Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem lenne jobb, ha nem vágyna...

Nem lenne jobb, ha nem vágyna mindenki ilyen görcsösen elismerésre?

Figyelt kérdés
Konkrét sztori miatt írtam ki a kérdést , de lelkileg folyamatosan Leterhel ez: hogy próbálok az élet minden területen bizonyítani , mégsem dicsérnek soha. Hogy ha a Ferjemnek azt mondom , fáradt vagyok , akkor ő meg fáradtabb. Hogy csak saját magamtól várhatom az elismerést , holott en mindenki más pozitív tetteit , tulajdonságait amikor lehet mindig szóban elismerem.
2013. aug. 1. 13:59
 1/4 A kérdező kommentje:
Jelenleg egy nehez szules után 3 nappal vagyok itthon , de a családom meg annyit sem kérdezett , hogy vagyok. A barátaim érdeklődnek felolem is , de a közeli - távoli családtagok nem. Sok feladat hárul a férjemre, anyukamra , es folyton úgy érzem hogy mártírkodnak körülöttem , éreztetik , mennyire fáradtak. Ami jogos , de nekem is nehéz .. Nem a saját problémámra keresek választ , a fő kérdés érdekel , lehet - egyáltalán elismerési vágytól mentesse tenni magunkat.
2013. aug. 1. 14:03
 2/4 anonim ***** válasza:

Az emberek szeretnek panaszkodni, és egy idő után már észre sem veszik, ha folyamatosan művelik.


Nekem volt egy ismerősöm, aki a büdös életbe nem panaszkodott, csak ha már nagyon nagyon nagy volt a baj. Vannak ilyenek, csendben szenvedő típusok, személyiségfüggő.


Egyébként nem adhatok konkrét tanácsot, én magamtól jutottam el odáig, hogy belesz'rok mások véleményébe és nem hajkurászom az elismerést.

2013. aug. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tényleg nehéz olyan emberekkel, akik folyton sajnáltatják magukat. Ne vágyj az emberek dicséretére. Amit teszel, az eredményért tedd, vagy azért, mert tudod, hogy amit teszel, helyes, vagy mert meg kell tenned. Ne az elismerés legyen a cél, mert azt - ahogy a példádból is láthatjuk - vagy megkapod, vagy nem.

Én egy csomó zöldséget és gyümölcsöt termelek itthon, hogy legyen. Nem azért dolgozom velük ennyit, hogy bárki is megveregesse a vállamat, hanem azért, hogy télen tele legyen az éléskamra, és hogy ha valaki az ismerőseink közül nehéz helyzetbe kerül, akkor adhassunk neki.

2013. aug. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 McEnroy ***** válasza:
elismerem hogy fáradt vagy.. remélem jobban érzed magad.. kérsz kitűzőt?
2013. aug. 2. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!