Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem válnak meg emberek...

Miért nem válnak meg emberek luxus értékű ingatlanjuktól még akkor sem, ha ennivalóra is alig jut pénzük havonta?

Figyelt kérdés

Környezetemben nem egy olyan családot látok, akik megvannak szorulva hosszú ideje. Nehezen élnek meg, nincs munkájuk vagy ha van, akkor is keveset keresnek a normális megélhetéshez. Értékes, mondhatni luxus kategóriás ingatlanban élnek, de ettől nem válnának meg, hogy új életet kezdjenek egy átlagosabb ingatlanban de színvonalasabb élettel.

Nekem nincs ilyen lehetőségem, de tudnék élni vele, ha lenne.

Akad olyan is ismerőseim között, akinek több ingatlana is van, de nem hogy nem adja el, még ki sem adja. Csak úgy van, és szép lassan leamortizálódnak. :-( Nem értem az ilyen embereket! :-O



2013. jún. 24. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Egy olyan házból nem igen költöznék ki én sem, ha magam építettem több évi spórolás és hitel árán

Inkább kínlódnék meg valahogy elélnék zsíros kenyéren aztán majd lenne valami

Akinek van más lakása is, és nem adja ki vélhetően üres, nincs pénze rendbe hozatni, pedig jó üzlet kiadni mert fizetésed mellé befojna abból is a pénz

2013. jún. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hájaaa válasza:
93%
Oszt ki venné meg? EZeket nem olyan egyszerű eladni ám!
2013. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Környezetemben is vannak hasonló emberek, családok.

Ki nem adott ingatlanról: Egyetértek avval, hogy pénz kell a felújításhoz, netán a berendezéshez, hogy ki tudják adni. De ki lehet adni a felújításért cserébe is. Ha pedig ezt nem meri, nem szeretné, akkor valóban érthetetlen, miért nem adja el! Például, ha drága ingatlanról van szó, akkor vásároljon egy olcsóbbat a különbözetből felújíthatja, berendezheti, majd kiadhatja. Ötletet lehet találni, csak akarat kérdése!


Luxus házban, lakásban éhen halni a legnagyobb luxus!

A történelem folyamán számos hasonló eset volt már. Számtalan ember halt meg koszosan, mocsokban élve, miközben ingatlana nagyon sokat ért, de akár drága festmények, ékszerek maradtak utána. Számtalan esetben örökös nélkül. :-( /ennek pszichológiai okait én nem ismerem, de tuti van rá magyarázat/


Akadnak pozitív példák is hasonló esetben. Egyik jómódú szomszédasszonyunknak nincs senkije. Ő maga sem szándékozik elhagyni értékes belvárosi lakását. Szerződést kötött egy céggel. Rájuk hagyja mindenét, cserébe élete végéig ellátják, a lakását felújították és élete végéig karban is tartják. Minden nap hozzák neki az ételt, orvosságot, ha szüksége lesz rá ápolót biztosítanak 24 órában.

Egy ismerős házaspár hasonlóan komoly vagyont örökölt. Három ingatlant. (egyikben ők laktak előtte is) A drágábbik ingatlant felújították a harmadik eladásából, majd kiadták. Átlagos lakásban élnek így, de még dolgozniuk sem muszáj a megélhetésért, annyit hoz havonta a belvárosi luxusingatlan kiadása. De persze dolgoznak, így eléggé jól megy nekik.

2013. jún. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az ingatlanárak a béka se..e alatt vannak, lassan már két éve próbálom jóval ár alatt eladni a házamat, semmi sikerrel...

Szerinted ez olyan könnyű?

2013. jún. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Ismerős család van hasonló helyzetben. Bár ők tudják fizetni a hitelt, de inkább szabadulnának a szép kis lakásuktól mert nagyon ki vannak számolva a pénzzel, ők mennének a kisebbe. 4,5 éve hirdetik a lakást. Már lementek az árral is, de nem veszik.
2013. jún. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! 3-as hozzászólóval kell egyetértenem!
2013. júl. 13. 00:46
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
biztos azért nem válnak meg a luxus ingatlanoktol mert nem tudják eladni szerinted kinek van pénze ebben az országban ilyesmire?szerintem senkinek :-)
2013. szept. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azokat nem értem meg,akik autót tartanak,akkor is,ha nincs pénz benzinre,meg a kaján is spórolnak.


Én eleve nem akarnék nagy lakást soha.Magasabb a rezsije.

Egy pici lakást is lehet "luxus szintre" emelni.

Szép fürdőszoba,konyha stb.

Nem kell hozzá 100 nm-es nappali,ami akkor is fűtesz,ha nem tartózkodik ott senki.

2014. júl. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!