Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy kis társalgásra szeretnéle...

Egy kis társalgásra szeretnélek invitálni titeket. A kérdés egyszerű: miért nincs önbizalma az embereknek?

Figyelt kérdés
Egyre többen és többen elégedetlenek magukkal, kicsi az önbizalmuk, pedig rengeteg pozitív visszajelzést kapnak a barátoktól, az élettől még sem veszik észre ezeket a dicséreteket. Neveltetés kérdése? Az öregek miért nem szenvedtek ezzel a problémával? Vagy szenvedtek csak nem tudunk róla?
2013. jún. 6. 19:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

A média a legfőbb okozója az önbizalomhiánynak, mert azt nevezi etalonnak, aki vékony, gyönyörű arca van, jó alakja, és mindenképpen hibátlan arcbőre, mindig tökéletes sminkje.

Mindenkinek egyedi arca van, de ezt a média és szépségipar nem veszi figyelembe. A lányok elbizonytalanodnak, mert azokhoz mérik magukat, akiket a tévében látnak, erősen sminkelve és retusálva

2013. jún. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

szerintem nem a média.

Alapvetően gyerekkorban dőlnek el ezek a dolgok, amit a gyerek lát otthon, ahogy a szülők éreznek, viselkednek és reagálnak a világra, olyanná válik a gyerek is.

Ez pont olyan, mint amikor azt mondják, hogy a magyar pesszimista nemzet már évszázadok óta. Ez öröklődik, mert a szülők tudat alatt azt adják át a gyereknek, hogy sírva vigadunk.

Talán a következő évtizedekben csökkenni fog ez, ahogy más országokban egyre több élettapasztalatot gyűjtenek a fiatalok.

2013. jún. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a normális ember nem érték, csak a hülye celebek a példaképek. Ennek meg nem tudnak megfelelni, mert a piac csak egy kevés celebet tud eltartani. Ettől aztán hisztisek lesznek azok, akik kimaradnak.
2013. jún. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
A sok kudarc utan en pl mar nem vagyok magabiztos,pedig van onbizalmam..ugy ertem,szepnek latom magam,az alakomat is szeretem de magabiztos megse vagyok..Szerintetek miert?
2013. jún. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Mert a média hamis képet vetít az emberek elé. Nem a valóságot mutatja, csak azt, amiben pénz van, sokan mégis a valósággal azonosítják az ott látottakat, és tudat alatt is ehhez mérik magukat.
2013. jún. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Oversoul 1 válasza:

A előzőekhez:

[link]


Sokkal mélyebb, szerteágazóbb ennek a forrása...

2013. jún. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Szerintem azért , mert félnek.

Attól, hogy nem elég jók, attól, hogy ha belefognak valamibe nem sikerül, hogy kudarcot vallanak, hogy nem szeretik, nem fogadják el őket, hogy nem felelnek meg a másiknak.

Egyébként, ezek a félelmek jók arra, hogy az ember szembenézzen velük,és dolgozzon magán, az életén.Amit leírni persze könnyű, de a megvalósítás gyakran nehéz, illetve kellemetlen lehet.

2013. jún. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ez csak a kultúra kérdése.


Önbecsüléshez az kell, hogy a saját magad által kitűzött célokat érd el a saját erődből.


Ne a jutalomért tegyed, amit a mestertől (valaki vagy valami mástól, másoktól) kapsz.


Ebben az országban a szülők a gyerekeiket már eleve úgy nevelik, hogy azok nem saját maguknak tartoznak felelősséggel a tetteikről, hanem a szüleiknek.


Ezzel megrabolják őket az alapvető morális döntések meghozatalának képességétől, kiírtják a felelősségtudatot és az önbecsülést.


Ehhez nem kell már semmi, de ezen kívül még az élet elég nehéz akadályokat állít az ember elé.

2013. jún. 7. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"a gyerekeiket már eleve úgy nevelik, hogy azok nem saját maguknak tartoznak felelősséggel a tetteikről, hanem a szüleiknek"


Ezt én is észrevettem annó, és egyet értek, teljesen degradáló. Azért nem mindenki, de sokan így nevelkednek. Kb olyan, mintha a gyerek csak hülye lehetne, akit ha nem "láncon" tartanak, akkor biztos börtönbe, vagy az utcára kerül majd. De valahol ez az a bizalom lenne, amit a szülő a gyereke iránt érez.

Akik ebbe a helyzetbe hozzák a gyereküket, az papolhat bármiről, de fikarcnyi bizalma, és tisztelete sincs a gyereke felé.

Akkor pedig az jut eszembe, hogy ha sok szülő minta apa és minta anyaként a gyerekéből egy függő, önállótlan hülyét nevel, annak az illetőnek hogyan legyen mégis önbizalma?

2013. jún. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Sztem alapvetően azért, mert az emberek többsége társas lény, és szeretne egy közösséghez tartozni, és kb. mindent megtesz azért, hogy értékelt ember legyen és beilleszkedjen. És persze mindig azzal szembesül, hogy jaj, bár lehetnék olyan szép/okos stb., mint a másik, mert akkor tuti, hogy jobb lenne...

Aztán ez mostanában még inkább elharapódzott, és mostanság már a szülők is cseszegetik a gyerekeiket, ha nem elég vékonyak, naagydumásak stb., mert a külcsín, a kifele mutatott dolgok fontosabbak lettek.

2013. jún. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!