Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az mennyire normális, hogy...

Az mennyire normális, hogy alig beszélek?

Figyelt kérdés

Engem nem igazán zavar, de most felmerült bennem a kérdés, hogy ez így oké-e. A kérdés azt hiszem teljesen vázolja a helyzetet, de mégegyszer röviden:

Senkivel nem szeretek beszélni, legyen ő barát, rokon vagy ismerős. Se telefonon, se személyesen. Ha muszáj akkor is röviden és gyorsan, hogy hamarabb túl legyek rajta. Jobban szeretek egyedül lenni. Van, hogy órákon át meg sem szólalok. Kerülöm az embereket. Nem szeretek eljárni otthonról. Ha valakivel mégis beszélek akkor sosem mondok magamról semmit. Már többen megkérdezték, hogy jól vagyok-e vagy, hogy minden rendben szóval nem igen tudják hova tenni a dolgot.

14/L



2013. júl. 22. 14:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát lehet, hogy mások, akikkel beszélgetsz, tényleg furcsának tartják, és kellemetlenül érzik magukat a környezetedben. Jobban kedvelik az olyan embereket, akikkel bármikor, bármiről lehet beszélni, találkozgatni, stb.

Én is hasonló típusú vagyok, mint te, mondjuk én már kicsit kellemetlenül is érzem magam, ha nem tudok normális dolgot mondani annak, akivel épp egy helyen vagyok vagy valami. Szóval én már próbálok változni, te még bőven ráérsz szerintem.^^

17/F

2013. júl. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Van még időm az biztos.:)

Van, hogy elkap a hév és akkor be nem áll a szám, de ez nagyon ritka. Biztos függ ez témától, személytől is, de nem tudom. Sosincs olyan érzésem, hogy most akkor de jó lenne biciklizni a barátaimmal. Elvagyok otthon egyedül. Néha mondjuk az rossz, mikor rádöbbenek arra, hogy nem nagyon ismernek még a barátaim, rokonaim se. Meg senkitől nem tudok tanácsot kérni egy személyes dologban. Meg meg nem tudom... néha jól esne ha lenne valaki akivel bármiről beszélhetek, de nincs ilyen a környezetemben szóval nem is beszélek. Sose szerettem magamról beszélni másokkal. Magamba fojtom és ez az ami rossz benne, de elviselem mert nem akarok beszélgetni. Jó lenne kimondani, de nem megy.

Igen, már észrevettem, hogy meg vannak illetődve az emberek mikor látják, hogy nem vagyok valami jó beszélgető partner. Furcsa helyzet mikor állunk egymással szemben, nézzük egymást, próbálgatunk poénkodni, akkor nevetünk és tulajdonképpen mindketten azt várjuk, hogy elmehessünk.:)

Nem zavar...mondom ezt, de igazából nem jó ez így. Ha beszélgethetnék valakivel, akit érdekel is és meghallgat nem mondok semmit csak hallgatok. Én nem tudok beszélgetni...

2013. júl. 22. 15:01
 3/13 anonim ***** válasza:
Sociofób vagy,én csak félig:D
2013. júl. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Félig? :)
2013. júl. 22. 15:13
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát hogy nem vagyok annyira olyan mint te,de nekem van olyan hogy pl nem merek emberekre nézni.meg a szemükbe.de gondolom veltek is így van
2013. júl. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én ránézni merek, akár bámulom 20 pecig is csak ne szóljon hozzám. Bár elég kézenfekvő, hogy megkérdezi mit művelek szóval igen, próbálom kerülni a szemkontaktust is. :)
2013. júl. 22. 15:31
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is szociofóbiád van. Nekem is volt egy ilyen osztálytársam,mai napig egyedül él,utálja az embereket,nem szereti,ha egy szomszéd hozzászól,nem intézi a hivatalos ügyeit,mert akkor beszélnie kellene.55 éves, de még nem volt kapcsolata férfivel.

Próbálj meg változtatni,ha kell,inkább keress egy jó pszichológust.

2013. júl. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ugyan, csak introvertált vagy. Normális, csak ritkább.
2013. júl. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Introvertált?
2013. júl. 23. 15:03
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, és a szavaidból ítélve, egy elég komoly introvertált. Én is az vagyok, de talán egy fokkal kevésbé, mint te.


[link]


[link]

2013. júl. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!