Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Emberekben van vadászösztön?

?NÉV? kérdése:

Emberekben van vadászösztön?

Figyelt kérdés
Gyakran mondják a kutyáknál és háziasított vadállatoknál hogy van a vadászösztön és ezért meg is támadhatnak minket és erre volt is példa de meg van az emberekben is hogy vonzza őket a vadászat?
2013. júl. 7. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:

nemtudom engem a kutyám soha nem bántott, a szájából kivehetem az ételt,rá is támadhatok sose bántana.

Amúgy az ember nem vadász,hogy legyen vadászösztöne. Ha elmegy melletted egy csirke akkor nem fogsz utánaszaladni és elharapni a torkát :)

2013. júl. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt inkább a tudományok kategóriába tedd fel, szerintem jobb válaszokat kapsz ott.
2013. júl. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Alaque ***** válasza:
Mit értesz vadászösztön alatt?
2013. júl. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy van valamilyen érintetlen harci ösztön, valami ami "irányít" egy húzósabb helyzetben. Ezt viszont nem tudnám vadászösztönnek hívni. Sőt, mesélni se sokat tudok, nem sokat verekedek, összesen vagy 2x éreztem ezt, de az is nagyon régen volt már, homályos a dolog...
2013. júl. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van. Nem olyan erős, mint egy ragadozó állatban, mivel már egy mesterséges környezetben élünk és nem része életünknek napi szinten a vadászat.

Vadászként rendkívül észreveszem magamon például, hogyha a cserkelés végén például meglátom a vadat, akkor hatalmas erőfeszítés kell a vadászösztön elnyomására, ami arra sarkall, hogy minél előbb húzzam meg a ravaszt. Nehéz körülírni az érzést. Leblokkol minden, nem tudsz szabadon gondolkodni, és az egész világ leszűkül arra a térre, ami közted és a vad között van. Az állat legkisebb rezdülésére is az egekbe szökik a pulzusod, ösztönösen lelassulnak a mozdulataid, és csak egy gondolat lüktet az agyadban, az állat mielőbbi elejtése. Legszívesebben ordítva rárontanál, vagy legalábbis rögtön vállhoz kapnád a puskát/íjat és lőnél, de nem szabad figyelembe venni az érzéseidet, hideg fejjel, taktikusan kell megtervezned az utolsó lépéseket a zsákmány felé vezető úton.

Azonban a vadászösztön segít a koncentrációban, és sokkal tisztábban tudsz odafigyelni az érzékszerveid működésére, valamint sokkal kifinomultabban tudsz kivitelezni minden mozdulatot.

2013. júl. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, akkor nekem elbszott vadászösztönöm lehet. :D

Én mindig ezt érzem, ha lövök valamire, tehát célbalövésnél is. Beszűkül a világ, csak a célpontot látom, a fegyvert, csak a légzésemre, a kezeimre, és a szélre figyelek.

2013. júl. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: Légpuskával lőttem pár évig, valóban, az is hasonló érzés :D

De nem értem, miért lenne "elbaszott" a vadászösztönöd :)

2013. júl. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!