Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A bűnözőknek jogaik vannak....

A bűnözőknek jogaik vannak. Az áldozatnak nincsenek. Miért?

Figyelt kérdés

Miért lett ilyen az emberiség az úgy nevezett fejlett 21. században?


Számomra nagyon felháborító, hogy az áldozatnak nincsenek jogai. Önvédelemre sem! (magyarországon)

A bűnözőknek különféle jogaik vannak, hogy "emberi méltóságukban ne sérüljenek".


Miért kell a bűnözőket védeni a 21. században?

Miért nem lehet visszaállítani a halálbüntetést?

Vagy a kar levágást lopásért? A végleges sterilizációt pedofíliáért?


Úgy gondolom, hogy aki a bűnt útjára lép az legyen tisztában azzal, hogy lemond a jogairól azzal, hogy bűnözni kezd.


+ úgy is olyan nagy a munkanélküliség: tehát sok üres száj marad a társadalmakban. Akkor miért nem lehet végleg kiiktatni az olyan embereket, akik nem képesek/nem tudnak/nem akarnak(!) a társadalomba beilleszkedni?


Ha a pedofilokat, gyilkosokat, és a tolvajokat likvidálni lehetne, akkor kevesebb ember élősködne az állam nyakán. (nem kéne a luxusbörtönöket finanszírozni)


Ja és ha már börtönök? miért nem lehet egy betonzárkába bevágni a bűnözőket? tv rádió cigi és kondigépek nélkül?


2013. jún. 4. 08:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudom, de ez a téma mindig annyira felhúz engem. A magyar ember buta. És nemcsak ezzel van a baj, mindent rosszul csinálunk. Az egész szociális rendszer úgy sz@r, ahogy van. Minden sz@r ebben az országban, miért csodálkoznak akkor, hogy lefelé haladunk a lejtőn?
2013. jún. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
De nem baj, akkor munkanélküliségre hivatkozva menjünk mi is nyugdíjasokat kirabolni és majd a nyugdíjas nénikét lecsukják, mert csúnyán nézett ránk és ezzel megsértette az emberi méltóságunkat. Na, mit szólsz? Belevágunk? jó üzlet.
2013. jún. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezt a magasfokú logikát, amit a jogalkotók és az ország vezetők folytatnak, mi sose fogjuk megérteni. Egy biztos, hogy az érdekek miatt van. Nekik valamiért jobban megéri így, és már rég nem arról szólnak itt a dolgok, hogy ez egy békés, igazságos világ legyen. Gondolom ez már mindenkinek feltűnt. azt sem tudom megmondani, hogy hogy lehetne ezen esetleg változtatni. De gondolom, ilyen szervezekkel, alapítványokkal, mindenképp úgy, hogy emberek összefognak és kiállnak egy érdek mellett, mint pl az állatvédők, környezetvédők. Tüntetések stb. végülis ha a többség felállna, akkor bekerülnének ezek a kérdések is a pártok törvényjavaslataiba, és akkor lennének ígéretek, hogy ezeket megváltoztatjuk, és az emberek arra szavaznának. Szerintem ezt az országot a szavazatok számának mértéke irányítja egyedül, mert a vezetőink nagyon csak az érdekek mellett képesek irányítani ezt az országot, nem igazságosság alapján. érdek és képmutatás az egész. De szerintem összefogással képesek lennénk irányítani a nagyokosokat, csak a magyar emberek fele kicsiben is ugyanolyan önző érdekember, és inkább hajlik a képmutatásra, és nem képes az összefogásra. A másik fele, aki meg kardosan kiállna bizonyos értékek mellett, ők már valahogy kevesek a másik 50%-kal szemben. Vagy ők sem eléggé összetartók. És ezért széthullik itt minden.


Egyébként nem tudom, nem vagyok társadalomtudós, csak elfilózgattam a kérdésen.

2013. jún. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Antimod ***** válasza:
100%

A likvidálással nem értek egyet, mert az előbb-utóbb nagyon öncélú lehet. Nem olyan fekete és fehér a világ, sok minden vihet valakit "bűnözésre", továbbá egyes "bűncselekmény" hosszú távon szolgálhatja az igazságosságot is (pl. erőszakos tüntetés valami szörnyűség ellen), így nem értek egyet a drasztikus szankciókkal sem.


Másrészről viszont nagyon engedékeny egyes esetekben a magyarországi ítélkezés. Felháborító, hogy sorozatos megrontásért néhány évet osztanak, vagy nyereségvágyból elkövetett gyilkosságok elkövetői 15 éveket. A Marian Cozma-eset ugyancsak, hihetetlen, hogy nem tárják fel ezeknek az ún. "bodzaszedő" bandáknak a tevékenységét, nincs vagyonosodási vizsgálat, stb.


Szintén egyetértek azzal, hogy a börtön ne csak elzárás legyen, hanem valódi büntetés, dolgozzanak bent szigorú (de nem embertelen!) körülmények között. Mert annak, hogy beszorítjuk őket egy túlzsúfolt zárkába, ahol tengenek-lengenek egész nap, egymást terrorizálják, plusz az alulfizetett őrök is őket (tisztelet a kivételnek), semmi értelme nincs.

2013. jún. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem ez a módszer a szimpatikus:


[link]


A legjobb:

" Világítás is csak akkor van, ha az erre a célra rendszeresített szobabiciklit éppen tekeri valaki, mert az fejleszti az áramot. Egyszer az egyik fennhatósága alá tartozó börtön adminisztrációjából a rabok fekete pólókat loptak, amelyeket aztán a börtön falain kívül értékesítettek. Arpaio ekkor úgy határozott, hogy a férfi rabok által leginkább utált színben vásárol rabruhát. Az elítéltek azóta rózsaszín göncben feszítenek, s a pólólopás is megszűnt. "

2013. jún. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Antimod ***** válasza:

"A kameráknak köszönhetően az interneten élőben nézhették a fogvatartottak mindennapjait, egy cseppet sem csorbítva az Egyesült Államokban oly gyakran emlegetett emberi jogokat. Az egyik kamera éppen a női cellába nyújtott állandó betekintést, s nem volt ritka az élőben közvetített verekedés és szexuális erőszak sem. Az oldalt már az első nap 3 millió találatot kapott."


Ettől viszont hányingerem van. Alapvető(!) emberi jogok, basszus... webkamerán nézik a szexuális erőszakot, de az őrök nem akadályozzák meg? Ez is bűnpártolás, már elnézést.

2013. jún. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Antimod: te vagy az én emberem!


Lenne hozzád pár kérdésem. Akit megerőszakolnak kiskorában. Annak ugye nincsenek alapvető(!) emberi jogaik, mert megtehették vele. A tettes max pár évet kap.


Viszont aki megerőszakolt vagy megölt valakit, börtönbe kerül, és neten lehet nézni, ahogy megerőszakolják az már nem okés, mert emberi jogok???


Ne felejtsük el, hogy nem ártatlan bárányok kerülnek börtönbe. Nem arról van szó, hogy valaki éhes, és ellop 2 darab zsömlét. Ezért nem jár börtön...



Miért nem lehet felnőtt módjára végiggondolni, és azt mondani: aki bűnözik lemond a jogairól.

Ugyanúgy, ha van munkahelyed és nem mész be dolgozni, tudod, hogy ki fognak rúgni.


Ha belépsz a vonat elé, tudod hogy el fog ütni.


Mindennek meg van a világon a következménye. Akkor az emberellenes bűncselekményeknek miért ne legyen következményük? (olyan következményük ami félelmet kelt az elkövetőkben, hogy a szándék se merüljön fel bennük)

2013. jún. 4. 11:43
 8/11 anonim ***** válasza:
6: a megakadályozással egyet értek, a jogokkal kapcsolatosan nem. Ahogy előttem írta valaki, azok az emberek nem véletlenül vannak ott: valakinek az emberi jogait figyelmen kívül hagyták (megerőszakolás, gyilkosság, lopás).
2013. jún. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Antimod ***** válasza:

"Akit megerőszakolnak kiskorában. Annak ugye nincsenek alapvető(!) emberi jogaik, mert megtehették vele. A tettes max pár évet kap."


Nem értelek. Ez miből következik? Vannak alapvető emberi jogaik, amiket súlyosan megsértettek. Az ezért kiosztott pár éves büntetésekkel nem értek egyet, ezt már írtam feljebb.


"Ne felejtsük el, hogy nem ártatlan bárányok kerülnek börtönbe."


És akkor mi van? Ha valaki sikkasztott, esetleg csalt vagy leütött valakit az utcán, azt rögtön megerőszakolhatja bárki egy showműsor keretében?


"aki bűnözik lemond a jogairól.

Ugyanúgy, ha van munkahelyed és nem mész be dolgozni, tudod, hogy ki fognak rúgni."


Egyáltalán nem ugyanaz. Az alapvető emberi jogokról NEM LEHET lemondani, és nem lehet elvenni azokat. Korlátozni lehet, de szigorúan törvénybe iktatott módon, különben az egész átcsap egy önkényeskedésbe. Egy rendőr sincs felhatalmazva arra, hogy szadizmusát egy elítélten töltse ki, és egy elítélt sem arra, hogy másikon élje ki szexuális perverzióit.


"Akkor az emberellenes bűncselekményeknek miért ne legyen következményük? (olyan következményük ami félelmet kelt az elkövetőkben, hogy a szándék se merüljön fel bennük)"


Nagyon sok ember él máról holnapra. Sokan úgy nőnek fel az utcán, hogy simán benne van a pakliban, hogy még aznap kinyírja őket egy másik bandatag, vagy szimplán az éhség. Ezeket az embereket nem rettenti el semmi, valahogy úgy lehetnek vele, ha eddig kibírtam, ami volt, csak kibírom azt is, ami jön még. Nem úgy gondolkodnak, ahogy te vagy én.

Azt pedig senki nem mondta, hogy az életellenes bűncselekménynek ne legyenek következményei, vannak, bár sok esetben nem olyan szintűek, mint szükséges volna. Ezen kell javítani, de nem átesve a ló túloldalára.

És az is beteg, aki más megerőszakolására kíváncsi.

2013. jún. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"És akkor mi van? Ha valaki sikkasztott, esetleg csalt vagy leütött valakit az utcán, azt rögtön megerőszakolhatja bárki egy showműsor keretében?"


Igen. Ez kellőképpen elrettentő a többi csalónak. Mit szólnál, ha a te pénzedet happolná el valaki? (az egész vagyonodat mondjuk) akkor is ilyen megértő lennél?

Vagy ha leütne valaki az utcán, akkor szeretnéd ha minél hamarabb szabadlábra helyezik, hátha megcsinálja ezt mással is?


"Egyáltalán nem ugyanaz. Az alapvető emberi jogokról NEM LEHET lemondani, és nem lehet elvenni azokat. Korlátozni lehet, de szigorúan törvénybe iktatott módon, különben az egész átcsap egy önkényeskedésbe. Egy rendőr sincs felhatalmazva arra, hogy szadizmusát egy elítélten töltse ki, és egy elítélt sem arra, hogy másikon élje ki szexuális perverzióit."


Akkor te milyen büntetést ajánlanál azoknak, akik elvették egy másik ember ALAPVETŐ emberi jogait?

És az ilyen embereknek miért kéne megadni az ő alapvető emberi jogait? Milyen jogon? Mert az jár neki? Akit megöltek vagy megerőszakoltak, az meg így járt?!


"Nagyon sok ember él máról holnapra. Sokan úgy nőnek fel az utcán, hogy simán benne van a pakliban, hogy még aznap kinyírja őket egy másik bandatag, vagy szimplán az éhség. Ezeket az embereket nem rettenti el semmi, valahogy úgy lehetnek vele, ha eddig kibírtam, ami volt, csak kibírom azt is, ami jön még. Nem úgy gondolkodnak, ahogy te vagy én.

Azt pedig senki nem mondta, hogy az életellenes bűncselekménynek ne legyenek következményei, vannak, bár sok esetben nem olyan szintűek, mint szükséges volna. Ezen kell javítani, de nem átesve a ló túloldalára.

És az is beteg, aki más megerőszakolására kíváncsi."


És? Még egyszer mondom: mit csinálnál, ha valaki a nagymamádnak kivájná a szemét, megkínozná és megerőszakolná? (sajnos volt már ilyen bűncselekmény magyarországon)

elfogadható mentség az, hogy rossz körülmények között nőtt fel az elkövető?


És mit nevezel a ló túloldalának? Én pl. teljesen természetesnek tartanám, hogy gyilkosságért gyilkosság, pedofíliáért kasztráció, lopásért vagyonelkobzás, erőszakos rablásért szintén halálbüntetés járjon.


u.i.: igen, aki megerőszakolást akar nézni az valóban beteg. akár csak az az ember, aki okkal börtönbe került...

2013. jún. 4. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!