Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti bontottátok már ki az...

Ti bontottátok már ki az ételt-italt a boltban fizetés előtt (mondjuk sorban állás közben, vagy szomjúság-éhség esetén)? Mi a véleményetek erről a dologról?

Figyelt kérdés
Csak én találom ezt furcsának és másnak okés, vagy másnál is van az az íratlan szabály, hogy előbb fizetünk, aztán bontunk? (Természetesen a kibontott dolgot kifizetőkre gondolok a kérdésemben).
2013. jún. 18. 23:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Velem egyszer fordult elő, hogy annyira szomjas voltam, hogy ittam az ásványvizes flakonból, mielőtt sorra kerültem a pénztárnál, de akkor már tényleg a rosszullét környékezett. Egyébként nem szoktam megbontani semmit fizetés előtt.
2013. jún. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

Én csináltam már úgy is Tescoban hogy míg körbe mentem a kocsival, összeszedtem mi kell addig megittam egy kólát, vagy csokit ettem

Ilyenkor elrakom a csomagolást megmutatom a pénztárnál és hozzáírják a blokkhoz

2013. jún. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
85%
Előfordult már, hogy sorban állás közben a kisfiamnak adtam kiflicsücsköt ha nagyon nyűglődött a babakocsiban, de magamnak még nem bontottam fel semmit, azon a néhány perc sorban álláson már nem múlik...
2013. jún. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 yuda ***** válasza:
65%

Én még sosem tettem ilyet, de sokat látok. Nem tetszik.

Még akkor sem, ha gyereknek adják.

Gyerekkel is meg kell értetni véleményem szerint kezdetektől, hogy a bolt az más, mint otthon.

Gyerekek azt fogadják el, és azt tanulják, amit a szülő megtanít.

Nem hiszem, hogy ez olyan terület, hogy nem lehetne tanítani.

Ráadásul, -bár senkit nem követtem még, de szinte biztos vagyok benne, hogy az emberek többsége pénztárig jutásig "véletlenül" mégis elfelejti, elveszti a csomagolást. Valahogy elfogy és jó lelkiismerettel távozik.


Megmondom őszintén, nagyon érdekelne, pl. a Tesco, vagy más hiper cég hivatalos álláspontja erről. Persze azt gondolom, erről nemigen szeretnének nyilatkozni, mert nem akarnak reklámot. :D

El tudom képzelni, hogy kameráznak ugyan, de ezzel a jelenséggel nem tudnak mit kezdeni, bár szerintem lehetne, mert a kamera bizonyítja, csak legfeljebb macerásabb, néhol mosódott a kép. Nem tudom.

Talán biztonsági őrök egyszer-kétszer határozottan rászólnának az ilyenekre, akkor észrevennék magukat. Mondjuk pénztárnál várná és kérdezné, hová tünt közben az üdítő, vagy süti.

Azt hiszem nyelnének egyet. :)

Ez ugyanis színtiszta lopás, ha nem fizeti ki -véletlenül.

Nincs mit magyarázni rajta.

Aki csinálja, ő is pontosan tudja.

2013. jún. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos muszáj volt már néhányszor. Cukorbeteg vagyok, már remegtem, be kellett mennem a boltba, pár korty kóla rendbe tett, mert gyorsan felszívódó szénhidrát. Nem sokszor fordult elő velem, de sajnos ezt nem lehet mindig kiszámítani, így igen, előfordult már. Egyszer volt hogy gúnyosan beszólt a kasszás, mert hiányzott az üvegből, de mikor mondtam hogy cukorbeteg vagyok, elszégyellte magát, és elnézést kért. Én is voltam kasszás 3 évig, nálam is sokszor volt hogy üres csokipapírt tettek föl a szalagra, lehúztam sző nélkül, nem tudhattam hogy esetleg nem e pont sorstárssal állok szemben.
2013. jún. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
1%
Jaj,hát velem szokott olyan is lenni hogy megeszek egy pékárút,senki nem veszi észre,és akkor?úgyis drágaság van,meg még jól is járok,kutya nem nézi abban a nagy boltban mit csinálsz.
2013. jún. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
39%
Én olyat láttam egyszer, hogy egy idős néni a Tescoban a zöldségesnél elkezdett csócsálni egy őszi barackot és a csutkáját sunnyogva visszatette a többi közé:D Szórakoztató volt:D Én is csipegettem régen szőlőt, meg ettem a kesu dióból. És akkor mi van? Szerintem pofátlanság, hogy az élelmiszer árát felemelik az egekbe, ezért nem is szégyellem magam. Hihihi.
2013. jún. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Én magamnak sosem, egy kezemen meg tudom számolni, hogy valamelyik gyereknek mikor adtam oda fizetés előtt valamit. Amikor már 2-3 évesek voltak akkor már sosem, mert megértették hogy picit várni kell, de 1-2 alkalommal előfordult, hogy a kifliből törtem egy darabot az akkor babakocsiban ülő 1 évesnek, mert hosszú volt a sor és maradjon nyugton.
2013. jún. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%
A hugom múltkor felbontott üditőt,mert fájt a foga,elötte gyógyszertárba voltunk,ott nem volt víz!Én még nem csináltam ilyet,nem is merném,szégyelném magam,ha rámszólnának,bár vészhelyzet beüthet!Az auchanba sz@rnak rá az őrök,látják,már rá se szólnak senkire,mert tudni íllik,sokan ki sem fizetik,láttam már olyat,hogy üveges uborkából evett a faszi!A cigányok is kajálni járnak be oda!Egyébként beleszámolják a veszteséget,és az ottani kamerával még azt is látják,hány pattanás van a fejeden,nagyon komoly cuccuk van ott
2013. jún. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Igen, volt. Én megérten, hogy ez a te morális rendszeredbe nem fér bele, de van aki ezt másképp gondolja. És mivel semmilyen törvénybeütközőt nem csinál nincs jogod megszólni érte.
2013. jún. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!