Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A fiatalok trendi világa...

A fiatalok trendi világa honnan alakult ki?

Figyelt kérdés

Ahogy viselkednek, az szembe tűnően mindenki számára, (számomra legalábbis) szokatlan! Tükörben fényképezkedés, pózolás, -De vagány! felkiáltás.


Most felejtsük el az azelőttöt!

Minden fiatal, kamasz így viselkedik, függetlenül a szülői viselkedés háttértől eltekintve!


Ez úgy látom, fertőző az egész világon, mint egy vírus!

Ha te nem vagy ilyen még, majd ilyen leszel!


Van a mondás: Amilyen az anyja, olyan a lánya, és amilyen az apja...

De még egyszer mondom, minden fiatal így viselkedik, vírus szerűen.


Okozhatja ezt a médiában látott, beleértve az interneten látott műsorok? Egy népszerű portál népszerű tv műsorának rengeteg fiatal hányada előtt le volt írva egy viccben ez a két szó: szo*ás! Ba*ás! És erre egy 10-en éves csak úgy rányomott!! Ez igen, gondoltam!


Vagy a különböző énekes sztárok viselkedése? Amik hatnak a fiatalokra? Legnépszerűbb videomegosztón rázza magát (jobban tetszve riszálja a...) ilyen zenékre a saját szüleje előtt, (a szülőt elnézve pedig, aki észrevette mit csinál a lánya, nem tetszését fejezte ki).


Szerintem ez, már bocsánat, de szánalmas, ahogyan viselkednek!


És folytatódik ez a generáció tovább, a ti gyerekeitek is ilyen lesz, vagy még rosszabb?


Mert, ha tovább is ez a generáció lesz, akkor a gyerekvállalásból és nevelésből nem igen kérek, köszönöm! Ki tudja, mi lesz még sokkal később? A gyerek irányítja a szüleit ostorral?



2013. júl. 19. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Ez egy romló tendencia, minden generáció egyre degeneráltabb...


a lányok borzasztó ostobák 24 éves korig bezárólag, a legtöbbje, tisztelet a kivételnek.. de láttam már 27 éveset is aki egy 14 éves buta kislány agyi szintjén mozgott.

2013. júl. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen... És a környezetemben lévő felnőtteknek a 98%-a csodálkozik, hogy nem akarok a korombeliekkel társalogni, barátkozni. Mert a legtöbb ilyen szánalmas viselkedést produkál, amire én köszönöm, nem vagyok kíváncsi.

16/L

2013. júl. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én akartam valahova tartozni 17 éves koromig egy senkinek éreztem magam, elkezdtem járni 18 éves koromtól keményen szórakozni, volt hogy iskola időben elmentünk este és onnan mentünk reggel a suliba

Ittam, kipróbáltam amit lehetett, cigizni máig nem cigizek egyáltalán

Művelt rendes fiatalnak tartom magam, nem foglalkozom sztárokkal se példaképekkel szóval erről nem tudok mondani neked semmit, viszont az bizonyos hogy aki egy ismert ember után megy, sose lesz önmaga belülről


Én sem kérek a gyerekvállalásból, részben a kormány miatt

Mint már annyiszor el lett mondva, attól hogy valaki most hányásában fetreng meg rossz ember, az később ugyanúgy dolgozni fog és hasznos tagja lesz az országnak

Kérdező, ha Te pár tizen-huszonéves életviteléből elkönyveled a további évtizedeket, akkor inkább nem is kell tovább élni nem gondolod?

Gondolkozz el ezen, Te is voltál fiatal, Anyámék is voltak azok igen, bármilyen hihetetlen

21/F

2013. júl. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézd, van pár alapvető dolog, ami csak kis mértékben változott generációkon keresztül.

A fiatalok régen is csináltak merész, elképesztő ökörségeket (amiket később megbántak), régen is volt lázadó korszaka a legtöbbnek a szülei ellen, régen is vita volt az idősebb korosztállyal, akik emészthetetlen sz*rnak tartották a zenéjüket és a hóbortjaikat, régen is hajlamosak voltak mindenfélét kipróbálni, régen is voltak "menőnek" számító dolgok, régen is voltak ostoba söpredékek és értelmesebb tinik is.


A trendek változnak szerintem csak, és igen, a médiának ebben baromi nagy szerepe van, ahogy az internetnek is. Változnak a szubkultúrák, változtak a "mi ellen lázadunk" téma, változott a tinik torkán lenyomott "szépségideál", hogy mi számít menőnek. Megváltozott az általános fiatalos ízlésvilág, bizonyos dolgok erkölcsi megítélése, a lehetséges szórakozási formák. Az is sokban változott mi való, és mi nem való egy gyereknek, fiatalnak, ebben sok esetben a modern társadalom vált sokkal szigorúbbá.


Olcsó, tartalmatlan, parasztvakító szórakozási formák, "low culture" is létezett mindig, csak a filmtörténetben nem a régi retek ócskaságok maradtak fenn, hanem a klasszikusok, a vándorcirkuszok (sztriptíztáncosokkal, torzszülöttekkel) jobbára eltűntek, más pótolja őket.


Most épp ilyen facebook-buzulós, jajkilájkoltbe, csücsörítvetükörbenfotózós marhaságok a menők, de ahogy a fentebbi is írta, nagyobb részük kinövi, ahogy - többségében - kinőtték a régiek is az akkor aktuális idiótaságokat, és szüleinkké, nagyszüleinkké váltak.


Minden generáció mindig és mindenhol hanyatlónak, degeneráltnak ítélte meg a következőt, én is annak érzem a jelenlegi trendeket, de az értelmesek most is azok maradnak, sőt, sokkal több lehetőségük van tájékozódni, a hülyék... na, azok meg mindig többségben voltak és lesznek is.

2013. júl. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"attól hogy valaki most hányásában fetreng meg rossz ember, az később ugyanúgy dolgozni fog és hasznos tagja lesz az országnak"


Na ja, én meg dolgozhatok utána többszörösen, mert erős túlzás lenne írástudónak vagy akár csak beszámíthatónak nevezni a leépült gyökeret. Aztán ha az ilyenek miatt gyengül a cég, az én fajtámmal kezdik a leépítést egyrészt mert úgyis mindegy, másrészt mert a partiarc faktor elsődleges mérlegelési szempont akkor is, ha arról kell dönteni, ki maradjon még a cég alkalmazásában. Semmi baj nem lenne, ha nem a többség cigányodott volna le teljesen.

2013. júl. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egy szó, mint száz: Ez mind a média világ hibája, merre sodródik tovább a gyerek! Mit lát benne!


Nem a társadalom hibája!

2013. júl. 19. 23:44
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ha te nem vagy ilyen még, majd ilyen leszel!"


Na látod, ez az, amivel nem értek egyet. Ahhoz, hogy valakit magával ragadjon a "trend", ahhoz egy bizonyos értelmi szinten kell rostokolnia.


Engem sosem szippantott magába ez az egész. Sosem azt tettem, amit épp menőnek vagy divatosnak gondoltak. Ugyan ettől kevés ismeretségre is tettem szert, de nem bánom, hogy úgymond magamat szocializálom és nem másoktól kell ellesnem dolgokat.

2013. júl. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os


Nem csak a társadalom hibája... hanem az egyéné is.


Csak a gyenge jellemű emberekre tud hatni a média, akik könnyen formálhatóak.. sőt.. azt is mondhatnám, hogy a média egyáltalán nem hibás.


A média azt nyomja amiben pénzt lát, amiben van kereslet, azért nyomja a sok sz@rt a média, mert azt látja, hogy a sok agyhalott zombinak ez kell.


Igen is... a társadalom beteg. Sok ember ilyen alacsony értelmi színvonalon mozog.. ez a szomorú igazság.

2013. júl. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!