Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen emberek a perzsák, és...

Kovács Pistike01 kérdése:

Milyen emberek a perzsák, és hogy viszonyulnak hozzánk magyarokhoz?

Figyelt kérdés

Állítólag nem olyanok, mint sokan hiszik, hanem egészen barátságos emberek, és a nők sincsenek elnyomva náluk a hiedelmekkel ellentétben, sőt...


[link]


Szívesen ismerkednék irániakkal, csak fogalmam sincs hogyan és hol.


2012. aug. 14. 09:23
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Nézz meg iráni filmeket, elég sok van és meglepően jók. Azután keresd meg az ötleteddel az iráni nagykövetséget, vagy menj el Iránba. Ma már minden lehetséges.
2012. aug. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy az iráni nagykövetségnek az lenne a legnagyobb baja, legfontosabb dolga, hogy én meg akarom ismerni a kultúrájukat. :)

Inkább ilyen kultúrestekre gondoltam, mint amit a Jobbik csinált velük tavaly.


Tudsz mondani ilyen filmeket?

2012. aug. 14. 09:35
 3/33 anonim ***** válasza:
81%
tévhit, hogy csadorban járnának a nők, meg afganisztáni világ lenne. Átlagos keleti világ, mint azerbajdzsánban pl...
2012. aug. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Az írás nagyon jó!

Ugyanakkor baromira ellentétes azzal az írásoddal hogy a nők nincsenek elnyomva...

Vagy csak rossz oldalt linkeltél be... :))

2012. aug. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Valóban nincsenek elnyomva, tudomásom szerint boldogok, és szabadnak érzik magukat. Tévhit, hogy Iránban nem becsülik meg a nőket, náluk nyilvános akasztás jár nemi erőszakért, és a viselet is azért van, hogy ne tekintsék őket szexuális eszköznek, árunak.


Azt tudom, hogy nem kötelező a csador meg ilyenek, csak kíváncsi vagyok mások véleményére, esetleg tapasztalatára velük, illetve abban bízok, hogy valaki tud pontosabb információt, hogy hol találkozhatnék irániakkal.

2012. aug. 14. 09:44
 6/33 anonim ***** válasza:
38%

Az irani eletmod hasonlo a szaud-arabiai szokasokhoz, mivel ott is csadorban jarnak a nok, de jogositvanya sem lehet egy nonek, s nem beszelve arrol, hogy a muszlim vallast kovetik, ami az orszagukban szigoru, szigorubb, mint a szomszed orszagokban.

A lanyom nelkul soha c. filmet nezd meg, talan a netten is megtalalod, tobbet fogsz megtudni irani szokasrol, ami azota sem valtozott!

2012. aug. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Iránban nem kötelező a csador, és rengeteg a női sofőr.

Nézd csak meg a kérdés magyarázatában szereplő linket.


Nem hiszem, hogy hiteles lenne egy olyan film Iránról, amit legnagyobb ellensége, az Amerikai Egyesült Államok készített.

2012. aug. 14. 10:19
 8/33 anonim ***** válasza:
88%

"Milyen emberek a perzsák, és hogy viszonyulnak hozzánk magyarokhoz?"

Olyanok mint más népek és közömbösek a magyarokhoz, sokan azt sem tudják kik ők.


"Állítólag nem olyanok, mint sokan hiszik..."

Semelyik nép sem olyan mint a sztereotípiákban.


"...hanem egészen barátságos emberek, és a nők sincsenek elnyomva náluk a hiedelmekkel ellentétben, sőt..."

De a nők el vannak nyomva - a kormány, a vallási kormány nyomja el őket. Viszont a társadalomban, ellentétben a többi muszlim országgal, nyitottan viszonyulnak hozzájuk. Sőt az emberek többsége nem bigott vallásos. Azt is hozzátenném, hogy Irán egy olyan muszlim ország, ahol az evolúciót nem tagadják, hanem tanítják; kiemelkedő tudományos eredményekkel rendelkeznek és a legtöbb nő felsőoktatásban részesül - sok köztük a fizikus. Szóval úgy lehetne a legjobban jellemezni a helyzetet, hogy az iráni emberek eléggé szekulárisak (bár nem használjuk ezt a szót emberekre tudomásom szerint), a kormány viszont bigott vallási fanatikus.

2012. aug. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Igen, máshol is olvastam már, hogy Irán kétarcú.

Az, hogy mi számít a nők elnyomásának szerintem elég szubjektív. De abban az értelemben, ahogy beállítják, semmiképpen sem állja meg a helyét.

2012. aug. 14. 10:56
 10/33 A kérdező kommentje:
Törökország is muszlim, és ott is hasonlóan viszonyulnak a nőkhöz.
2012. aug. 14. 10:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!