Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért nézik le azokat...

Sokan miért nézik le azokat az embereket akik mezőgazdasággal foglalkoznak?

Figyelt kérdés
2013. júl. 17. 20:10
1 2
 11/20 anonim válasza:
Azért mert régen nem volt lehetőségük tanulni A gyerekek is kint dolgoztak a földeken Az állatokat is minden nap el kellett látni Ezen próbált változtatni az agyon szidott kommunizmus Lehetőséget teremtett szegény szülők gyerekeinek is a tovább tanuláshoz Sajnos megint ott tartunk hogy csak az tud tovább tanulni akinek pénze van ráadásul nem is akarnak a fiatalok dolgozni tisztelet a kevés kivételnek A lenézett paraszt én inkább gazdának hívom olyan kemény munkát végez pl aratáskor hogy egy városi nagyképű "értelmiségi" egy hét alatt bele döglene
2013. júl. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Régebben voltak a földbirtokosok, akik általában az arisztokraták, nemesek, uralkodó részt alkották.

Nekik dolgoztak azok, akik szegények voltak, és szolgáltak.

A vagyonvédelem érdekében a fenti, gazdag réteg nem "keveredett" a szegénységgel. Ezért megragadtak minden jelzőt, hogy elkülönítsék maguktól az "alsóbb" rétegeket.

A lenézés is egy ilyen elkülönítést szolgált.

Napjainkra már az eredeti értelem elmosódott. Így, ma már hiába végzett valaki kertészeti szakmunkásképzőt, akkor is lenézik.

Ilyenek az előítéletek.

2013. júl. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 haemorgen ***** válasza:
Mert a középkorban a nemesek és néhány egyéb társadalmi csoport nem művelték a földet, és lenézték a nemteleneket. A mezőgazdasági munka egyfajta alacsony társadalmi státusz jelölője volt. Akkoriban az átlagember még a mainál is primitívebb volt, így a paraszt szó a primitívség egyik szinonimája is. Persze ma már kevésbé tudatlanok az emberek, de egy évezredes sztereotípia nem múlik el gyorsan.
2013. júl. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Alaque ***** válasza:
96%
Akit zavar az effajta lenézés, az nyugodtan vigasztalódjon azzal, hogy ha bekövetkezik egy esetleges világvége, akkor az életképtelen "lenézők" lesznek az elsők, akik elpusztulnak öltönyöstül, iphonostul, rolexestül a BMW-ben ülve, míg a fizikai munkához szokottak, vagy azok, akik legalább konyítanak valami gyakorlati szakmához, vígan éldegélnek majd tovább.
2013. júl. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
nekem is a revolution posztapokaliptikus sorozat ugrott be a kérdésről,amiben az áram megszűnését követően a milliárdos mogul számítógépguru szereplő élete pokollá válik,mert gyakorlatilag életképtelen óriáscsecsemő egy vad világban,ahol harcolni kell a kajáért.
2013. júl. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
mert akkora paraszt vagy hogy még a szomszédba is traktorral mész
2013. júl. 22. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
100%
A plazacicák, ha tudnák,mennyibe egy nagyobb traktor,mind parasztgyerekre hajtana..)Bár egy parasztgyereknek nem kell plazacica..)))
2013. júl. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
14-es!!!! Ott a pont!!! Rendkívül jól összefoglaltad, egyetértek! :-)
2013. júl. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Angelik@ ***** válasza:
Majd ha valaki tudja milyen kemény munka ez, akkor mondhat róla véleményt. Én sem vagyok tanulatlan, de nem szégyellem volt olyan amikor a földeken kellett csúszni mászni pár ezer forintért. 1 hete céklát kellett szedni, 8 órában. Azóta sem érzem a karom:D Szerencsére ez egyszeri alkalom volt, anyukámnak segítettem. Sokkal jobban becsülöm munkám azóta!
2013. okt. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A sok hozzászólás között egyvalami hiányzik, hogy nem a mai "parasztságról" beszélnek, amikor az állam agyontámogatja őket, amiből vehetik meg a legdrágább traktorokat, kombájnokat, minden apró kárért kártéríti őket az állam, az én fizetésemből is pl, és akkor ott feszít benne a tanulatlan bunkó Ödönke apuci john deer-ében, és itt szólogat be a hasonló kérdésekhez hogy: mert biztos irigy vagy...


Na én ezeket nézem le, amikor olyan sötét valaki, mint az éjszaka, és tele van pénzzel az állam hibájából, és ezek akarnak ENGEM lenézni, aki olyan területen dolgozik, hogy valószínű nekik 5 perc múlva megállna az élet, ha nem lenne ez a szakterület...


Érdekes elmélet az, hogy pl egy orvos éhenhalna egy paraszt nélkül, ha háború lenne? Valószínű nem tanulta meg, hogy kell ültetni egy paprikát....

2013. nov. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!