Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Normális dolog az, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális dolog az, hogy nem beszélek Vele ilyen esetben? Dráma.

Figyelt kérdés

Előzmények:

Párommal a 6. évünkben járunk,kb. fél éve megtudtam a volt Szomszédasszonyunktól,hogy valaki mással jár oda a házunkhoz egy ideje (amit egyébként albérletbe adtunk ki,de az albérlő épp külföldön dolgozott). Ekkor is az volt az első reakcióm,hogy "nincs miről beszélni a továbbiakban" (tudtommal a hűség az egyik alappillére volt a kapcsolatunknak) és nem is vettem fel a telefont.Persze azt a tudtára adtam valahogy,hogy kiderültek a dolgok és innentől kezdve passzív voltam.Egyébként ekkor Párom is épp külföldön volt és volt 3 nap,míg ezután onnan hazaért,de addig szétvetette az ideg és jó sokszor hívott és amint Magyarba ért (javarészt alvás nélkül nyomta a gázt hazáig) rögtön meg is keresett.Még ekkor sem akartam Vele beszélni,de nehezen lehetett volna elküldeni....Barátnőm próbálta,de végül Ő is úgy látta jónak,hogy beszéljek a Párommal....így ennek a sztorinak a vége,végül az Én legnagyobb meglepetésemre az lett,hogy mindent megbeszéltünk és kibékültünk.Próbálom dióhéjban és érthetően leírni,úgyhogy ennyi.


Jelenleg:

Történt egy "deja vu" csak igazából. Ugyanis megint volt dolgom a háznál és a Szomszédasszonytól ugyanazokat az infókat kaptam újra.És megint ráálltam a "nem akarok Vele beszélni" álláspontra csak ez már tart lassan 3 hete és már elgondolkodtam azon,hogy vajon igazuk van azoknak akik azt mondják,hogy meg kéne hallgatnom? Én eddig több okból is jónak gondoltam azt,ha nem beszélünk.... De már kezd kicsit terhes lenni ez a helyzet.


KÉRDÉSEM LÉNYEGE: Vigyem tovább a végletekig ezt a "nem kommunikálok" verziót? Vagy van azoknak valami igazuk,akik azt mondják,hogy hallgassam meg?

KÖSZI!


2013. jún. 20. 17:41
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Hallgasd meg, kirúgni utána is lehet.
2013. jún. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "nem kommunikálós" dolog egy amolyan duzzogás a részedről, aminek az a célja, hogy rád figyeljen...semmi értelme, egy dráma, ahogy írtad is...Nos, kérdés, hogy mennyire megbízható a szomszédasszony! 6 év járás után pedig meg kellene ezt kultúráltan beszélni, ha valóban kiderül, hogy megcsalás történt, és te ezt így nem szeretnéd folytatni, akkor is le kell ülni, és tisztázni a dolgokat, és ha ez után nem reagálsz a megkeresésére, az már teljesen elfogadható, jelenlegi helyzetben pedig te is látod, hogy tarthatatlan..:)
2013. jún. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Ti is azt írjátok,hogy hallgassam meg.:O Miért?

Egyébként természetesen köszi a válaszaitokat!

2013. jún. 20. 17:50
 4/39 anonim ***** válasza:
90%

Sosem értettem, mi érelme van ennek a "nem szólok hozzád, nem beszéljük meg" hozzáállásnak. A kisgyerekek szoktak duzzogni, nem felnőttnek való magatartás.

Tiszta vizet önteni a pohárba, aztán eldönteni, mi legyen. Kérhetsz gondolkodási időt, vagy elküldheted azonnal, de mi a fenére vársz végül is, hogy mit érsz el a duzzogásoddal?

Egyszer ezt már eljátszotta veled, megtette még egyszer (ha igaz), meg fogja tenni harmadjára is.

Akkor te majd megint duzzogsz pár napot, aztán minden oké?

2013. jún. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
84%

Ha egy óvódás tudna írni, tuti ilyet írna.. A múltkori eset után kiderült hogy konkrétan megcsalt? Ő is bevallotta vagy csak legyintettetek rá?


Egyébként osztom az első véleményét. Hallgasd meg, azzal nincs veszíteni valód, de az, hogy eltűnsz egy hang nélkül, ráadásul elég hosszú idő után, gyerekes dolog...

2013. jún. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
74%

Én azt nem értem, hogy miért nem a pároddal beszélsz? Miért a szomszédasszony állítólagos infóira alapozva fogod magad és elfordulsz? Egy normális kapcsolatban a felek kommunikálnak... miért olyan nehéz ezt megérteni?

én komolyan nem értem ezt a hozzáállást soha... a másik hogy találja ki a fene van? Olvasson a gondolataidban? Oda állsz elé és megmondod neki ez van, én ezt hallottam... tagad nem tagad, mindegy a lényeg, hogy SZEMÉLYESEN elmagyarázod neki, hogy neked ez nem állja meg a helyét egy kapcsolatban, sajnálod.

Oké, hogy esetleg megcsal a párod, többet nem tudsz, csak amit feltételezel, de a te viselkedésed még egy oviséval sem ér fel. Pláne 6 év kapcsolt után...

2013. jún. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Na akkor tisztázom,mert látom már többeknek úgy jön le,hogy ez duzzogás.Mint írtam több okot is tudok mondani arra,miért csinálom ezt,amiben igen,lehet,hogy benne van a sértettségem kifejezése is,de nem elsődlegesen az biztos.

Fontosabb az,hogy nem akarom,hogy megint úgy kimagyarázza,mint a múltkor.Egyszerűen a múltkoriból kiindulva nem akarom,hogy megint szépen meg legyek nyugtatva és szépen minden át legyen beszélve,mert annak tudjuk mi a vége....Másik ami talán még fontosabb,hogy azért nem akarom látni,hallani és találkozni Vele,mert elgyengülök a jelenlétében.Bár ennek a kimenetele is ugyan az,mint az előző fontos tényezőnek.

Ha meg tudom tartani ezt a távolságot,akkor talán tovább tudunk lépni,de ha nem,akkor nem fogjuk elengedni egymást.

2013. jún. 20. 18:01
 8/39 anonim ***** válasza:
42%
Én bizony nem hallgatnám meg, minek? Egyszer már megtette, vagyis többször megtette, ha mással járkált oda, akkor meg minek hallgatnád meg a magyarázkodását? Megint meghallgatod hogy hülyének néz? Menjen szépen isten hírével a lotyóival együtt, örüljenek egymásnak, te meg keress egy tisztességes hapsit magadnak, jobban jársz!
2013. jún. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
89%
Ha meg így van, ahogy írtad, akkor nem kell vele foglalkozni, ne reagálj, max annyit, hogy már vége, te túl léptél rajta, és hagyja, hogy éld az életed, ne zaklasson, te már nem fogod újra kezdeni!
2013. jún. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Egyébként azt érzékelem Én is,hogy ez inkább vall egy ovisra,mint egy felnőtt értelmes emberre az tény,azért is a kérdés! (Csak kb annyi erőm is van ehhez,mint egy pici ovodásnak.) Köszi a válaszokat!
2013. jún. 20. 18:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!