Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha sem a munkahelyröl, sem a...

Ha sem a munkahelyröl, sem a kapcsolataitokból nem kaptok pozitív ösztönzést, akkor Ti hogy lendültök át a holtponton?

Figyelt kérdés

Hogyan és milyen lelkesítö tevékenységbe fogtok?

Arra gondolok, hogy többnyire szenvedélyesen és lelkesen csinálom a dolgaim - munka, szabadidö, család - akár külsö ösztönzés nélkül is, tehát belülröl fakadóan, aztán hirtelen megkérdöjelezem magamban: mi végre ez az egész? Ès leállok. Hirtelen minden olyan céltalanná válik.

Itt vagyok most.

"Kívül" nem történ semmi, mégcsak fáradtabb sem vagyok, mint máskor. Ez egy belsö folyamat.

Aki ezt az érzést ismeri, segítene, hogy lendül át ezen?


Ilyenkor irigylem azokat, akik különösebb lelkesedés nélkül, monotonon, de fegyelmezetten csinálják kötelességeiket és "nem esnek ki a ritmusból".


Elöre is köszi a segítséget.



2013. aug. 8. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Vizsgáld meg, tényleg nincsen értelme semminek? Tényleg csak félig üres üvegek vannak? Ha találsz ilyen üvegeket, keresd meg, mitől vannak félig teli?!
2013. aug. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

#1

Mert valami barom nem itta meg mindet.


Én ilyenkor lazítok egy kicsit, pihenek, iszogatok, aztán visszaáll minden normálba. Azért dolgozz, hogy neked jobb legyen, ne azért, hogy megdícsérjenek. Ennyit tudok mondani. Természetes, hogy néha összedől az ember.

2013. aug. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"ne azért, hogy megdícsérjenek"


À, régóta nem azért, söt mondhatni, már gimi óta nem azért teszek bármit, hogy mások elismerjenek.

Ilyen módon nagyon nem szeretnék másknak kiszolgáltatva lenni.( De az is lehet, hogy nem kényeztetett el az élet ilyen szempontból.)

A dolgokat saját elhatározásból teszem, meg persze, amit a helyzet megkíván.

De most elpárolgott ez az elhatározás.


Lehet, hogy igazad van: túlpörögtem és lazítani kéne. Csak azt nem tudom, hogyan.

Ilyenkor jó lenne valami vidám kis összejövetel...

Itthon nemigazán tudok ellazulni...

2013. aug. 8. 10:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Én sok zenét hallgatok, mielőtt megjön eléggé bedepressziózok, sírdogálok és kilátástalannak látom az életem, pedig semmi se történik. Ilyenkor erőltetni szoktam magamra valami vidámabb zenét, az felidéz emlékeket, hogy milyen jó volt amikor x helyen voltunk és ez szólt és y dolog történt, a lényeg, hogy kirángassam a gondolataimat abból a lehúzó örvényből. Amikor érzed, hogy közeledik a hirtelen leállás, akkor ne engedd elhatalmasodni, próbáld megelőzni valahogy. Tudom, erre kértél ötleteket, egyik ötletem a zene a fülbe mondjuk útban munkába és zárd ki a külvilágot. Másik amit én ilyenkor teszek, az az, hogy a páromnak elmondom, hogy magam alatt vagyok, nem tudom miért, ilyenkor kicsit beszélgetünk, én azzal hogy kimondtam kicsit oldottam is a bajomat és jó érzés, hogy számíthattam másra, nem érzem annyira egyedül magam.
2013. aug. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"kilátástalannak látom az életem"


Ez nálam is passzol. Neked is van párod és mégis így érzünk. Furcsa. À, nekem ez menzesztöl függtelen, még ennyi logika sincs benne.

Milyen zenét szoktál hallgatni, könnyüzenét? Magyart?

2013. aug. 8. 12:15
 6/9 anonim ***** válasza:

Magyart nem igazán, angol nyelvűeket inkább. De én nagyon muzikális vagyok, vendéglátóztam is évekig, ahol mindig szólt a zene, nem is tudnék meglenni nélküle. Szóval ha te nem vagy ennyire zenehallgatós, akkor nehéz rábeszélni, hogy hallgass zenét :)


Miért nem próbálsz meg olyat csinálni, ami sikerélmény a munkahelytől és a párodtól függetlenül. Mondjuk főzz valamit, amit nagyon szeretsz, régen csináltál, vagy nagymamád csinálta és mindig ki akartad próbálni. Vagy süss ilyet. Én szeretek elmenni Obiba is egyedül, kivonulok a kertészeti részre, böngészgetek a virágok között, veszek 1-2-t az ablakunkba. Vagy kimegyek egyedül ikeába és még ha semmit se veszek vagy max hotdogot, akkor is nézelődök, ötleteket gyűjtök, beleülök egy kanapéba, stb. Annyi minden lehet ösztönző, ezt magadban kellene megtalálnod, hogy mi az, ami téged fellelkesít, mert engem akár a zene, de ez nem garancia :)

2013. aug. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

A nekem tetsző zenék hallgatásával.

pl.:

http://www.youtube.com/watch?v=AirDnyqL5Qs

http://www.youtube.com/watch?v=DEytv4xj-OY

Nemrég bukkantam rá, és nagy kedvencem lett. :)

2013. aug. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Úgy lendülök át a holtponton,hogy már rájöttem,hogy ez is elmúlik. Nekem is vannak ilyen napok,néha hetek,de már rájöttem,hogy én így működöm.Ilyenkor álmodozom,zenét hallgatok vagy néha szembejönnek a neten olyan videók,amitől újra elhiszem,hogy szép a világ és van még emberség is a földön és aztán ahogy jött el is múlik egyszer a mélypont.
2013. szept. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
iszom egy RedBullt
2013. szept. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!