Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akar valaki állandóan...

Miért akar valaki állandóan lelkizni? Miért érez erre állandó késztetést? Meg lehet változni ebből, vagy ez személyiségfüggő?

Figyelt kérdés

2013. jún. 3. 23:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek van érdeklődési köre. Van, aki az autókról beszél sokat, más meg napi 6 órá zongorázik.:)
2013. jún. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%
Mert valami problémája van, amit nem tud megoldani.
2013. jún. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az "állandóan" elég homályos megfogalmazás. Lehet hogy amennyit az illető lelkizik, az tök normális, csak annak tűnik soknak, aki nem szokott. A nők általában amúgy többet lelkiznek.

Az is lehet hogy tényleg van valami problémája, de az is hogy simán csak érzékeny és tudni akarja, hogy ő maga, illetve mások hogy "működnek".

Ha valami személyes probléma a lelkizés kiváltó oka, akkor a probléma megoldódásával lehet hogy kevesebb lesz a lelkizés, de ha ilyen az alaptermészet, akkor gyökeresen megváltozni nem fog.

Amúgy szerintem a lelkizés jó. Akik lelkiznek úgy vettem észre, hogy például társkapcsolatokban, de másmilyen (családi, baráti) kapcsolatokban is sokkal inkább hajlandóak kommunikálni, és a másikat is jobban meghallgatják, szóval talán kevesebb a konfliktusra a lehetőség.

2013. jún. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
magamról beszélek egyébként, és már néha unom saját magam. De mindig kell inger, vagy valaki, akivel ezt csinálhatom, és félek hogy fárasztó vagyok.
2013. jún. 4. 12:29
 5/14 Alaque ***** válasza:
Emós vagy.
2013. jún. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
max lélekben :D áh azok a kis csicskák csak divat lelkizők, én hardcore-ban nyomom :D
2013. jún. 6. 20:05
 7/14 anonim ***** válasza:

Foglalkozz gyakorlati pszichológiával, az másból sem áll. :-]

Ha nem tudod, untatsz-e ezzel másokat, kérdezz rá, ne találgass. Ha mégis probléma lenne ez számukra, keress olyanokat, akikkel határtalanul művelheted.

2013. jún. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A többire meg nem válaszoltam...

Tehát valószínűleg szociálisabb beállítottságú vagy, amely vagy az információgyűjtésre vagy az analízisre való késztetéssel párosul. Nincs ezzel semmi gond. Miért szeretnél megváltozni? Mi szól ellene? Gyakorlati hasznot vagy képes produkálni belőle?

Személyiségfüggő is lehet ez, egyfajta alap beállítottság, mely alkalmassá tesz erre. Az MBTI nyelvére lefordítva az információgyűjtéssel az ESFJ és ISFJ, analízissel az ENFJ és INFJ típusok a legalkalmasabbak erre. Bővebben: [link]

2013. jún. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszi, ez megnyugtató. már kezdtem azt hinni nem vagyok emiatt normális. Elemző vagyok az tény. Sokszor azt sem tudom mire keresem a választ, de mindent boncolgatok, érteni akarok. Mindig keresem mindennek az értelmét. Próbáltam megváltoztatni, mert végeláthatatlan folyamat ez, és néha elfáradok a válaszok keresésében. De rájöttem nem tudom megváltoztatni ezt, én örökre ilyen maradok, mert ilyen vagyok. Egyébként elég jól fel tudom már mérni a környezetem, hogy kit fáraszthatok le magammal, és kit nem. ERre a titokra én is rájöttem, hogy ilyen emberek társaságát kell keresnem. Amig ezt nem tudtam, vádoltam magam, és szorongtam, hogy én ilyen vagyok, és biztos ezért sok ember nem bir elviselni. De amióta megtaláltam a közegem, kezdek rendben lenni önmagammal.
2013. jún. 9. 00:49
 10/14 A kérdező kommentje:
Egyébként pontosan nem tudom miért, és mit fejtegetek. Kb van selytésem, hogy valailyen szinten értelmét keresem a dolgoknak, elcsépelve szólva az élet értelmét keresem, vagy az ember szerepét ebben a világban, az ember milyenségét, vagy a létezés miértjét, nem is tudom. De nagyon érdekel az ember személyisége, adott válaszai, kutatok valamit amit én sem tudok hogy mi az. Néha őrjitő tud lenni, mert nem tujdom mit keresek, és úgy érzem semmi értelme a kutatásomnak, de mégsem tudom abbahagyni. Az emberek nagyon érdekelnek. Hogy mit éreznek, hogy gondolkodnak, min mentek keresztül az életben, dolgokra hogy reagálnak stb. Gyakorlati eredményt talán abban produkálok ezzel, hogy jobban megismerem az embereket (emberismeret) és felismerem a helyzeteket, és tudok tanácsot adni ha kell. Általában saját tapasztalat alapján, mert magamat használom kisérleti alanynak. Nem hinném hogy bármi hasznom lesz ezen felül ebből, nevem nem fog bekerülni a feltalálók vagy hires pszichológusok névsora közé, és anyagi hasznom sincs belőle, de mégis ez az érdeklődési köröm, és ez az ami éltet. Az emberi kapcsolatok. Mégis ezzel kell élnem, mert ez a személyiségem.
2013. jún. 9. 00:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!