Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire tartjátok fontosnak...

Mennyire tartjátok fontosnak egy barátotok, haverotok szüli, vagy névnapját?

Figyelt kérdés

A kérdést az a szituáció szülte,miszerint van egy barátom,(haver) 2 éve már,és pár napja volt a névnapja,igy megköszöntöttem egy üveg borral, és annyira értetlenül nézett,hogy ezt miért meg hogy, mert annyira nem fontos és ne foglalkozzak ezzel.De ha az ember szerintem valakivel jóba van, évek óta, akkor csak megköszönti jelképesen nem? (vagy nem?) és ebben a helyzetben a legidegesítőbb, hogy nem tudja az ember,hogy komolyan is gondolja, de magába azért várja ,vagy nem,mert láttam hogy jólesett neki,nem értem a gondolkodásmenetét.


ti ebben a helyzetbn hogy vélekednétek erröl, és ugy unblock hogy vélekedtek egy barátotok szülinapjáról?


2013. jún. 9. 20:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Főleg hogy a szülinapja is egy hét múlva lesz...
2013. jún. 9. 20:34
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel gond. Nem várta , de azért jól esett neki. Ez a "jaj, nem kellett volna" a szokásos sablon szöveg, talán szerénység ezen a téren. Nekem is sokszor mondták már, ha valakit megajándékoztam, vagy én is sokszor mondtam, de jól esett, hogy gondoltak rám.
2013. jún. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
en olyannyira letojom a sajatomat hogy rosszul esik mikor jo pofat kell vagni a tortahoz
2013. jún. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

A mi körünkben ez annyira nem szokás, ha időben eszünkbe jut, akkor összedobunk neki egy jobbféle borra vagy whiskey-re, esetleg in situ meghívjuk egy italra de én pl. direkt nem hirdetem, hogy mikor van a szülinapom és nagyon jólesik, amikor valaki felköszönt, de abszolút nem várom el.


Ellenben van egy ismerősöm, aki már kb. két hete tartja a szülinapját, állandóan szülinaposat posztol fészbúkon, na ezt nagyon nem bírom, mikor valaki ennyire ünnepelteti magát - persze kinek milyen a vérmérséklete. :)


Szóval szerintem egy szép gesztus, hogy felköszöntötted, szerintem a barátod is úgy van vele, hogy nem olyan nagy dolog ez, és nem is várja el senkitől, hogy felköszöntse, de biztos jól esett neki, csak váratlanul érte. :)

2013. jún. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is csak rossz nevelés.

Sajnos Mo-n az a divat járja már évtizedek (lehet századok) óta, hogy mindig szerénykedni kell, nem szabad kimutatni az örömöt, csak szerénykedni kell.

Pont így, ha kapsz valamit akkor " ah nem kellett volna"...

Utálom ezt a szöveget. èltem Angliában és most Németországban és monden hol ha valakinek adtam valamit ajándékba akkor elfogadta, örült neki és ennyi. De soha senki nem modnta, hogy nem kellett volna...

2013. jún. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
totál érthetetlenek az emberek ebben a helyzetben, mint a példában irtam, ö kérte direkt hogy üljünk össze ez alkalomból..de azért az furcsa ha felköszöntöm?múlt évbe is iylen szefós volt.a szülinapomon nem köszöntött meg (1 nap különbség van közte) de pár nap mulva lejön atomdrága piával hogy "ünnepeljünk" ..és akkor értse meg az ember ezt
2013. jún. 9. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!