Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogyha valaki...

Miért van az, hogyha valaki másra költi a pénzét, mint a többi ember, akkor már furcsának tekintik, irigyek rá, a szegényebb embertől még azt a keveset is sajnálják?

Figyelt kérdés

Szóval van egy csomó ismerős illetve munkatárs, akik elszívják a napi másfél doboz cigit például. Én nem dohányzok, nem iszom: így megveszek néha 1-1 drágább márkájú ruhát, parfümöt. Ilyenkor sokszor hülyének néznek, illetve megkérdik, hogy erre miből telik. Abba nem gondolnak bele, hogy amit ők csinálnak az mennyibe kerül?

Másik példa: majdnem mindenkinek van autója, pedig a munkájához nem fontos, nem az miatt. Én klímára ruháztam be: a legtöbb embertől ezt kapom meg: van ott pénz. De miért? Akinek autója van az természetes, de akinek egy 10-ed annyiba kerülő klímája, az már mindjárt gazdag?

És akinek van autója volt olyan, hogy irigykedve nézte a klímámat. A szegényebb embertől, még azt a keveset is irigylik, miért van ez?

Mondok egy 3. példát: munkahelyen rendeltünk magunknak ebédet. Néha-néha előfordul. Amikor hozta a futár, és látta ezt egy olyan fickó, akinek 2-szer akkora a fizetése, mint minekünk akik rendeltünk (!) ezt mondta: "Ti ezt hogyan engedhetitek meg magatoknak?"

Szóval akik kevesebbet keresnek, attól már a kaját is sajnálják?

Tehát aki másra költi a pénzét, mert teszem fel más a gondolkodása, vagy nem akar autót fenntartani, de beruház egy klímára, mert csak arra telik és valaminek kell ugye örülni a szegényebbnek is, akkor attól miért sajnálják azt a pici örömöt is? Aki kevesebbet keres attól azt a kevesebbet is sajnálják? Valahogy ezt vettem észre az embereken...



#fizetés #pénz #sajnálják
2013. jan. 9. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg nagyon irigy a legtöbb ember.

De meg lehet simán mondani nekik: én nem iszom el, nem cigizem el, stb.

2013. jan. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt nem értem, hogy miért irigy az olyan, aki indokolatlanul irigy? Akinek autója van az miért irigy az én nehezen összegyűjtött 300 ezer Ft-os klímámra?

Akinek 2-szer akkora a fizetése, mint nekem, az miért jegyzi meg, hogy miből telik arra, hogy kaját rendelünk? Már ne is egyek/együnk? A szegényebbtől még azt a keveset is sajnálják sokszor...tényleg ezt vettem észre, és olyan emberek akik sokkal jobban állnak anyagilag.

2013. jan. 9. 23:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vezesd le nekik, hogy az ő tevékenységük mennyibe kerül. Meg fognak lepődni! Nekem is nagy segítség volt a leszokásban, mikor kiszámoltam, hogy évente mennyit füstölök el.
2013. jan. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Aki irigy, az könnyebben gyűjt össze több pénzt. Aki meg nagylelkű, az hiába keres többet, el is költi. Ezért lehetenek a gazdagabb emberek is irigyek. Szerintem.
2013. jan. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyanezt tapasztalom!! Minden családtagom kritizál, amiért drága testápolót, szappant használok. Nem tehetek róla, én így érzem jól magam, ha természetes dolgok vannak a bőrömön, nem műanyag. Mindig megkapom, hogy minek, meg miből tellik, meg inkább tegyek félre meg blabla. Igen, teszek félre, de nekem nincs TV-m és hozzá 5000,-ért előfizetés, gagyi telefonom van, nem dohányzom, nincs autóm, és egyéb kommersz dolgok, amikre általában mindenki költ. Anyagilag ugyanott vagyok, mégis mindig megy a szöveg... Meg tudlak érteni, de próbáld figyelmen kívül hagyni az ilyen embereket.
2013. jan. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!