Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van ennek a "betegségnek"...

Van ennek a "betegségnek" valami neve?

Figyelt kérdés
Az utóbbi években kialakult, s mára már szinte teljesen magával ragadott. Nem bírok idegenekkel kommunikálni, sőt még az olyan ismerősökkel sem, akiket nem csak látásból ismerek, szomszédok, munkatársak. Alap dolgokat ki tudok nyögni, s ha kérdeznek arra viszonylag értelmesen tudok válaszolni. De folyamatos szorongás van bennem, a szám kiszárad, nyelni is alig tudok. Magamtól nem tudok semmilyen témát felhozni, hogy elindítsak egy beszélgetést. S észrevettem azt is, hogy ez látszik rajtam és így velem sem szívesen beszél senki. (kivéve családtagok) Barátaim ez okból sajnos nincsenek. Nem tudok új kapcsolatokat építeni. Magányosnak is érzem magam ez miatt. Próbáltam már változtatni, igyekeztem különféle emberekkel kapcsolatot létesíteni, szórakozóhelyen, kávézóban. Persze mindenhol hamar leesett, hogy nem szívesen látott egyén vagyok. Szóval semmi értelme nincs is már erőlködnöm úgy érzem. Írásban jól megy minden, "chatbarátaim" vannak, de mind messze lakik ahhoz, hogy együtt lóghassunk, vagy hogy személyesen találkozzunk. Szóval nem tudom mit tegyek. S azt sem, hogy ki tudna nekem segíteni abban, hogy ez másképp legyen, már ha egyáltalán más tud, s nem csak magamon tudnék, ami nem megy már. Litániáért bocsi :) ha végig olvastad köszi :)
2013. máj. 27. 12:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy azért ide írtam ki ezt a dolgot, mert itt a kommunikációs probléma, azaz emberi tulajdonság a fő szempont. Bár lehet máshova kellett volna írnom, remélem nem fog nagyon zavarni senkit.
2013. máj. 27. 12:41
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

szociális fóbia

pszichológus/pszichiáter tud segíteni

2013. máj. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Ezen csak is te tudsz segíteni más nem.


Az már fél siker, hogy ezt belátod, ez zavar, és segítséget kérsz.

Amit tehetsz, hogy elöször is levetközöd kishitüségedet, és elfogadod magadat. Ilyen vagy és késsz. nem vagy beteg, csak nehezen oldódsz, de ezzel semmi baj nincsen, nem vagy rosszabb, és mindenhol szivesen látnak téged. (az hogy nem vagy szivesen látott ember, csak beképzeled)

Majd otthon állj be a tükör elé és beszélgess hangosan magaddal. Jó ha egész alakos tükör, és elkezdesz beszélni, mintha egy másik ember lenne a tükör másik felén. Legyen a téma idöjárás, arról minden ember szeret beszélni, még egy tinivel vagy egy nagymamával is lehet róla beszélni.

Pl olyan jó, hogy végre süt a nap, már annyira rossz volt a hosszú tél, én sokkal jobban szeretem a napot, mint a hideg idöt. Neked nem volt sok a tél idén? meg ilyenek. Az aktuális idöjárásról mindig lehet beszélni.

2013. máj. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez lesz az. Wiki-n olvasgatom, s elég nagy valószínűséggel ez a problémám. Köszi a választ!
2013. máj. 27. 12:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Az elfogadod magad és kész, ill. növeld az önbecsülésed - ezek olyan tanácsok, amelyeket csak olyan ember ad, akinek soha nem voltak ezzel problémái!


Kineziológushoz is elmehetnél, talán sikerülne feltárni, hogy mi van a jelenség hátterében, miért alakult ez ki nálad.


A szorongás ellen pedig relaxiációs technikákat ajánlok.

2013. máj. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!