Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fél sok ember a vihartól...

Miért fél sok ember a vihartól? Pontosan mi ijesztő van benne?

Figyelt kérdés

Van egy pár ismerősöm aki betegesen fél a vihartól. Még akkor is ha nem olyan nagy.Nem tudnak elaludni, és ha dörög az ég megijednem és elbújnak pedig 15-17 évesek. Nem értem miért.


Én egész kis korom óta imádok kibámulni az ablakon ha villámlik, arra elaludni ahogy kopog az eső az ablakon és szeretem hallgatni ahogy dörög. Minél nagyobb a vihar annál jobban tetszik. Valami baj lehet velem?



2013. jún. 24. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Velem is baj van, én is szeretem a vihart. Megijedek mikor dörren egy nagyot, de rögtön utána már várom is a következőt. :D
2013. jún. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valahogy én is így vagyok vele. :D És egy csomóan furcsán néznek rám hogy miért élvezem ezt. :D
2013. jún. 24. 19:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Akinek összedönti a házát annál ijesztőbb nem kell!Emberek százezrei váltak földönfutóvá!
2013. jún. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyértelműen én nem erre gondoltam. De ha neked ez jött le akkor valamit elírhattam. Én azt nem értem hogy miért kell félni egy kis dörgéstől...
2013. jún. 24. 20:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Viharok, villámok? A kisgyerekek többsége ezt felettébb izgalmasnak és lenyűgözőnek találja - na jó, ki szerint förtelmesen visszataszító látvány egy, az égen szétterülő fényes és sokágú villám?

Én személy szerint nagyon szeretek kibambulászni az ablakon, ha esik vagy villámlik. De egy nagyobb mennydörgéstől, főleg ha hajnalban arra riadok fel, nagyon be tudok szarni. Öreg ló létemre magamra rántom a takarót és befogom a füleimet, várva, hogy lassuljon a szívdobogásom és kapjak újra levegőt; válaszolva a kérdésedre az (adott) emberek nem konkrétan a vihartól, sokkal inkább az azzal járó bazinagy, ablakot berezonáló dörgéstől iszonyodnak.


Amúgy lehetséges, hogy a haverjaid brontofóbiásak. De ez csak egy tipp, taperolok a sötében.

Fóbiás embert pedig ne próbálj megérteni, van, hogy nincs különösebb kiváltó ok. (Mármint nem vezethető vissza különösebben rossz élményre, emlékre, stb. Egyszerűen csak fél a hangtól.)

Neked tetszik, imádod, örömödet leled benne, ők addig rettegnek. Ne nézd le őket ezért; vagy kinövik (és szívből drukkolok, hogy sikerüljön szegényeknek és ne legyen még rosszabb) vagy megpróbálnak kezdeni a dologgal valamit.

2013. jún. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is féltem régebben a vihartól, de azért nem annyira hogy pánikba estem vagy ilyesmi, csak féltem, nem bírtam aludni pl. amíg az tartott, nem mertem becsukni a szemem, nem mertem lemenni az ágyról. Nálam ez annak volt köszönhető, hogy igazából nem a vihartól féltem, hanem a sok hülye film meg rémtörténet hatására, azt gondoltam hogy jön egy gyilkos és megöl. Mindig arra gondoltam, hogy ha villámlik egyet, és ugye egy másodpercre kivilágosodik, akkor valakit meglátok a szobámban, és az tuti meg akar ölni. Tudom, hogy hülye voltam, de gondolom a sok baromság hatására voltak ezek a félelmeim, de nagyon sokáig, egészen úgy 14-15 éves koromig. Utána nem emlékszem már hogy miért, vagy hogyan múlt el, de szerencsére elmúlt. Szóval szerintem sokan ilyen dolgokat képzelnek bele, és azért félnek.
2013. jún. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én sokkal jobban alszom ha este vihar van és dörög az ég.


Csak ezért kérdeztem hogy ennek van valami jelentősége?

2013. jún. 25. 20:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez egy fóbia. Épp ugyanolyan, mint más félelmek, például pókoktól, vagy magasságtól, mélységtől. Így alakult. Egyébként én is imádom a viharokat, a nyár alapvető velejárója, és oda vagyok érte, ez is egy tökéletes nyárhoz tartozik, és ezt is várom a nyárban. :-)
2013. jún. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem. csak a magasságtól való félelmet meg tudom érteni, mert lezuhanhatsz. A pókoktól való félelem is jogos, mert Gyorsan másznak és nem egy cuki állatka, de a viharban semmi ijesztő nincs. Vagy ők a hangtól félnek?
2013. jún. 27. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!