogalmazásmód... Nem igazán értem, de lehet, hogy az a helyzet, amit az első mondott.
2013. máj. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Kései Sirató ***** válasza:

Ez magázódás.

Nyelvtanilag ugyanaz, mint amikor egy tanárnődnek mondod, hogy "Tegnap láttam Tanárnőt a boltban."

Vagy az orvosodnak:

A múltkor a Doktor Úr ezt és ezt mondta.."

Azért furcsább, mert tulajdonnevekkel igen ritkán használjuk.

2013. máj. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De érdekes :) Tényleg furcsa, egyáltalán nem használjuk így, pedig végülis logikus.
2013. máj. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem annyira fura, többször találkoztam már ezzel. Magázódás, igen. Szerintem még szebb is, mint beszéd közben az Ön vagy a Maga a másik arcába bele. :) Kicsit közvetlenebb.
2013. máj. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez normális. Csak keresztnévvel ritkán használjuk, de egyébként teljesen normális, ha szemtől-szemben beszélgetésben olyat mondasz valakinek, hogy pl. "Tegnap láttam Jóska bácsit a piacon."

Közvetlenebb, mintha azt mondanád, hogy "tegnap láttam Önt a piacon", de tiszteletteljesebb a tegeződésnél. Ez egy amolyan átmenet a kettő között, amellyel a beszélő kifejezi az illető iránti tiszteletét, de egyben azt is, hogy a kapcsolatuk viszonylag közvetlen és baráti. (pl. ha a példában említett Jóska bácsi a szomszédságban lakó kedves ember, akivel jó a kapcsolatom)

2013. máj. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Velem a polgármester szokott így beszélni. Nekem tetszik.
2013. máj. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!