Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsiben hogy működnek a...

Bölcsiben hogy működnek a következő dolgok? Leginkább Budapesten?

Figyelt kérdés

- Egyrészt egyedül nem tudja kifújni az orrát, itthon orrszívó porszívó megy. Általában csak orrfolyással, köhögéssel nem szoktak otthon maradni a gyerekek. Nyilván bölcsiben nem fogják szívni az orrát, viszont ha egész nap vissza szippantja, rámehet a fülére, stb... Mégis kénytelen leszek itthon maradni vele egy szimpla náthával?


- Másrészt még nem szobatiszta. Kell bevinnem pelust. Azt bedobják közösbe vagy minden gyerekre azt adják rá, amit anyuka bevitt? Mert pl. mi pont azért használunk egy bizonyos fajtát, mert abból a 6-os méretből az a fajta a legnagyobb a többi 6-os méretűhöz képest. És viszonylag jól bírja a "strapát".


2012. febr. 9. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:

1: Előfordulhat. Nekem a kicsivel volt a második évben októbertől február végéig, hogy egy hét bölcsi, egy hét nagymama. Különösebben nem volt beteg, csak a takonykór.

Ha csak ici--picit folyik az orra, akkor még nem annyira gond, de ha jobban, akkor maradni kell vele, mert megfertőzheti a többit, vagy gyógyszerre lenne szüksége, azt pedig nem adnak a bölcsiben (csak ha ott lázasodik be a gyerek és azonnal csillapítani kell)


2: kérdezz rá, nekünk kis polcon volt külön mindenkié.

2012. febr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az en lanyom szeptember ota bolcsis, de csak a napokban derult ki veletlenul, hogy nalunk orrszivo porszivoval szivjak nekik. Meg dicsertek is a lanyom, hogy o az egyetlen, aki nem sir, hanem megy a porszivoert es ha kesz vannak vele, megtapsolja magat es mondja, hogy "udes" (=ugyes):DDDDD Igy szokta meg itthon.

Pelust mindenki visz, de hogy a kozosbe dobjak-e nem tudom. Azt tudom, hogy altalaban mindig ugyanolyan pelussal adjak haza, mint amilyet mi vittunk, illetve ha nem olyan van rajta, akkor tudom, hogy elfogyott a bevitt pelusunk. Amirol tudom, hogy kozosen hasznaljak, az a popsitorlo kendo illetve a popsikrem.

Ja, egyebkent fizetos, nem allami bolcsibe jar a lanyunk egy pesti kulkeruletben.

2012. febr. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Egyébként hétfőn megyek be a vezetővel beszélni, azt hiszem lesz a rakás kérdésem:)

2012. febr. 9. 23:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk a nózit csak törölgetik,ha náthás,akkor reggelente kiporszívózom,teszek bele cseppet,és délutánonként kap gyógyteát.

A pelust viszont nem a közösbe rakják,hanem minden gyerkőcnek van egy fakkja,és odateszik.

Én is elég mérges lettem volna,ha beviszem a Libero-t és Tesco-s pelus lenne rajta délután:(!

2012. febr. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Állami bölcsi bp: nálunk is csak az orrot törölgetik, ha van aki már tudja fújni, azzal fújatják, de porszívót nem használnak. (szerintem akkor egy dadát arra alkalmazhatnának, hogy a porszívós orrszívót kezeljék, mert kb. minden percben folyik valamelyik gyerek orra, és ugye a csövét meg nem is használhatnák, állandóan mosogatni kéne, szóval szerintem ez bármennyire is igény, egy állami bölcsiben a 12 gyerek mellett nem kivitelezhető)


Egyébként képzeld el, anyósom csecsemőotthonban dolgozott sokáig, most bölcsivezető, tehát szakmabeli, de a páromnál még azt a régi kézi gumi orrszívót sem használta, a porszívótól meg egyenesen rosszul volt, mikor a fiamnak szívtuk az orrát. Úgy kellett győzködni őt (orvoshallgató rokon anyukának) a porszívós orrszívó fontosságáról, és kikötöttük, hogy csak akkor vigyázhat az unokájára, ha szívják az orrát, ha kell. Azóta szívják, mint a kisangyal, de én annyira meglepődtem, hogy az orrfújást erőltetik egy éven aluli gyereknél.... hogy fújná már ki normálisan az orrát??? szóval lehet, hogy a régimódi beidegződés miatt is úgy működnek a bölcsik, ahogy működnek.


Nálunk a pelus mindenkinek a sajátja, van saját polc, és onnan veszik le. A popitörlőt kell havonta vinni, az nem saját, azt dobják a közösbe. Popsikrémet viszont lehet sajátot vinni, mindegyikre szintén a gyerkőc neve van ráírva.

2012. febr. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!