Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet élni úgy, hogy...

Hogyan lehet élni úgy, hogy nagyon keveset alszik egy ember?

Figyelt kérdés
Pontosabban valami olyasmiről tudok, hogy volt valaki, aki leült a székre, egy tálcát letett maga elé, és egy kanalat fogott, amikor átlépett egy ilyen alvós fázisba, elejtette a kanalat, és ennyi alvás elég is volt neki, nem tudom hány perc, de nagyon kevés idő, a 8 órához viszonyítva. Vagy félreértettem valamit, vagy lehetséges, valaki legyen szíves tájékoztatni, esetleg linket a történetről, köszönöm!

2013. jún. 3. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Ilyen nincs. Egy embernek kell a napi 8 óra alvás.

Ilyen van hogy ha elalszik pár másodpercre és álmodik is valamit, ez akkor van ha nagy már az alvás hiánya az illetőnek.

Amikor zsinórban dolgoztam 12 órát, minden nap, 8 napon keresztül mert helyettesítenem kellett akkor, volt hogy napi 4-5 órát tudtam aludni sajnos. És volt olyan hogy a munka közbe főleg amikor az utolsó napomat nyomtam akkor éjszakára kellett mennem, és akkor bealudtam meló közbe pár másodpercre, és amikor felébredtem akkor egy ideig jó volt de utána újra álmos lettem.

De annyi előnyöm volt hogy egymás után 4 napot lehettem otthon és akkor bepótoltam az alváshiányt.

2013. jún. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ismerem én is az anekdotát, de már nem emlékszem, melyik híres ember állította ezt. Viszont valamit nagyon félreértettél, mert az a délutáni szunyókálásról szólt, nem az éjszakai alvásról. Az a lényege, hogy ha délután nagyon mélyen bealszol, akkor inkább kómásan, mint kipihenten ébredsz, ezért jobb, ha csak addig szunyókálsz, amíg teljesen elernyednek az izmaid, és utána valahogy felébreszted magad. Erre jó a kanál vagy kulcs a kezedben, meg valami alatta, ami hangot ad, ha ráesik.
2013. jún. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Scannapieco válasza:

Szerintem a polifázisos alvásról hallottál. Itt olvashatsz róla:

[link]

2013. jún. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én naponta kb 4órát szoktam aludni(hiába próbálok nem sikerül többet),ha nagyon nem bírom akkor meditálok egy kicsit,az mindig teljesen felfrissít,meditáció során az ember alfa állapotba kerül ami pihentető,állítólag vannak 1-2perces meditáció is.
2013. jún. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
En magamrol tudom hogy rovid tavon elegge ki lehet tolni a tureshatart. Egyetem alatt voltak olyan napok amikor alig aludtam valamit. Reggel 8tol suli delutan 4-5ig, utana 6tol munka hajnali 2-3ig, 4 volt mire hazaertem, akkor ott meg kaja, kis beszelgetes, ez az, aludtam mondjuk egy orat, 6kor felkeltem es indult elolrol az egesz. Egy par napig lehet ezt csinalni (ha valami droggal rasegitesz akkor talan egy hetig), de tovabb nem hiszem mert egyszeruen annyira faradt vagy mar a vegen hogy allva elalszol. Velem is ez volt, eltelt mondjuk igy par nap, aztan aludtam vagy 20 orat egyszerre.
2013. jún. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Alaque ***** válasza:

Engem nem pihentet a meditáció, csak kómásabb leszek utána.


Egyébként én a polifázisos alvást is nehezen tudom elhinni. Ezt a kanalas, vagy inkább kulcsos-tálcás dolgot tüstént ki is próbálom. De ha bealszok miattatok...!

2013. jún. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez a polifázisos alvás elég macerásnak tűnik. A fél életem pizsamahúzással és ágyazással telne. Maradok a napi egy, 7-8 órás alvásnál.
2013. jún. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 unbelieveable ***** válasza:
100%
ez a kanalas dolog hülyeség, Salvador Dali csinálta, hogy amint felébred, egyből le tudja festeni azt, amit álmodott
2013. jún. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, valószínűleg ez a Salvador Dali-s történet lesz az :)
2013. jún. 3. 23:38
 10/11 anonim válasza:
napi 5-6 órát alszom, egyszerűen nem kell több, csak fáj a fejem tőle. annyit aludj amennyit szükségesenk érzel (ha megteheted)!
2016. szept. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!