Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudják az emberek...

Miért nem tudják az emberek (úgy általában), hogy a Ca-t úgy mondják, és írják helyesen, hogy kalcium, és nem kálcium?

Figyelt kérdés
A médiumoktól kezdve a hétköznapokan át a mindenhol, és állandóan azt hallom, hogy kálcium..., és ez nekem agyhártyát okoz! :)

2013. máj. 30. 16:09
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
A társadalmunk többségéről van szó. Nem igazán lehet betegségnek betudni. Szerintem ez is csak egy rossz szokás, hogy majmoljuk a külföldieket, de már megint csak magamat ismétlem.
2013. máj. 31. 21:00
 22/23 anonim ***** válasza:
69%

Most lehet, hogy én vagyok a hülye, de az 'á'-hang kifejezetten nem használatos a mondjuk általunk majmolt angol nyelvben, szóval őszintén nem értem, mi a problémád.

A másik pedig, hogy a kalcium egy külföldi szó. Mindenhol így mondják a világon. Ha nagyon zavar, akkor a "shoppingoláson" kéne mondjuk kiakadnod, vagy a "kompjúteren"

2013. jún. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Az általad említett dolgokat egy kalap alatt kezelem a kálciummal. Latin eredetű a szó, de ez a tény semmit nem változtat a helyes magyar kiejtésén. Állandóan ott kötünk ki, hogy "...mert mindenki más is így mondja..." ,vagy "...mert külföldön is így használatos..." Nem tudom feltűnt e, de mindez engem igazol csupán.
2013. jún. 1. 15:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!