Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti bontottátok már ki az...

Ti bontottátok már ki az ételt-italt a boltban fizetés előtt (mondjuk sorban állás közben, vagy szomjúság-éhség esetén)? Mi a véleményetek erről a dologról?

Figyelt kérdés
Csak én találom ezt furcsának és másnak okés, vagy másnál is van az az íratlan szabály, hogy előbb fizetünk, aztán bontunk? (Természetesen a kibontott dolgot kifizetőkre gondolok a kérdésemben).
2013. jún. 18. 23:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szerintem erkölcsileg az a helyes, ha vásárlás után bontja fel az ember, mert addig nem a tulajdona.

Nem helyes és egy bolt nem azért van, hogy ott fogyasszanak, hanem azért, hogy ott megvegyék azt, amit később elfogyasztanak. Ez alól kivétel pl a büférészleg, mundjuk a hipermarketekben, de ott is előre ki kell fizetni az ételt és italt.

Egyébként ciki, ha valaki a kasszánál veszi észre, hogy nincs nála pénz, de már kibontotta és megitta az üdítőt.

2013. júl. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A kiflicsücsökről egy prominens dísztyúk jut eszembe a kétharmados padsorból. De volt egy szalámidugdosós csillagember is :)
2013. júl. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ciki, de én is ettem már fél kiflit boltban, meg ittam is sokszor... ( bár a rosszulléttel küzdöttem terhesség alatt a kifli evéskor), vagy hirtelen annyira rosszul lettem, hogy muszáj volt inni. ( pl. Rosmannban nézegettük a bébiételeket. Lehajoltam, hogy megnézzem, és mikor fel akartam állni, elkezdett minden forogni. Mivel már jártam így, de akkor ügyeletet kellett hívni, inkább megbontottam egy vizet, amit természetesen kifizettünk.) Viszont a 2 és fél éves lányom régebben gyakran evett a boltban kakaókrémes rudat, kinder pingvit, stb, aminek a papírját mindig feltettük a szalagra. Vagy, ha elfogyott, a pékáruhoz is hozzámondtuk, ami elfogyott (bár abból 1-2 harapás mindig maradt mutatóba a pénztáros néninek :D Amúgy szerencsére már nagyon ritka.Engem az jobban aggaszt, mikor a sorok közt látom, hogy itt-ott csokipapírok, stb van széthagyva...
2013. júl. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Sosem bontottam fel semmilyen terméket annak kifizetése előtt. A gyermekeimet is úgy neveltem csak akkor kapja meg ha rendeztem a fizetnivalót. Azt megértem ha valaki rosszul lesz mert szomjas de azt nem amikor a csoki,kifli vagy más terméket gátlástalanul majszolja valaki! A selmeczy gabriellától kellene megkérdezni milyen érzés a boltban megenni a kiflit és fizetés nélkül távozni!! Szegény pára nem kap annyi fizetést,hogy rendezze a számlát!!!
2013. júl. 31. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#1:

Csak tudnám, mi a francnak kellett megvárnod, amíg a rosszullétbe kerülsz, előbb mi akadályozott meg, hogy valami folyadékot vegyél?

jan. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!