Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan, hogy valaki túl...

Van olyan, hogy valaki túl racionális?

Figyelt kérdés
A nők nagy többsége inkább az érzelmeire hallgat, mint az észérvekre. Én viszont egyáltalán nem döntök semmiben érzelmek alapján. Mindent mérlegelek, nézem a jó és rossz oldalát a dolgoknak. Összehasonlítom, és ezek után döntök. Mindenben. Így döntöttem el, hogy mit fogok tanulni. De így döntöttem el azt is, hogy kilépek az előző kapcsolatomból. Ez baj? Változnom kellene? Vagy én ilyen vagyok és kész. Nekem megfelel így, csak nem tudom, hogy más emberek, főleg férfiak hogyan viszonyulnak ehhez.

2013. jún. 6. 13:57
 1/7 Antimod ***** válasza:
Akkor a nők kisebb részébe tartozol. Ha neked ez így jó, a döntéseid helyesek, és úgy érzed is, hogy azok (azaz nem ráerőlteted az észérveket magadra), akkor ez így OK, így tovább.
2013. jún. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Semmi erőltetés nincs benne. Inkább az lenne az erőltetés, ha érzelmek alapján kellene döntenem.
2013. jún. 6. 14:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hiba, ha az ember teljesen kiszorítja az életéből az érzelmeket és intuíciót.Ismerek ilyeneket, amiről te írsz és előbb-utóbb ők sem jártak jobban, hiába a fene nagy logikus észérvek!

Más emberek hogy viszonyulnak ehhez?Én próbálom a kettőt összehangolni.Az eszemre és az érzéseimre is hallgatni.Szerintem így a legjobb.Viszont akiket csak a száraz ésszerűség fér az életükbe, azokkal nem tudok kijönni.Idegesítenek az ilyen emberek.

2013. jún. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Teljesen nem szorítom ki. Például intuícióim mindig vannak, és általában jók is. Azokra azért hallgatok. De tény, hogy nagyobb százalékban az észérvek hatnak rám.


Hogy viszonyulnak hozzá? Hát általában azt kapom, hogy túl földhözragadt vagyok. Én inkább úgy gondoltam, hogy két lábbal állok a földön. De lehet, hogy túlzásba estem.

2013. jún. 6. 14:46
 5/7 anonim válasza:

Ezért nem fogsz majd kelleni senkinek sem egy idő után.

Olvasd majd ezt vissza 40 évesen,mikor kutyák között élsz otthon,egyedül! :)

2016. márc. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Főleg a mai generációt figyelembe véve,ami szinte teljesen az érzelmekre épül,és a "versengésre" hogy ki mivel tud előrukkolni az ellenkező nem számára ...
2016. márc. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rossz dolog hogy racionális valaki, például munka terén az ilyen emberek sikeresebbek.

És mivel mérlegeled a helyzetet így kevesebb a valószínűsége hogy valami olyanba ugrassz bele amibe nem kellene, mint ahogy azok akik csak az érzelmeikre hallgatnak.

Nade mindennek van pozitív és negatív oldala is, hidd el nem jó ha az ember csak az észérvekre hallgat és elnyomja az érzelmeit, érzelmek nélkül az élet üres és száraz, hamar meg tud keseredni az ember.És sajnos az embereknek sem valami szimpatikus az ilyen, de ezt már tapasztalhattad.


Személy szerint én is nagyon racionális vagyok/voltam, viszont próbálom minél jobban vegyíteni a döntéseimet az érzelmeimmel, mert egyik sem jobb mint a másik, ha valaki csak az egyikre hallgat az így vagy úgy de tönkreteheti az életét.

Szóval semmi gond nincs veled, csak próbáld meg szépen fokozatosan egyre jobban belevinni az érzelmeidet a döntéseidbe, hogy a kettő valahogy egyensúlyban legyen.

Remélem tudtam segíteni:)

2017. jan. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!