Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Manipuláció, ígérgetés,...

Manipuláció, ígérgetés, szélhámosság?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik,hogy a mai világban az tud jóban érvényesülni aki jó szélhámos,trükköző,hazug,ígérgető és ezen tulajdonságokkal rendelkező jó manipuláló. Az aki az érzelmei fölé tudja helyezni az egoizmusát.

Egyet értesz ezzel? vagy más a véleményed ?

Nem a politikai személyekről beszélek,hanem a hétköznapi élet szereplőiről.



2013. jún. 11. 23:34
 1/3 Dollersz ***** válasza:
Igen, ez valamilyen szinten igaz. Az ér el sok mindent az életben, aki törtető, aki csal, aki jól odadobja magát, aki olyan kis bevállalós, stb... De én bízom abban, hogy valahol majd jobban fogják értékelni az igaz, őszinte, becsületes embereket, pont azért, mert kevesebb van belőlük :)
2013. jún. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem is igaz ez minden szinten, és míg emberek élnek a földön, vagy a földön kívül, mindig is ez lesz a mérvadó. Szerintem ez SAJNOS, emberi tulajdonság. Sokkal jobb és nyugodtabb lenne egy olyan társadalomban, közösségben élni, ahol a fent leírt tulajdonságok nélkül lehetne érvényesülni.
2013. jún. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ez azért van, mert az emberek szívesebben fogadják el a hazugságot, mint a nyers valóságot. Ez mindig is így volt, és így is lesz. Ismered a mondást?

"Kétféle ember létezik: az egyik mindig megmondja, mit gondol, a másiknak vannak barátai."

Szerintem nagyon találó.

2013. jún. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!