Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Romániában hogy viszonyulnak...

Romániában hogy viszonyulnak a magyarokhoz?

Figyelt kérdés
2013. jún. 19. 19:42
 1/9 anonim válasza:

Attól függ milyen településen laksz. Ha nagy román városban, akkor 'mocskos magyar' vagy. Ha viszont olyan városban, ahol kisebbségben vannak a románok, akkor inkább a románok tanulnak meg magyarul, hogy ne legyen "baj". Ha arra gondoltál, hogy az átutazókhoz vagy ide költözőkhöz, hát akkor eléggé rosszul, mert a romániai magyar ember nem viseli el, ha lerománozzák. A magyarországi magyarok meg persze románnak tartják az itt élő népeket, ami egy magyarnak nagy sértés, és épp ezért nem minden magyarországi van szívesen látva.


Kivételek persze vannak. Létezik a társadalom értelmesebb rétege, aki nem törődik vele, hogy határon inneni, vagy határon túli, a lényeg hogy magyar nyelven lehet szót érteni az illetővel.


Ha szabad egy kérdést: miért kérdezted?

2013. jún. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Embere válogatja. Mi szálltunk már meg olyan - panziót üzemeltető - románnál, aki tök normális volt. Évekig Magyarországon seftelt, abból szedett össze egy kis pénzt, még tudott is néhány szót ill. mondatot magyarul. Barátságos volt velünk, pedig egy kopasz, gengszer kinézetű fazon volt. A felesége még ajándék túrós sütit is csinált nekünk hirtelen, pedig nem is kértünk vacsorát, volt saját kajánk.

Biztos van az ellenkezője is, de mi más románnal nem nagyon kerültünk kapcsolatba, többnyire magyarlakta vidékeken szálltunk meg.

2013. jún. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagy igazság az, hogy a magyarok legnagyobb ellensége szintén a magyar.

Egyébként ha magyarok lakta településre mész, akkor nem néznek le, nagyon barátságosak! Viszont ha román településre mész, akkor nekem is meggyőződésem hogy ''piszkos magyar'' leszel..:/

2013. jún. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

"Nagyon nagy igazság az, hogy a magyarok legnagyobb ellensége szintén a magyar."


Te a sváb magyarokra gondolsz, akik a genetikailag magyarokat igyekeznek lejáratni. (Nem kis esélye van, h neked is vannak sváb felmenőid, azért nyilatkozol így. Avagy ha nem vagy sváb, akkor meg annyit hallottad a sváb magyaroktól ezt a dumáén, h naiv módon elhitted.) ŐA svábok ugranak egymásnak alattomosan, ha épp nincs közös ellenségképük, aki baszogathatnának, képmutató, kétszínű stílusban, és ugrasztanak össze másokat a háttérben. Alja nép a sváb.


A kedves kérdező kérdésére:


egy évtizede jártam Romániában. A román hatóság túl megy a határon , és ezt képletesen értsd... Nem nagyon lehet mit tenni a többségük elkerülésére. Pl vonaton tömegével ledobták éjnek évadjáén az ártatlan magyar utasokat, akinél nem volt dollár, vagy más értékes valuta, holott törvény szerint nem kellett rendelkezni a beutazáskor evvel. Engem szó szerint kirabolt a román határőr, tehát rám parancsolt, hogy adjak neki pénzt különben engem is ledob a vonatról. Nem volt mit tenni... feljelenteni meg nem lehet, ott ők az úr...


A romániai nagyvárosok evszélyesek, általában is, de a magyaroknak pláne nehéz. Vannak rendes cigányok is, de ne ma nagyvárosokban, bár ott is kivétel erősíti a szabályt. Egy cigány gyerek nekem esett Marosvásárhelyen, mert épp étkeztem. Kitépte a kezemből a kaját.


A FALU MEG A MÁSIK VÉGLET. Romániai falvakban ahányban csak jártam, örmény, zsidó, magyar, román egy barátkén viselkedett egymással, békében. Persze itt is akad kivétel, de szerencsére ezeket elkerültem.

2013. jún. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%

Itt jelzem az illetőnek, h senkit nem pontoztam le a kérdésnél és ne mis fogok. Önmagáért beszél a feltételezés. Leírtam, mit tapasztaltam 10 éve. Azt se állítottam ,h azóta nem változhatott a helyzet.

...vagy azt kellett volna írjam: "még ma is így van, mert 10 éve ez volt"?? Nyilván csak akkorról tudom megosztani tapasztalataimat, amikor átéltem, ezért jeleztem, mikor volt. Vagy jellemző máig is, amit akkoriban tapasztaltam, vagy nem, ezt én nem tudhatom.


A cigányokat meg sajnos ha kell, ha nem, folyton szidják, a svábok meg sose néznek magukba, inkább uszítanak (nem lényeg, h itt ki sváb és ki nem az, akinek nem inge , ne vegye magára), mégpedig azért, h saját SÚLYOS hibáikat leplezzék, tereljenek. És sajnos könnyedén megtehetik, mert a sváb-magyarok vannak többségben ebben az országban. Én kérek elnézést, h nincsen sváb a felmenőim között, se cigány. Mégis több a normális cigány, a tapasztalatom szerint, mint sváb. Pedig találkoztam már balhés cigánybandákkal...


A gondolkodásmód magáért beszél. A sváb-magyarok sokféle cifrát terjesztenek lehetőleg mindenkiről, a magyarságról is, negatívat elsősorban. Még egymásról is!

2013. jún. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

...ennek ellenére azt persze sose terjesztették ,hogy sváb utálja a svábot (is, meg mindenkit, mert egoista a többségük, szem előtt tartva a gőgös übermensh ideájukat).


Pedig abban már van igazság, hogy sváb utálja a svábot (is).


Tisztelet a kivételnek. Léteznek emelkedett svábok is. Pl a művészlelkek és az emelkedett tudósok közt is erősíti a kivétel a szabályt, mint pl. Albert Schweitzer.

2013. jún. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3.vagyok.

Van valami abban, amit írtatok, ezt nem titkolom. Viszont mint én az üzenetben leírtam az illetőnek, Erdélyben a trinoni ünnepségen hallottam idén ezt a mondatot, és elgondolkodtatónak találtam, majd láttam benne valamit. Nem mondta még senki nekem, hogy sváb felmenőim lennének. Nincsenek. Semmi se semmi közöm a svábokhoz, szóval ez így felejtős. Viszont a mondat amit leírtam, pusztán az én szempontomból tükröz valamit. Nincs teljes igazság benne, de valamit látok benne...

2013. jún. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért kérdeztem mert hallottam,hogy Erdélyben volt egy kisebb holokauszt,ahogy Szerbiában is. Meg amúgy is érdekelt,hogy hogy viszonyulnak a magyarokhoz.
2013. jún. 20. 12:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Még mindig mocskosul utálnak minket a románok, ezért sokaknak van részük rasszizmusban... Szerintem soha nem lez jobb a helyzet.
2014. máj. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!