Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt valaki olyan rajtam...

Van itt valaki olyan rajtam kívül, aki huszonévesen sem tudja mit kezdjen az életével? Nincs konkrét elképzelése?

Figyelt kérdés

Mindig irigyeltem azokat, akiknek konkrét elképzelése volt a jövőjét illetően. Gyerekként én is sok minden akartam lenni, de ezek többnyire fellángolások voltak.


Most 23 éves leszek mindjárt, és rájöttem, hogy az, amit az egyetemen tanultam mégsem érdekel. És valójában még mindig nem tudom konrétan mihez kezdjek magammal. Hiába várom, azt a bizonyos "szikrát", hogy na majd jön a megvilágosodás, de nem..



Más is van hasonló helyzetben? Ha igen, mit csinálsz?


2013. jún. 24. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
én elkezdtem a BMW VIKet de elég hamar rájöttem hogy nem érdekel egyáltalán. Még időben léptem és aztán elmentem olyan szakmába ami érdekel és már egy jó ideje abban is dolgozom.
2013. jún. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is ugyanez vagyok, még korban is(kivéve az egyetemet). Vagyis nekem néha van elképzelésem, több is, hogy mit szeretnék csinálni, de ezek csak néha törnek rám és nagyon haloványan. Talán azért halovány, mert nagyon messze van még tőlem, és csak néha gondolok rá.
2013. jún. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Megkérdezhetem második válaszoló, hogy te mivel foglalkozol most?


Én egyébként már odáig eljutottam, hogy emberekkel szeretnék foglalkozni, nekik segíteni, de hogy milyen módon azt még nem tudom.

2013. jún. 24. 19:09
 4/10 anonim ***** válasza:

Dettó, csak én már 24 is elmúltam. És szintén van egy félbehagyott vikem :D

Az az elvem, hogy mindegy mit, csak csinálni kell valamit. Egy csomóféle munkával foglalkoztam, több iskolába jártam, azért egy szakmám már van, és nemsokára lesz egy diplomám is. De tudom, hogy még tovább akarok tanulni.


Azt látom, hogy minden egyes új iskola és munkahely segít egyre jobban körvonalazni, hogy mit akarok, és rávezet az útra. No meg addig is van némi jövedelmem, amit persze elköltök a tanulásra :D

Azon is gondolkoztam már, hogy tulajdonképpen akár így is maradhatna. Tanulni szeretek, megcsinálok néhány diplomát, azt az előzőkkel megszerzett állásokból finanszírozom. Így egy szakmában dolgozom 5-6 évet. Kivéve ha egy megfog, akkor abban maradok :)

2013. jún. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 2.

Perpill 2 munka közt vagyok(már egy jóideje). Egyébként a 3. válaszolóval egyetértek, tanulni mindig lehet mit. Erre én sajnos későn jöttem rá(illetve sosincs késő, csak egy csomó tudás birtokában lehetnék már, ha előbb benő a fejem lágya:)

Meg a másik, hogy vicc nélkül én is szívesen mennék a VIK-re. Ezek szerint nem érdemes oda menni?:D

2013. jún. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
De érdemes, ha az érdekel. Ha viszont nem érdekel, akkor kínszenvedés és nem éri meg.
2013. jún. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jelen. Én is mindig irigyeltem azokat, akik már gyerekkorukban tudták, hogy pl. orvosok szeretnének lenni vagy szerették az autókat és később tényleg azzal foglalkoztak és kiváló szakemberek lettek. Nekem csak egy érettségim van, 0 év munkaviszonnyal, mert meglehetősen meggondolatlan voltam. Felénél vagyok egy diplomának, de ugye nálunk államvizsgán is simán kirúgják az embert, tehát nem lehetek nyugodt. Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni, valószínűleg hasonló cipőben járunk, magamon sem sikerült segítenem.
2013. jún. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

"megnyugodtam", hogy nemcsak én vagyok így, de hát ez nem jó, remélem minél előbb megvilágosodunk..


Egyébként engem 2 hete rúgtak ki az államvizsgáról, de valahol jogosan, mert nem készültem megfelelően, de nem is érdekel, mert tudom, hogy ezzel nem akarok semmit kezdeni, ráadásul "bölcsész" leszek, munkám 99% nem lenne. De tényleg mindegy, mert mást szeretnék, csak még nem tudom pontosan, hogy mit.

2013. jún. 25. 09:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is hozzád hasonlóan jártam. Rájöttem, hogy mégsem azzal szeretnék foglalkozni a jövőben, amit az egyetemen tanultam (szintén bölcsész szak), ezért eljöttem. Azóta hagyom, hogy sodorjon magával az élet. Előbb vagy utóbb úgyis megtalálom azt, ami boldoggá tesz. :)

24/L

2013. jún. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Sok sikert kívánok Neked is! :)

2013. jún. 25. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!