Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok a harsány...

Mit gondoltok a harsány emberekről?

Figyelt kérdés
Van itt valaki, aki ilyen volt és el tudta hagyni ezt a tulajdonságot? Ha igen, hogyan? SOS!
2013. júl. 17. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Ember, valamit nem csinálni a legegyszerűbb, amit tehetsz!
2013. júl. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Így van. Ez viszont a személyiség részévé válik.

Az ember is teljesen mást mutat miatta.

Nem is csodálom, ha ez riasztó, mert az.

Lehet, hogy ez nem felvett dolog, hanem veleszületett?

Mi a fene okozhatja?

Annyi biztos, hogy ez is belülről jön.

2013. júl. 17. 10:35
 3/9 Antimod ***** válasza:

Lehet felvett dolog is (pl. annak idején csak így tudott kitűnni a tömegből, például sok testvér közül), és alaptulajdonság is. Különbözőek vagyunk, különböző módon próbáljuk elérni céljainkat, megoldani az élet nehézségeit. Nem mondom, hogy ez vagy az a megközelítés jobb, mint a másik, de vannak olyan harsány emberek, akik másokban (a kevésbé harsányakban) visszatetszést keltenek a viselkedésükkel.

Ha téged zavar, hogy pl. ilyen vagy (feltételezés, mert nem írtad), akkor a felismerés fél siker, innentől csak tudatosan kell odafigyelned rá, és persze más módot keresni, ahogyan fel tudod hívni magadra a figyelmet, ha éppen arra van szükség.

2013. júl. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ja igen, én vagyok ilyen.

Nem kitűnni szeretnék.

Igen, lehet rá figyelni.

Ha viszont a beszélgetés tovább tart, mint egy-két szó, máris előjön.

Hiába figyelek, mintha átvenné az irányítást ez a dolog.

2013. júl. 17. 11:06
 5/9 anonim válasza:

Nem tudom, nekem könnyebb csinálni valamit, mint nem csinálni valamit.

Amúgy én is harsány vagyok, tök jól lehet szűrni, akit ez zavar, azzal valószínűleg nincs dolgom.

Hálistennek ahány ember, annyi féle, mindenki talál magához illő társaságot :)

2013. júl. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Alapvetően találnék ilyen társaságot, de nekem sem tetszik, aki harsány. Persze ennek is vannak fokozatai, de a közepes harsányságon túl (ha van ilyen kategória) már nem bírja az idegrendszerem. A sajátomat sem.
2013. júl. 17. 11:53
 7/9 A kérdező kommentje:

Alapvetően nem ítélem el az embert magát, csak az a viselkedés idegesít.

Ezen kívül mondom, magamnak is fárasztó magamat észlelni ilyenkor.

Nem is a barátkozás, mert tényleg elnézi ezt az embernek, akivel dolgunk van.

Inkább főként engem zavar.

Igen, tényleg könnyű nem csinálni valamit bizonyos esetekben.

Ezért keresem, hogy ez honnan ered, miből fakad, mert ezt egyáltalán nem könnyű nem csinálni.

Köszi a válaszokat!

2013. júl. 17. 12:00
 8/9 A kérdező kommentje:
Még mindig komolyan érdekelne a téma! Köszi.
2013. júl. 18. 17:27
 9/9 anonim ***** válasza:

"nekem könnyebb csinálni valamit, mint nem csinálni valamit"

Úgy hívják, hogy kényszer. Megtévesztő név, mert igazából nem létezik ilyen jellegű kényszer. Illúzió, ami úgy marad nagyon élethű, hogy a megszokás és a természetesnek tekintés (=vakhit) miatt újra és újra előkerülő "hiba" miatt rengeteg roppant logikus és hihető magyarázatot kreál az elme utólag, hogy miért és hogyan "vagyok én ilyen", holott az egész tévedés, és tényleg egyszerűbb pl. simán a többiekre figyelni az egész nyűgös procedúra helyett. Ha fejre állsz is, szabadon eldöntheted, mit akarsz. Akkor is, ha mást hiszel.

2013. júl. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!