Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Budapesten miért mondják így...

Budapesten miért mondják így a következő szavakat: üdítő=üdittö kóstol=kosstol erősítő=erössittö?

Figyelt kérdés

2013. júl. 20. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én így sose hallottam, pedig 6 éve Budapesten lakok :D
2013. júl. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szokás.

Miért mondják, hogy "3 óra magasságában"? Mert a hülyeség ragadós.

Miért kérdeznek úgy, hogy a mondat utolsó szótagjára hangsúlyt tesznek: Mikor megyünk haZA?, Miért csinálod ezt veLEM? Mert a hülyeség ragadós.

Miért mondják, hogy pósta? Ha tudnának olvasni és írni, nem mondanák így.

Szóval a kultúrember nem beszél így, nem veszi át a divatos, de helytelen nyelvi formulákat.

2013. júl. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Pont, hogy nem Budapesten mondják így. Nekem a vidéki ismerőseim beszélnek így helytelenül. Pl.: hüttő, meg hasonlók.


Aki budapesti (tehát ott született, vagy legalábbis nagyon régóta ott él) az normálisan beszél, csak lehet, hogy te azokat hallottad, akik most, az "új világban" költöztek fel...

2013. júl. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Ezek szerint az egész nép megbolydult. Az én (vidéki)környezetemben is így beszélnek. De pár éve még nem így volt.
2013. júl. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezeket a Morning show-ban hallottam. Balázs mondta hogy "kosstol", Kasza Tibi hogy "üdittö" az "erössittö"-t pedig egy pesti zenész haverom használja:)
2013. júl. 22. 00:02
 6/11 anonim ***** válasza:

Jézusom, ilyen idiótáktól mi mást vársz??

Komolyan tőlük akarod megtanulni, hogyan beszélnek Budapesten?

Nehogy már ilyen suttyókat vegyél mérvadónak, közük nincs a budapesti élethez...

2013. júl. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szóval láttál 2 Budapestit a tévében, és ismersz egyet személyesen, és szerinted ők vetítik ki egész Budapest képét? Gratulálok!
2013. júl. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem a tv-ben láttam őket, hanem a rádióban hallottam:) De viccet félre téve, nem három tag alapján alkotok képet, itt csak pár példát soroltam fel, melyeket mostanság a hallottam, de amúgy még számos budapesti fiatalt hallok így beszélni.
2013. júl. 23. 01:38
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem reprezentatív a felmérésed, buta vagy, ha ezek alapján ítélsz.
2013. júl. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem végzek felmérést. Nem ítélkezem.

Talán rosszul tettem fel a kérdést.

Úgy talán érthetőbb, hogy: Miért csak budapesti fiatalok szájából hallom így kipenderülni eme szavakat?

Nem arra akartam utalni, hogy Budapesten mindenki a tuskó celebekkel egyenlő.

2013. júl. 24. 07:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!