Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egyszer egyenjogúság van...

Ha egyszer egyenjogúság van férfi és nő között, akkor jogos-e, hogy a nők egyátalán nem udvariasak a férfiakkal szemben?

Figyelt kérdés

Például a buszra fölszálló nők automatikusan előre furakszanak, mert azt hiszik övék az elsőbbség.

A nőknek már nem is kell udvariasnak lenniük a férfiakkal szemben, Mert nekik ez kijár?!!

(A kérdező személyét sértő megjegyzéseket írókat a rendszergazdák segítségével utólag kinyomozzuk!)


2013. júl. 5. 11:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez már az emberiség hajnalán is így volt.A férfi udvarias a nővel szemben.Nem akarom levezetni, hogy ez mire vezethető vissza.

Az más kérdés, hogy a legtöbb nőnek ez magától értetődik, szóval az igaz, hogy legalább meg lehetne köszönni az előzékenységet(tisztelet a kivételnek).


Viszont én baromi furán érezném magam, ha egy nő engem előreengedne pl a busznál.Szerintem ez nem lenne természetes.

2013. júl. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
Az egyenjogúságnak nincs köze a tiszteletlenséghez.
2013. júl. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%

Én nőként a következőt gondolom:

Azzal, hogy valakit előreengedek, kinyitom neki az ajtót, stb, azt jelzem, hogy ő a gyengébb, ezért segítek neki.

Na már most, ha én előre engedek egy pasit, akkor azzal őt lekicsinylem, megalázom... vagy nem?

Pont ezért én nem is várom el az ilyen "udvariasságokat", valóban egyszerűbb lenne az egyenjogúság, ki milyen sorrendben érkezett úgy menjen be az ajtón és kész.

2013. júl. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%
NYOMOZZ!!! NYOMORÉK!
2013. júl. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
100%

Nem, nem jogos. Az udvariasságot udvariassággal (köszönöm) kell viszonozni.


De azért ne általánosíts. Nem minden nő ilyen tahó.

2013. júl. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Már van pár ilyen kérdés. A tisztelet és az egyenjogúság nem ugyanaz.
2013. júl. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Most néztem a kinyomozós részt, fetrengve röhögök. Szerinted majd nyomozni fognak miattad?

Amúgy meg a férfiak általában egyáltalán nem udvariasak. A villamoson rendszeresen befurakszanak elém, fellöknek (pedig magas nő vagyok), amikor megyek szüleimhez egy hétre a nagy bőrönddel, nemhogy nem segítenek, de még úgy is szállnak fel, hogy ne is legyen helyem felcipelni.

2013. júl. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 nagylzs ***** válasza:
93%

Kettesnek van igaza. Amikor azt kérdezed hogy "jogos-e" akkor nem világos, hogy az emberek által alkotott törvények és jogszabályok alapján érted a jogosságot, vagy valami más törvény alapján (pl. adott vallás, vagy filozófiai irányzat szempontjából nézve).


Az emberek alkotta törvények általában nem rendelkeznek az udvariasságról. Másképp megfogalmazva: az udvariasság kérdése kívül esik az emberek által alkotott "jog" hatáskörén. Tehát ilyen értelemben, a kérdés nem értelmes. (Nem nevezhető jogosnak, de jogtalannak sem.)


Az emberi törvények szerint senkinek NEM KELL udvariasnak lenni. A férfiaknak se és a nőknek se. Bőven akadnak udvariatlan emberek a világban. Vannak olyan nők akik úgy viselkednek ahogy leírtad, és vannak másmilyenek is. Ugyanígy vannak udvariatlan férfiak és udvarias férfiak is. Ha a világot "férfiak és nők"-re, vagy "udvarias és nem udvarias emberek"-re akarod szétosztani, és minden egyes embert mindenáron bele akarsz sorolni egy ilyen csoportba, akkor azt sztereotípiának hívják. (sztereo - kettő rész, típia - tipizálás, azaz típusokba sorolás) A valóságban az emberek se nem udvariasak, se nem udvariatlanok. Az udvariasság egy relatív fogalom ("X" udvariasabb mint "Y", de kevésbé udvarias mint "Z"). Nem határozható meg abszolút fogalmakban. Ráadásul egy adott ember is viselkedhet különböző módokon, a helyzettől az aktuális lelki állapotától függően. Ennek megfelelően, minden ehhez kapcsolódó tipizálás rendkívül korlátolt, és a valóságot csak ilyen nagyon korlátozott mértékben tudja leírni.


Lehetséges dolog, hogy statisztikailag kimutatható lenne valamiféle eltérés a nők és a férfiak udvariassága között, a te közvetlen környezetetben. De az is valószínű, hogy ugyan ezt a statisztikát egy arab országban elvégezve más eredmény jönne ki. A kérdésedre adandó válasz attól is függ, hogy te milyen emberek között mozogsz, mi a pozíciód a társadalomban, anyagilag szellemileg és érzelmileg stb. Ezekről semmit nem mondtál. Ha nem írod le jobban a kérdést és a hozzá tartozó környezetet, akkor természetesen nem fogsz tudni olyan választ kapni, ami értelmesebb lenne mint maga a puszta kérdés.


Ami a további hozzászólásokat illeti - ilyen nagyon rosszul meghatározott (mondhatni meg nem határozott) kontextusból logikával semmit nem lehet levezetni. Mindenki odaképzelhet dolgokat (pl. feltételezik hogy egy középkorú buszvezető vagy) és ez alapján adnak majd neked válaszokat. De amíg nincs jól leírva a környezet amiben élsz, addig egyik válasz sem lesz jó. (És rossz sem...)

2013. júl. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%

Van az egyenjogúság, és van az etikett. Ez két külön dolog. Én nőként egyébként azt tapasztalom, hogy manapság nagyon kevés férfi van, aki udvarias és előzékeny a nőkkel. Ötből egyszer tapasztalom, hogy előre engednek az ajtón. Hogy kinyitják nekem, az meg egyenesen nagyon ritka. Egyébként én nem tolakszom, csak mert nő vagyok. És jogos, ha a férfi ilyenkor kiakad, és esetleg szól a nőnek ezért. Én megvárom, hogy előre engednek -e vagy sem. Ha nem, hát ez van. Elkönyvelem, hogy most itt kevés számban vannak az udvarias férfiak. Ha igen, akkor kedvesen megköszönöm. Ha egy férfi elejt valamit, akkor lehajolok és felveszem neki szívesen, attól még, hogy nő vagyok. Vezetés közben pedig gyakran kiengedek elém férfit ugyanúgy, mint nőt. Sőt, férfit szívesebben, mert ő utána megy, és nem töszörög előttem 30-al;) Már bocsi és tisztelet a kivételnek.

Én azt vettem észre egyébként, hogy azok nem engedik előre a nőt, akik felsőbbrendűnek érzik magukat. Gondolom, ezeknél a férfiaknál otthon a nőnek kuss van, ő az úr a háznál minden szempontból.

Nálam az a vonzó viselkedés egy férfitől, ha egyszerre tud macsó és előzékeny lenni:)

2013. júl. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Nem jogos. És ezt nőként mondom.
2013. júl. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!