Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen ez a mostani...

Miért ilyen ez a mostani generáció?

Figyelt kérdés

Fiúk,lányok egyaránt.Mikor a lányok felraknak egy tükörben pózolós képet,odaírnak valami idézetet,aminek semmi köze hozzá,aztán megosztják 25-ször,ezt sose bírtam felfogni.Nézegetem a kommenteket,egy csomó k*csög írogat elég perverz dolgokat,ők meg még örülnek is neki.2 hetente más sráccal vannak,aztán meg sírnak,hogy milyen sz*r az élet.Felszedni se nehéz őket,elég ha valaki ki van gyúrva,van háttere,meg elmegy néha diszkóba,és bárkit megkapnak,a tényleges emberi értékek már nagyon a háttérbe szorultak.De fiúk se különbek,mikor csoportosan járkálnak az utcán és teszik az agyukat,belekötnek mindenkibe ok nélkül,aztán várják,hogy a lányok szemében ettől majd nagyobbnak látszanak.És nem az van,hogy majd kinövik,mert amikor én ennyi idős voltam,még sokkal normálisabbak voltak az emberek,és már azt látom,hogy a korombeliek is kezdenek ilyenek lenni.13-14 évesek isznak,dohányoznak,lekezelnek mindenkit,a lányok flegmák,a fiúk meg tipikus k*csögök,a szülők meg kb. le se *****.Belőlük vajon milyen szülő lesz? Meddig süllyedünk még?

18/F


2013. aug. 14. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor most képzeld el egy 30 évesnek milyen furcsa ezt látni. :D Amikor látom a 15 éves kislányt ahogy egy szál bugyiban spárgázós képet tesz ki magáról, akkor én is megkérdezem magamtól, hogy vajon a szülei ezt miért engedik. Egyébként minden generációnak megvannak a maga hülyeségei, most éppen a kacsacsőrös tükörbenpózolás és a segget sem takaró rövidnaci, anno a tetoválás és a szakadt farmer. Majd idővel ők is rájönnek (jó pár pofára esés után), mit hogyan kellene.
2013. aug. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért vannak kivételek, pl. én (meg te). Nem mutogatom magam facebookon, vagy bárhol a neten. Egyszerűen nem erre való szerintem, ha valakit érdeklek nézzen meg élőben. Szeretnék normális kapcsolatot, de körülnézek és mindenütt pávák, swagek (vagymik), bunkó köcsögök, vagy kockák vesznek körül. És egyik sem az esetem. Haverkodós vagyok, de annyira gyerekesnek tartom a korosztályom nagy részét. Egyre kevesebb lesz a normális ember, nyeli be őket a net, a média, a társadalom butítása. Ezt nem lehet a generáció hóbortjaira fogni, mert túltesz a jóízlés meg a józanész határán. Nekem is állandó dilemmám: hova fajul ez a világ? Mi lesz ezekből az emberekből? És hol találok egy normális srácot, aki megbecsül, fel tudja mérni a belső értékeimet, és nem csak használati tárgynak vesz?
2013. aug. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez leginkább a szülők és a társadalom hibája...A szülök mindketten dolgoznak, hazaérve a melóból meg már fáradtak gyereket nevelni, és ez lesz az eredménye...a szeretethiányos kis csitrik és mácsók így próbálnak figyelemhez jutni, közben pedig belül silányak és szeretet éhesek...Ezt szánni lehet csak....
2013. aug. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Már Szókratész óta-vagy még nála is korábban-folyamatosan szidták a jelenlévő generációt. Minden generációnak megvan a hibája, a nehézsége ezt el kell fogadni, alkalmazkodni kell hozzá. Jó esetben kinövik, rossz esetben így maradnak de mindig lesznek olyanok akik kilógnak a sorból, jelen esetben te. Elhiszem, hogy te sok ilyet látsz, de vannak más típusú emberek is.


21/L

2013. aug. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tudod, én mit találok ebben az általatok leírtakon kívül nagyon elszomorítónak? Azt, hogy minket, akik más értékrend szerint élünk (lásd, nem mutogatjuk magunkat egy szál bugyiban a tükör előtt pózolva, nem járunk éjjel-nappal diszkóba meg berúgni, stb...), kapásból furcsának találnak és elítélnek.


Én kamaszkorom óta kilógtam kicsit a sorból. A legtöbb lánnyal ellentétben én "kocka" voltam (és az is vagyok a mai napig): bulizás helyett inkább olvastam, videojátékoztam, filmeket/sorozatokat néztem, cosplayeltem. Nem hiszem, hogy ezzel bármi rosszat is tettem volna vagy tennék. A család szemében mégis mindig én voltam a fura, egyik hasonló korú lányrokonom pedig az egekig volt magasztalva, hogy micsoda képeket tesz fel magáról (olyanokat amiket nagyon nem lenne illendő egy tizenéves lánynak szvsz), mennyit jár el otthonról, meg hűha már van fiúja, és milyen szépen lefogyott! Persze arról láthatóan nem tudtak, hogy a hétvégi bulizás nem teaparti, hanem általában a részegségig való ivásról szól, a híres fiúja előtt/után pedig megannyi emberrel együtt volt, általában védekezés nélkül. Aztán persze megijedt, mikor azt hitte, teherbe esett. A szép alakját is főleg a kis híján bulímiáig fajuló koplalásával érte el. Mivel én mindezektől függetlenül kedvelem őt, sosem mártottam be pl. a nagyszüleimnél vagy más közeli rokonaimnál, akik szemében ő az etalon.


Nem azt mondom, hogy amit ő csinált, az feltétlen rossz. Másképp éljük az életünket, ő bulizni meg kacsaszájazni szeret, én mást csinálok szívesebben. Nem vagyunk egyformák, mindenki maga dönti el, hogyan akar élni. De az, hogy a közvetlen rokonaim megszóljanak emiatt és engem nézzenek hülyének, az enyhénszólva bántó és sokkoló.


Bocsánat, ha hosszúra sikerült, de gondoltam elmesélem. Hiszen ezek szerint nem csak azzal van baj, hogy a mai generáció így él, hanem azzal is, hogy a világ ezt tartja normálisnak és követendő példának sajnos.


24/l

2013. aug. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy mondták az előttem levők közül egy-ketten, vannak kivételek. Én is olyan vagyok, s csak olyan ötödikes-hatodikos koromban kezdtek inkább kiközösíteni valamilyen szinten.

Én inkább az olvasás, írás, rajzolás, meg más érdeklődési körök felé hajlok, nem szeretem a pop zenét, vagy a rap-et, amit ők igen és már meg is van adatva, hogy miért nem tudok kijönni velük. Egy ideig személyiségemben is benne volt a nagyképűség, amire érthető volt ez. De felsőben pont hogy leszálltam a magas lóról, és akkor is kaptam a sorozatos beszólogatásokat, akkor is, amikor békén hagytam őket és inkább kerestem más barátokat. Nem szólogattam be nekik, de nem is hagytam, hogy megalázzanak.

Mostanság ilyeneket lehet látni legtöbbször de ennek a generációnak ez a kisebb dilije. De ezt már elmondták.

A szülőket nem ismerem, de viszont az én anyukám egyedül tart el a bátyámmal, s kettőnknek ilyen még az eszébe sem jut, hogy megcsináljuk. Sőt, ha rosszabb jegyet hozunk haza, akkor már számíthatunk egy kisebb leszidásra. :)

Én a legjobb barátommal nézünk néha körül (szint úgy kivétel), hogy mi van körülöttünk és csak csodálkozunk.

Persze én úgy vagyok vele már, hogy nem szólok be emiatt. Mert ha neki ez okoz örömöt, tegye csak. Nem az én életem, az övé. :) Ha számukra ez esik jól, akkor felőlem csinálják. :)

13/L

(remélem nem voltam nagyképű, ha igen, elnézést :( )

2013. aug. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5ös válaszoló tudom nem idevágó téma,de ha gamer csaj vagy ,mikkel szoktál játszani?!:) Válasz jöhet privátba is hogy ne térjünk el a kérdés témájától...
2013. aug. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Régen is voltak ilyenek, csak akkor nem volt face, meg net, ergo nyilvánosságra sem kerültek ezek a dolgok. Ha csak ilyen emberekkel találkozol, akkor rossz körökben mozogsz. Tudod, hasonló a hasonlóhoz. Vannak még bőven normális fiatalok.
2013. aug. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!