Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg van olyan ember akit...

Tényleg van olyan ember akit nem érdekel semmi a világon, akit nem érdekel mit mások véleménye, ki mit gondol róla, csak teszi azt, amitől boldog? Ha igen, hogyan csinálja?

Figyelt kérdés
Sajnos én olyan ember vagyok, aki inkább mások véleményének a rabja, és nem merek lépni, meg kimondani amit akarok vagy gondolok, csak hogy ne legyen feszültség, meg veszekedés, és inkább magamban őrlődök, ezen szeretnék valahogy változtatni.

2013. aug. 11. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen vagyok, vagyis legtöbb esetben ilyen próbálok lenni. Hidd el, ebben a mai világban nem éri meg jónak lenni, nem mondom azt, hogy én egy útálatos ember vagyok, de nagyon sokszor inkább az én érdekeimet nézem, emellett mégis meg tudok maradni kedvesnek, meg aranyosnak, meg rendesnek, ugyanúgy vannak barátaim, van életem, és sokszor sokkal jobb mint azoknak, akik azon törik a fejüket, hogy jaj most ki mit gondol rólam, mit csináljak, hogy csináljam.
2013. aug. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
teljesen egyetértek veled, én is így szeretném, csak valamiért ilyen gátlásos vagyok magammal szemben és mindig mások véleményére adok, aztán nem kellene pedig
2013. aug. 11. 13:10
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig azt teszem, ami nekem jó. Kivéve, ha a családomról van szó. Akkor azt teszem, ami nekik jó. Gondolok itt a gyerekekre, és a férjemre. A többit magasról letojom. És mióta így teszek, azóta sokkal boldogabb vagyok.
2013. aug. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Meg kell tanulni néha konfrontálódni, nemet mondani, stb... hogy a saját akaratunk érvényesülhessen úgy, hogy másokat se bántsunk vele... jó a kérdés, az a baj, hogy aki tudja hogy hogyan kéne reagálni, viselkedni, annak sem megy mindig...

Szóval szerintem tanulás kérdése, ha megvan az egészséges önbizalma az embernek, akkor bízik magában, a döntéseiben. Ha tudod, hogy neked valami jó, akkor mondhat akárki-akármit.. a te életed, nem az övék. Csak te tudhatod, mi a jó neked, még akkor is, ha pofáraesés lesz belőle :).

Aki pedig azt mondja, hogy soha senki véleménye nem érdekli, azt nem hiszem el. Számunkra fontos emberek véleménye mindig számít, nem? Hiszen lehet az valóban építő kritika vagy jó tanács. Lehet, hogy csak évek múlva jössz rá, hogy b@sszus, mennyire igaza volt annak az illetőnek.

2013. aug. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, egyetértek veletek; csak vannak nehéz helyzetek amikor a saját magam jólétét akarva okozok magamnak problémát, mint pl jelen esetben, hogy egy se veled, se nélküled kapcsolatnak véget vetni egy munkahelyen, ahol a másik félnek kicsit nagyobb a befolyása , mint mondjuk neked, eléggé kétes érzéseket eredményez, s pont ez miatt nem tudom, hogy hogyan álljak ki magamért, és merjek hangot adni a véleményemnek..
2013. aug. 11. 17:14
 6/10 anonim válasza:

Ezt nem igazán értem. Főnök? Kisfőnök? A kapcsolatnak nem szabad hatással lennie a munkára... nem értem, a munkahelyedet félted és azért nem mersz lépni, vagy szólni, véleményt nyilvánítani?

Előző voltam

2013. aug. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát egyrészt a munkahelyemet, vagy ha a munkahelyemet konkrétan így nem is veszíteném el, de kialakítható olyan helyzet, hogy saját magamtól jöjjek el, mert már nem bírom tovább, pl. hogyha mindenki ellenem hangolódik
2013. aug. 11. 17:29
 8/10 anonim válasza:

Miért hangolódna mindenki ellened? Mert megszakítasz egy kapcsolatot és pletyka lesz belőle?

Mondjuk az idő megoldja az ilyen dolgokat konfrontálódás nélkül is... az én életemben legalábbis.

Lehet hogy egyik nap még furkálnak vagy kibeszélnek, de ha továbbra is természetesen viselkedsz és nem kerítesz nagy feneket a dolognak, elül a dolog magától.

2013. aug. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hát vagy pletyka, vagy ellenem hangolna mindenkit, hát bonyolult, igen az idő sok mindent megold, de addig is ki kell bírni, én meg olyan vagyok, aki akaratán kívül is nagyon foglalkozik mások véleményével, pedig egyáltalán nem kellene tudom én is, csak valahogy még az agyamban ezt nem tudtam átváltani :), de az is lehet , hogy nekem kellene váltani a munkahellyel meg az életemben, és más irányba menni tovább, de akkor meg azért változtatok az egész életemen, mert mások véleménye miatt, tehát ez megint nagy ostobaság.. Kicsit megvagyok zavarodva.
2013. aug. 11. 18:00
 10/10 anonim válasza:

Az olyan ember egy semmirekellő hatalmas sznob... Utálom az olyanokat... Pfuj...



Peace

2013. aug. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!